Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-10-2009, 19:21   #1
Nomad512
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-10-2009
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2004
Postów: 2
Question Problem z pedałem sprzęgła

Parę dni temu coś strzeliło w moim sprzęgle i biegi zaczęły ciężko wchodzić (wsteczny ze zgrzytem). Mój mechanik stwierdził, że to mogę naprawić tylko w ASO bo oni mają taką część. Chodzi o taką sprężynę, która... no właśnie nie wiem czy jest konieczna do zamontowania. Z pedału sprzęgła wystaje bolec, na który jest nasunięta plastykowa część. Teraz kiedy nie ma tej sprężyny ta część zsuwa się z bolca i wtedy sprzęgło "nie do końca chwyta". JEdnak tą część można ręcznie nasuwać na bolec i przez pewien czas biegi działają znakomicie. W ASO ta część kosztuje 28 zl ale wymiana tego to 1,5 godziny. Zaśpiewali mi za całość 250zl. Zablokowałem tą plastikową część taśmą i wydaje mi się, że to wystarcza. Moje pytanie to czy ta sprężyna jest konieczna do zamontowania??? Jeśli nie to zaoszczędzę 250zl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Dodam, że byłem w ASO, mechanik oglądał to sprzęgło i stwierdził, że wyleciała sprężyna i mogą mi to zamontować.


Ostatnio edytowane przez Nomad512 ; 01-10-2009 o 19:23
Nomad512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2009, 19:33   #2
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: Problem z pedałem sprzęgła

a sam nie zamontujesz tej sprężyny?
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2009, 19:48   #3
macka
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Skąd: Poznań
Model: Focus mk2, mk3
Silnik: 2.0 TDCi, 2.0 TDCI
Rocznik: 2007, 2012
Postów: 319
Domyślnie Odp: Problem z pedałem sprzęgła

jesli chodzi o ten plastik to poszukaj w dziale FORD FUSION.....tam był poruszany ten temat....w skrócie to powiem jak ja załatwiłem ten problem, a mianowicie nasunąłem na ten bolec uszczelki..ale taki twarde, przy których mocno się spociłem żeby wcisnąćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hehe...ale ważne żeby to nie był element metalowy bo będzie ocierać,a jakieś zgrzyty nie są potrzebne....taśma za długo ci nie wytrzyma, bo tam jest dość duża siła.....
macka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2009, 19:51   #4
Nomad512
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-10-2009
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2004
Postów: 2
Smile Odp: Problem z pedałem sprzęgła

Dziękuję za szybką podpowiedźGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jutro anuluję zamówioną wizytę w ASO i postaram się to w podobny sposób naprawić.
Nomad512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2014, 21:04   #5
autohandel
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 28-12-2013
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Dźiwny dźwięk po puszczeniu sprzęgła

Witam!

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Fiesty Mk7 1.25 82KM. Problem w tym, że niepokoi mnie pewien dźwięk jaki wydobywa się z komory silnika na biegu jałowym. Otóż po zwolnieniu pedału sprzęgła na postoju załącza się coś co przypomina jakąś pompę hydrauliczną. Nie wiem czy tak powinno być, i czy się tym przejmować. Nie jest to mocno hałaśliwe ale odczuwalne. Z góry dziękuję za poradę..

Pozdrawiam
autohandel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2014, 08:20   #6
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: Dźiwny dźwięk po puszczeniu sprzęgła

wysprzeglik daje taki dźwięk a konkretnie łożysko
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2021, 15:20   #7
MARIANELLO3
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-04-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Fiesta 1.25 titanium
Silnik: 1.25
Rocznik: 2011
Postów: 19
Domyślnie Sprzęgło ,skrzynia biegów

Po odpaleniu auta (1.25 benzyna) hałasuje sprzęgło, gdy włączę np. grzanie szyby hałas się nasila. Po wciśnięciu pedału sprzęgła hałas milknie. Mało tego, gdy auto jest rozgrzane hałas słabnie. Może ktoś miał taki przypadek ?
MARIANELLO3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
skrzynia biegów , sprzęgło



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.