Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-08-2014, 06:38   #1
gsmphone
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-03-2008
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie Sterowanie nawiewem - silniczek cięgien źle działa

Ostatnio przestała mi działać możliwość zmiany nawiewu. Został nawiew środkowy a nie dało się zmienić ani na nogi ani na szybę. Jeden kolega z forum polecił mi sprawdzić czy przypadkiem cięgno nie wyleciało z wajchy przy silniczku sterującym(ten w środkowej konsoli przy pedale gazu). Sprawdziłem i się okazało się że ta plastikowa wajcha do której wchodzi cięgno przy silniczki pękła. A pękła dlatego że silnik tą wajchą źle sterował. Wymieniłem silnik na inny ale dalej to samo.
Generalnie jest tak, że gdybyś naciskał np jeden przycisk(dajmy na to, że przycisk do nawiewu na nogi) to wajcha powinna się ruszyć raz w prawo i jak naciśniesz ten sam przycisk to wtedy w lewo w to samo miejsce w którym było zanim się pierwszy raz nacisnęło. W moim przypadku jest tak że jeżeli tak będziesz wciskać ten przycisk z 30 razy to wajcha zrobi dookoła 300 stopni( a powinna zawsze wracać w to samo miejsce). Dlatego ta wajcha pękła bo jest tam ogranicznik który ją blokował(na zdjęciu ten biały plastik). Teraz moje pytanie jest takie, co może powodować to złe sterowanie silnikiem(i jednym i drugim).
Numer silniczka: VP1S7H-19E616-BB
Pod spodem zamieszczam foto na której czerwoną linią zaznaczyłem maksymalny obrót wajchy.... jak widać jest po drugiej stronie(Biały plastik musiał być zdemontowany żeby mogło tam w ogóle dotrzeć)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

gsmphone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2017, 21:29   #2
metall
ford::average
 
Imię: Miras
Zarejestrowany: 16-04-2017
Skąd: Śląsk
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163km
Rocznik: 2012
Postów: 65
Domyślnie Odp: Sterowanie nawiewem - silniczek cięgien źle działa

Witam
Odkopię dosyć stary temat ale dotyczy również mnie a raczej mojej Fiestki.
U mnie co prawda nie robi obrotów do okoła ale też połamana jest ta wajcha plastikowa na silniczku (na wieloklinie) która jest połączona z tym metalowym łącznikiem który rusza klapą.
Nie umiem tego znaleźć na allegro i nie wiem gdzie to kupić ??? Potrzebowałbym chociaż samą tą wajchę. Może ktoś przerabiał ten temat i może mi pomóc. Tak strasznie nie lubię jak coś jest nie sprawne w aucie. Za nowe w serwisie razem ze silniczkiem podobno około 4 stówki......troszkę za dużo jak dla mnie.
metall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2018, 12:11   #3
jacekratownik
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 13-12-2018
Skąd: Kalisz
Model: Focus mk3. Fiesta mk7
Silnik: Tdci
Rocznik: 2012. 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: Sterowanie nawiewem - silniczek cięgien źle działa

U mnie było to samo. Ktoś na forum dorobił sobie takie cos. Ta dzwignia jest nie do dostania. Ja zrobiłem z klucza oczkowego nr 11. Najpierw trzeba go wyprostować, nastepnie odmierzyć gdzie ma być otwór na tą białą spinke do druta i wywiercić małym wiertełkiem. Klucz polecam kupić u chińczyków albo jakiś marnej jakości żeby nie pękł przy prostowaniu.Przed zamontowaniem nowej dźwigni, trzeba delikatnie odwrócić kombinerkami silniczek tak aby płaska strona tej gwiazdki była po przeciwnej stronie tam gdzie się zakłada drut. Silniczek musi być podłączony i auto odpalone. Wtedy jest możliwość tej regulacji.

Ostatnio edytowane przez jacekratownik ; 17-12-2018 o 12:14
jacekratownik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2022, 15:27   #4
Hunterrek
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 14-10-2021
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.4 LPG
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Sterowanie nawiewem

Witam.
Szukałem, był podobny temat, ale nie znalazłem tam odpowiedzi. Niedawno kupiłem Fiestę MK7 (klima automatyczna) i od samego początku mam problem z nawiewem. Powietrze leci ze wszystkich miejsc (oprócz na nogi) niezależnie od wybrania odpowiedniego przycisku. Znalazłem temat w którym opisywany jest taki sam problem i było tam napisane, że częstą przyczyną jest pękanie takiego plastikowego czegoś, co wychodzi z silniczka nawiewu. Niestety klimatronik ma trochę inne sterowanie. Nie widzę, żeby silniczki sterowały jakimiś cięgnami. Wymontowałem jeden silniczek, który wydaje mi się, że działa (zdjęcie nr 2 i 3). Znalazłem też drugi silniczek, do którego mam bardzo trudne dojście, a właściwie do jednej ze śrubek i dlatego go nie wykręciłem strzałka na zdjęciu nr 1 pokazuje, gdzie on jest. Zdjęcia 4, 5 pokazują jak on wygląda. Jak dotknę go palcem, to też czuję, że pracuje, ale nie widzę już czy ten plasticzek biały i szary nie jest pęknięty. Próbować go demontować, czy przyczyna leży gdzieś indziej? Miał ktoś taką przypadłość z automatyczną klimą?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (101.0 KB, 98 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (107.9 KB, 94 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3.jpg (94.7 KB, 86 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4.jpg (101.1 KB, 86 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 5.jpg (100.6 KB, 82 wyświetleń)
Hunterrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , nawiew , ogrzewanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.