Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-06-2018, 20:55   #21
swampshark
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 21-11-2016
Skąd: Biłgoraj
Model: Fiesta mk7, Focus mk3
Silnik: 1.25 80KM, 1.5 EB
Rocznik: 2009, 2016
Postów: 191
Domyślnie Odp: Brak możliwości rejestracji haka holowniczego

Cytat:
Napisał marcin'ek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Troche nie rozumiesz, auto ma byc "eco" wiec ten model z przyczepa spalil by wiecej niz zalozenia producenta, duzy zalezy czy eco czy nie ale duzy ma z reguly wiekszy i mocniejszy silnik wiec moze wiecej W jednym artykule w necie znalazlem przyklad Avensisa gdzie w wersji hybrid ma moze ciagac 350kg a normalnej 1500kg. Tu moze niech sie wypowiedza uzytkownicy np. Mondeo hybrid i zwyklego, co maja wbite w dowodzie.
Co do Fiesty to moze tez chodzic o inne przelozenia skrzyni biegow czy dodatkowe oslony na podwoziu.
Ja bym obstawiał kwestię hamulców. Pamiętajmy że nie problemem jest rozpędzenie samochodu z przyczepą lecz jego zatrzymanie. W małym samochodzie może być z tym problem, bo hamulce musiałyby być znacznie mocniejsze. To pewnie jest powód dlaczego cięższa hybryda "ma mniej na haku" od zwykłej wersji, która pewnie ma identyczne hamulce. Z drugiej strony lekkie auto jak fiesta nie może ciągnąć tyle co cięższe, ponieważ byłoby niestabilne i przyczepa zaczęłaby "miotać nim jak szatan" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym jeździł z tym hakiem do następnego przeglądu. Raczej nikt na drodze nie sprawdzi czy wbity hak w dowód jak nie będzie miał powodu by do niego zaglądać. Wystarczy jeździć przepisowo. W poprzednim aucie miałem fabryczny odpinany hak zamontowany w fabryce i nie miałem go wbitego w dowód bo przy pierwszym przeglądzie po sprowadzeniu leżał w bagażniku i diagnosta nawet nie odnotował go. Odpinałem go tylko na przeglądy, i przejeździłem tak dwa lata. Nie mogłem go wbić, bo nie miałem homologacji ani faktury z montażu na ten hak a bez tego nie da się tego zrobić. Jak mnie policja zatrzymywała to sprawdzali gaśnice trójkąt i czy mam wszystkie dokumenty, a żadnego nawet nie otworzyli


Ostatnio edytowane przez swampshark ; 06-06-2018 o 20:57
swampshark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2018, 21:34   #22
Szczepixol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-02-2018
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6 TDCI DPF
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: Brak możliwości rejestracji haka holowniczego

Dobrze, dziękuję wszystkim za pomoc, wiem już nieco więcej. Jeśli uda mi się coś zdziałać będę informował na forum. Pozdrawiam!
Szczepixol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2018, 09:07   #23
Nielot
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 28-08-2004
Skąd: Białystok
Model: B-Max Titanium
Silnik: 1,0 ecoboost 125
Rocznik: 2013
Postów: 65
Domyślnie Odp: Brak możliwości rejestracji haka holowniczego

Cytat:
Napisał romano11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No prawie bym Ci uwierzył, gdyby nie jeden drobny (opisywany tu już w innym wątku), ale jakże istotny szczegół: otóż m.in. moja fiesta ma O1 i O2 = 100kg. I co teraz napiszesz?
Nic nie napiszę, skoro jest taki wpis to jest i nie ma co tu się rozpisywać. Mi taki jeszcze mały w dowodach się nie trafił. taki zapis koliduje z reg.55 ale jest też tak że jak w wyciągu z świadectwa homologacji podane są takie wielkości to są obowiązujące.


Eeeeee tego ten, no... argument z... rury wydechowej wzięty, bo wynika z tego, że w małym aucie przyczepa nie sprzyja oszczędnościom, a w dużym powoduje zmniejszenie spalania itp. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może i z rury ale to swobodna i subiektywna próba oceny, dlaczego tak jest. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Temat zna producent.
Nielot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2021, 15:29   #24
grzes3211
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-07-2013
Model: Mondeo Mk.III
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Brak możliwości rejestracji haka holowniczego

Zamontowałem hak, pojechałem na przegląd. Diagnosta mówi, że nie może zatwierdzić... Występuję do forda o homologację. Koszt 250zł. Przychodzi homologacja, a tam brak możliwości ciągania przyczepki... To po jakiego, dali możliwość montowania haka? To jest jakaś kpina. Przecież już w fiacie 126p można było ciągać przyczepkę.
grzes3211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2021, 16:53   #25
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Brak możliwości rejestracji haka holowniczego

Cytat:
Napisał grzes3211 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamontowałem hak, pojechałem na przegląd. Diagnosta mówi, że nie może zatwierdzić... Występuję do forda o homologację. Koszt 250zł. Przychodzi homologacja, a tam brak możliwości ciągania przyczepki... To po jakiego, dali możliwość montowania haka? To jest jakaś kpina. Przecież już w fiacie 126p można było ciągać przyczepkę.
Sam zamontowałeś hak? Czy ktoś to robił?
Co to za hak i jak zamontowany?

