Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2022, 08:11   #11
jarek1216
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-01-2013
Skąd: Gdańsk
Model: mondeo MK4
Silnik: 2.0eb
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnienia paliwa P018C 2.0 Ecoboost

Cześć,

Miałem u siebie ten sam błąd. U mnie samochód gasł podczas jazdy. Wymieniłem ten czujnik i wszystko gra. Kupiłem w ASO. Z tego co pamiętam był najtańszy. To jest czujnik niskiego ciśnienia, który jest obok listwy. Nie pamiętam dokładnie, ale jeśli potrzebujecie mogę zrobić zdjęcie wieczorem.


Ostatnio edytowane przez jarek1216 ; 22-06-2022 o 08:15
jarek1216 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2022, 15:33   #12
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,327
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnienia paliwa P018C 2.0 Ecoboost

W moim przypadku miałem błąd P018B Samochód fusion 2016 2.0 ecoboost działo się to u mnie na zimnym silniku i pojawiał się "kluczyk" , po przejechaniu kilku km i rozgrzaniu silnika błąd znikał .
Forscan daje możliwość podejrzenia wykresu ciśnienia paliwa oraz jest opcja ile powinno wynosić właściwie i u mnie te wartości się różniły. Wymiana czujnika ciśnienia załatwiła temat . U mnie czujnik niskiego ciśnienia jest na przewodzi idącym z baku i dokładnie znajduje się w okolicy pompy hamulcowej , ma 3 pinową wtyczkę którą oczywiście ściągamy i nasadka 24 mm ( taka dłuższa) odkręca czujnik . Pamiętać trzeba by kluczem płaskim (chyba to była płaska 13 tka) zablokować króciec na którym jest czujnik by nie połamać przewodu paliwowego i to tyle ..
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2022, 18:00   #13
Lorek1979
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-02-2021
Skąd: Konin
Model: Ford Fusion
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnienia paliwa P018C 2.0 Ecoboost

Macie może jakiś numer tego czujnika niskiego ciśnienia ? albo zdjęcie jak on wygląda i gdzie dokladnie się znajduję. U mmie wyskoczył błąd P018C i samochód przy konkretnym przyspieszaniu przy 160km/h zaczyna szarpaś i nie chce przyspieszać,tak jakby nie dostawał wystarczającej ilości paliwa. Czujnik wysokiego ciśnienia na listwie wymienilem i wymienilem pompę paliwa w zbiorniku,bo mechanik stwierdził że podaje za niskie ciśnienie. Niestety usterka nie ustała. Myślę jeszcze nad wymianą tego czujnika niskiego ciśnienia. Samochód jeszcze delikatnie faluję obrotami na postoju.
Lorek1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2022, 07:00   #14
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,327
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnienia paliwa P018C 2.0 Ecoboost

A czytałeś post wyżej ?Masz praktycznie wszelkie info i tylko dodać mogę ,że są co najmniej dwa rodzaje wtyczek 3 pinowych ale to wystarczy zdjąć wtyczkę ,pomierzyć i poszukać po portalach bądź zadzwonić do serwisu podając VIN i na bank dobiorą odpowiedni czujnik . Lokalizację czujnika znajdziesz w google i ja od tego zacząłem wpisując kod błędu i na bank wyskoczy ci kilka fotek
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.