Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2021, 20:19   #11
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Awaria nawiewu, dmucha tylko z tych na poziomie twarzy

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Mnie to nie dotyczy, ale dzięki za relację. Nie każdy tak robi. Pisze, że problem rozwiązany i milczy.

__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2021, 22:05   #12
grzegorz__72
ford::beginner
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Sanok
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 28
Domyślnie Odp: Awaria nawiewu, dmucha tylko z tych na poziomie twarzy

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nakręcił bym filmik ale nie ma sensu. Obraz by był cały czas czarny, by wszystko po omacku. A dźwięk to było by tylko piiiiiiiii bo taki kurews.ki dostęp. Opisałem bo u mnie kilku mechaników się nie podjęło, a w ASO wycenili na początek za demontaż i montaż deski 2400 zł do tego jeszcze naprawa usterki i części. a potem oczywiście trzeszcząca deska z połamanymi zatrzaskami.
grzegorz__72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2022, 23:48   #13
ziem
FCP member
 
Zarejestrowany: 29-04-2011
Skąd: Wawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 25
Domyślnie Odp: Awaria nawiewu, dmucha tylko z tych na poziomie twarzy

Cytat:
Napisał grzegorz__72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie odłączając silnika od elektryki zresetowałem moduł FCIM i skasowałem błędy Forscanem.
Silniczek na moje nieszczęście odżył, nie wystarczy więc tylko jego wymiana. Przełączając kierunki nawiewu silnik zmienia położenie.
A więc tak jak zgłaszał forscan usterka mechaniczna.
Zdemontowałem ośkę z zakupionego wcześniej silnika. tą cześć wykorzystałem aby ręcznie sterować klapami. kręcąc tą zębatką naskoczyły mi klapy z powrotem na rowki
w białym kole. Niestety nie mogłem potem trafić wieloklinem właściwego silnika w to koło - nie mogłem znaleźć właściwego kąta obrotu aby trafić. Uruchomiłem więc nawiew, jedną ręką dociskałem niespasowany silnik a drugą zmieniałem na ekranie kierunki nawiewu. w pewnym momencie wieloklin dopasował się i silnik wskoczył na swoje miejsce.
złożyłem w odwrotnej kolejności.
Wszystko działa już tydzień. Czas operacji jakieś 3 godz. z tymi wskazówkami powinien zrobić to w godzinę.
właśnie i mnie spotkał ten problem, aku i restart nic nie dają, ten sam błąd na forscanie, chociaż dziwne bo w pewnym momencie była sytuacja jakby odżył - udało mi się zmienić z nadmuchu na szybę na nadmuch na twarz, ale chwilę później umarł znowu..
co zabawne - mondeo kombi 2015 2.0...


Grzegorzu - czy ja dobrze rozumiem że u Ciebie była to kwestia złego ustawienia silnika względem ustawień klapek? że coś się zablokowało?

dzięki za opis!
ziem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2022, 12:22   #14
bartek2504
ford::average
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 11-02-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 EB 240KM +lpg KME NEVO SKY DIRECT
Rocznik: 2015
Postów: 83
Domyślnie Odp: Awaria nawiewu, dmucha tylko z tych na poziomie twarzy

Cytat:
Napisał Kubraqu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hey, sprawa jak w tytule. Dmuchawy wieją tylko na twarz (nie da sie zmienic), nogi i szyba nie dają znaku życia, niezależnie od tego co ustawie na konsoli. Wygląda to troche na awarie elementu sterującego przepływem powietrza. Mam podejrzenie że może chodzi o [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Ma ktoś pomysł czy to ta część i jak trudno ją wymienić? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mondeo mk5 2.0 2015 Kombi

Pzdr
mialem to samo, uszkodzony jeden z silnikow od sterowania klapami nawiewu, kupilem orginal w aso za ok 250 zl brutto, na all uzywka ok 50-100zl, wymiana ok godzinki, ja opuszczalem kolumne kierownicy - 4 śruby i robi sie fajny dostęp, na grupie mk5 na fb jest manual co i jak.

nr z FV to 2168014 SILNIK

Ostatnio edytowane przez bartek2504 ; 12-02-2022 o 12:32
bartek2504 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2022, 13:29   #15
grzegorz__72
ford::beginner
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Sanok
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 28
Domyślnie Odp: Awaria nawiewu, dmucha tylko z tych na poziomie twarzy

U mnie po dwóch tygodniach usterka powróciła. po kolejnym demontażu silnika zauważyłem że jest on poza swoim zakresem działania. na zewnątrz jest opis kątów działania. Czyli silnik "szedł" za daleko i dlatego się klinował. Po wymianie silnika na sprawny wszystko działa od 3 miesięcy. Jakby ktoś potrzebował posiadam całą nagrzewnicę miejscowość sanok.
grzegorz__72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2022, 12:04   #16
ziem
FCP member
 