To szczegóły techniczne - mi nie potrzebne, ale dla Ciebie istotne.
Zmianę konstrukcyjną (a w tym jest montaż haka) musi wykonać autoryzowany serwis, który ma uprawnienia do takiego montażu. Tylko i wyłącznie. Sam sobie tego nie możesz legalnie zrobić i przysłowiowy pan zenek z pierwszego lepszego warsztatu też.

Zmian konstrukcyjnych pojazdu może dokonać tylko warsztat, o którym mowa w art. 66 ust.4 pkt 6 lit b ustawy Prawo o ruchu drogowym, który zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie Polskiej Klasyfikacji Działalności prowadzi działalność w zakresie obsługi i naprawy pojazdów – kod PKD 50.20.A.

I na SKP musisz przedstawić dowód montażu przez uprawniony serwis, który SKP będzie mógł zweryfikować online.

To powyższe jest ważne, ale drugie jest ważniejsze:

Sprawdź sobie w instrukcji obsługi czy Twój model z silnikiem jaki masz - może ciągnąć jakąś przyczepę. Czasami niektóre wersje i modele nie mogą tego i nie da się tego zmienić.

btw 126p pewnie mógł wg starego prawa (jeśli wogóle to było legalne), dziś by nie mógł. Dziś np niektóre współczesne Fiesty też nie mogą.

Ostatnio edytowane przez slawomirro ; 30-08-2021 o 17:00
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2021, 19:55   #26
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Brak możliwości rejestracji haka holowniczego

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Zmianę konstrukcyjną (a w tym jest montaż haka) musi wykonać autoryzowany serwis, który ma uprawnienia do takiego montażu. Tylko i wyłącznie. ....
Bzdura do kwadratu!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SKP nie jest w żadnym stopniu zainteresowane KTO MONTOWAŁ HAK.

SKP zainteresowane jest jedynie:
1) Czy auto posiada homologację dopuszczającą wyposażenie w hak holowniczy (u Kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] NIE - więc nie ma opcji na zalegalizowanie haka);
2) Czy hak posiada tabliczkę znamionową określającą parametry haka oraz jego producenta;
3) Czy hak posiada dokumenty (dane) homologacyjne producenta haka określające możliwość zainstalowania danego haka w danym typie pojazdu oraz podające uciąg na haku (tego parametru nie ma na tabliczce znamionowej a jest niezbędny do podania w systemie CEPIK).

DOKŁADNIE NIC WIĘCEJ NIE JEST POTRZEBNE DO WPISANIA HAKA DO DANYCH POJAZDU ORAZ DO JEGO DOWODU REJESTRACYJNEGO!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 30-08-2021 o 19:59
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2021, 22:42   #27
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Brak możliwości rejestracji haka holowniczego

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bzdura do kwadratu!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SKP nie jest w żadnym stopniu zainteresowane KTO MONTOWAŁ HAK.
Sprawdź sobie przepisy prawa. Ja sprawdziłem.

Przykładowo:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2021, 23:42   #28
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Brak możliwości rejestracji haka holowniczego

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź sobie przepisy prawa. ...
Montaż dedykowanego do danego modelu auta haka zgodnie z jego homologacją oraz homologacją auta NIE JEST ŻADNĄ MODYFIKACJĄ KONSTRUKCYJNĄ.

Kolega PISZE BZDURY!

Podobnie jak założenie klocków hamulcowych (produkt mający BEZPOŚREDNI WPŁYW NA BEZPIECZEŃSTWO!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) - potrzebuje Kolega "poświadczenie z uprawnionego ASO, że tam zostały zamontowane klocki hamulcowe"???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

GŁUPOTY KAŻDY MOŻE PISAC - ale też trzeba potem "brać to na klatę"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2021, 08:59   #29
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Brak możliwości rejestracji haka holowniczego

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Montaż dedykowanego do danego modelu auta haka zgodnie z jego homologacją oraz homologacją auta NIE JEST ŻADNĄ MODYFIKACJĄ KONSTRUKCYJNĄ.