Zarejestrowany: 29-04-2011
Skąd: Wawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 25
Domyślnie Odp: Awaria nawiewu, dmucha tylko z tych na poziomie twarzy

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

generalnie goscie troszkę przesadzili - jak sami przyznali, ale fajnie widac jak rozebrac wszystko - jest tez czesc pierwsza z robieraniem konsoli

Ostatnio edytowane przez ziem ; 24-03-2022 o 00:12
ziem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2022, 22:28   #17
smn
ford::average
 
Avatar smn
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 03-09-2012
Skąd: Katowice
Model: mondeo mk5
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 72
Domyślnie Re: Odp: Awaria nawiewu, dmucha tylko z tych na poziomie twarzy

Cytat:
Napisał bartek2504 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mialem to samo, uszkodzony jeden z silnikow od sterowania klapami nawiewu, kupilem orginal w aso za ok 250 zl brutto, na all uzywka ok 50-100zl, wymiana ok godzinki, ja opuszczalem kolumne kierownicy - 4 śruby i robi sie fajny dostęp, na grupie mk5 na fb jest manual co i jak.

nr z FV to 2168014 SILNIK
witaj masz moze link jak zdemontoac kolumne? tez musze sie dobrac do tego silniczka z nawiewu
smn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2022, 11:50   #18
Criss406
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2022
Model: Mondeo
Silnik: diesel
Rocznik: 2016
Postów: 9
Domyślnie Odp: Awaria nawiewu, dmucha tylko z tych na poziomie twarzy

Dostęp do silniczka jest raczej dobry. Trzeba odkręcić poduszkę kolanową i opuścić kolumnę kierowniczą (4 śruby 10). Do tego w mojej wersji na przeszkodzie stał jeszcze moduł podgrzewania kierownicy (2 śruby) i silniczek jest dostępny do wykręcenia. Uważajcie jedynie przy zmianach tryby pracy po odkręceniu silniczka który jest jeszcze podłączony. Rekomenduję odpięcie aku żeby Wam pozycji nie zmienił względem ustawionej klapy w dmuchawie.

W moim przypadku naprawa silniczka nie dawała trwałego efektu bo po jakimś czasie nadal zacinał się. Jego konstrukcja jest rozbieralna. Wada tkwi w źle dokonanym smarowaniu fabrycznym, które brudzi ścieżki elektryczne i silniczek się zacina. W najgorszym przypadku silnik może się spalić.
Criss406 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2022, 12:00   #19
bartek2504
ford::average
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 11-02-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 EB 240KM +lpg KME NEVO SKY DIRECT
Rocznik: 2015
Postów: 83
Domyślnie Odp: Awaria nawiewu, dmucha tylko z tych na poziomie twarzy

Cytat:
Napisał Criss406 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uważajcie jedynie przy zmianach tryby pracy po odkręceniu silniczka który jest jeszcze podłączony. Rekomenduję odpięcie aku żeby Wam pozycji nie zmienił względem ustawionej klapy w dmuchawie.
ja robilem chyba tak ze wpialem kostke do silniczka ale jeszcze go nie montowalem na swoim miejscu - wlaczylem zaplon i sam sie ustawil, potem wlozylem na miejsce i skrecilem.
co do kolumny to tak jak kolega wczesniaj napisal, 4 sruby i jest na dole.
bartek2504 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2022, 07:36   #20
rebrov66
ford::amateur
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 23-01-2020
Skąd: Tomaszów Lub.
Model: fusion
Silnik: 2.5 benzyna
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Odp: Awaria nawiewu, dmucha tylko z tych na poziomie twarzy

Witam,
u mnie jest tak że od strony kierowcy grzeje gorącym powietrzem.
Odpowiada za to ten silniczek który jest niżej i bliżej sciany gordziowej.
Zdemontowałem go, śrubokretem ruszyłem cięgno( zluzowało się). Założylem silniczek i wszystko niby ok, ale po 3 jazdach max + i - znowu sie zblokowało na +.
ponowna rozbiórka, odblokowanie. Zauważyłem że chodzi ok do max +21 stopni, później się wychyla na maxa, blokuje i grzeje. Złożyć silniczka w złej pozycji raczej nie da (wchodzi w wypust). Nie wiem w ktorym kierunku iść z naprawą. Ten biały plastik w który wchodzi silniczek jest strasznie luźny, może to przyczyna?
rebrov66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.