Kolega PISZE BZDURY!:

GŁUPOTY KAŻDY MOŻE PISAC - ale też trzeba potem "brać to na klatę"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie - to TY PISZESZ BZDURY. I jak wspomniałeś: pisać może każdy. Ja Ci przytoczyłem przepis prawny, a Ty swoje, to masz jeszcze na dodatek:

Cytat:
Montaż haka holowniczego jest traktowany jako zmiana konstrukcyjna samochodu, dlatego każdorazowo taki hak powinien być obejrzany i zatwierdzony przed uprawnionego diagnostę. Legalizacja haka w Stacji Kontroli Pojazdów jest obligatoryjną czynnością, o której przypominamy wszystkim naszym klientom. Takie badanie ustawowo kosztuje 35 złotych. Jeśli postępujemy według instrukcji dołączonej do produktu, a montaż wykonywany jest przez doświadczonego fachowca, to wizyta w Stacji Kontroli Pojazdów jest najczęściej jedynie formalnością – mówi Mariusz Fornal, kierownik działu technicznego firmy Steinhof.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


inny artykuł:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i jeszcze inny:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2021, 10:08   #30
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Brak możliwości rejestracji haka holowniczego

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Ja Ci przytoczyłem przepis prawny, a Ty swoje...
Cytować można dowolne bzdury (szczególnie takie, które "kreują biznes" przedstawicielom producenta...).
Homologacja pojazdu dopuszczająca montaż haka holowniczego oznacza, iż pojazd KONSTRUKCYJNIE przystosowany jest do montażu haka i NIE JEST WYMAGANA MODYFIKACJA KONSTRUKCJI. To tak co do zasady.

Wizyta w SKP w kwestii haka niezbędna jest w celu określenia PAREMETRÓW PRZYCZEPY, jaką dany pojazd z danym hakiem może ZGODNIE Z PRZEPISAMI ciągnąć. To są czynności jakie wykonuje w tej sprawie diagnosta.

A GŁUPOTĘ całej tej dyskusji widać na najprostszym z przykładów:
- czy przyszło Koledze do głowy, że zgodnie ze swoim rozumieniem prawa powinien każdorazowo PO ZAŁOŻENIU BELEK DACHOWYCH I BOXA DACHOWEGO WYKONAĆ BADANIE TECHNICZNE i co więcej montaż tych belek powierzyć "uprawnionemu podmiotowi"???
Przecież - zgodnie z rozumowaniem Kolegi montaż belek a tym bardziej boxa jest "zmianą konstrukcyjną"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast w "poprawnym rozumieniu prawa" pojazd przystosowany jest do montażu belek dachowych i boxa dachowego a ponadto taka zmiana konstrukcji pojazdu nie zagraża przekroczeniu parametrów (np. DMC) regulowanych prawem. Toteż w takich przypadkach nie są niezbędne żadne czynności formalne. I tyle w temacie.

Nie będę się nadmiernie "pastwił" nad Kolegą i wytłumaczę z jakiego powodu przytoczone przepisy zostały wprowadzone - otóż chodzi głównie o pojazdy z instalacją gazową. Homologacja 99% aut nie zawiera informacji ani o "zakazie" ani o "dostosowaniu do" montażu instalacji gazowej. Co oznacza, iż pojazd KONSTRUKCYJNIE do montażu takiej instalacji nie jest przystosowany.
W związku z powyższym instalacja gazowa WYMAGA DOSTOSOWANIA KONSTRUKCJI POJAZDU do takiej instalacji. To z tego powodu przepisy brzmią jak brzmią... I tu nie ma najmniejszej dyskusji, iż instalację gazową mogą montować podmioty posiadające do tego stosowne uprawnienia.

Natomiast zdecydowana większość prawdziwych "modyfikacji konstrukcyjnych" - na przykład montaż "niższych sprężyn zawieszenia", "montaż twardszych amortyzatorów" , "montaż klatki wewnątrz pojazdu", "montaż sportowych siedzeń", "montaż rozpórki kielichów zawieszenia" itp. itd. - mimo, że "łapie się na kretyńsko sformułowaną literę przepisu" - nijak w życiu nie występuje i próba ich "nadgorliwego przeprowadzenia" z prawdopodobieństwem bliskim pewności "się nie uda".Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW - kiedykolwiek montował Kolega hak w pojeździe? Bo najwyraźniej nie...
Ja wielokrotnie. Za każdym razem bez żadnego "rachunku za montaż"... Ostatnio 2 miesiące temu w moim Outlanderze PHEV. W związku z tym ja wiem o co pyta diagnosta na SKP...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 31-08-2021 o 10:16
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford , hak holowniczy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.