Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-06-2022, 14:06   #1
maly32a
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 23-06-2022
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 1
Domyślnie Prędkościomierz rodzaje

Witam
Jestem tutaj nowy i potrzebuje kilku informacji ponieważ w najbliższym czasie chce kupić forda mondeo 2.0 benzyna w automacie rocznik między 2017 -2019.
Mam pytanie odnośnie zegarów, szukając auta napotkałem się na dwa rodzaje jeden z tarcza na środku i dwoma wyświetlaczami po bokach i drugi z dwiema tarczami nie wiem jak to nazwać bo widać tylko kreski prędkościomierza a reszta to wyświetlacz. Chciałbym wiedzieć które są lepsze które nowsze. Oraz mam pytanie odnośnie ciągania przyczep. Chce tez go używać do ciągnięcia kempingu ok 1500 kg chciałbym wiedzieć jak auto daje sobie radę.
Z góry dziękuje za wszelkie informacje

maly32a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2022, 15:47   #2
tomkrawiec
ford::advanced
 
Avatar tomkrawiec
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 292
Domyślnie Odp: Prędkościomierz rodzaje

240 KM w 2.0L benzyna pociagnie przyczepe bez problemu tylko za jaki koszt (ten silnik szczegolnie oszczedny nie jest, a do tego automat !!!) ! Nie lepiej kupic diesla 150/180 KM w manualu ? - 400 NM momentu obrotowego spowoduje, ze nawet nie poczujescz, ze cos ciagniesz a spalanie bedzie o polowe mniejsze !

Co do zegarów, to mam ten z dwoma taczami i wyswietlana wskazowka. Nie wiem czy sa nowsze, czy starsze ale na czytelnosc, konfigurowalnosc i obluge wyswietlacza z kierownicy narzekac nie moge !
__________________
2 Fordy, 2 Francuskie, 1 Fiat ... tylko Ferrari w garażu jeszcze nie ma !
tomkrawiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2022, 13:08   #3
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Prędkościomierz rodzaje

Auta ze stanów mają ten licznik z jednym głównym prędkościomierzem po środku, jak również Europejskie wersje hybrydowe, generalnie ten z dwoma tarczami licznik jest wg. Mnie fajniejszy, ale obydwa spełniają swoje zadania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak również i do fusionów, niekiedy właściciele dokładają licznik z dwoma tarczami, zamiast tego z centrlanym prędkościomierzem

Przy kupnie sprawdzaj historie auta, bo wiele fusionów ze stanów, na ogłoszeniach widnieje jako mondeo, a żaden fusion który do nas dotarł, nie był nigdy cały. Miał większe bądź mniejsze uszkodzenia i różnie ludzie naprawiają, czasem trafisz dobrze zrobione auto, zgodnie ze sztuką, a czasem to już taki ulep.
To co bym Ci jeszcze doradził, to szukaj auta ze światłami full LED, całkiem fajne lampy i jest przepaść między tym jak świeca full LED vs lampy soczewkowe, ale posiadające zwykłe żarówki. Czasem full LED, zakładali też ludzie do fusionów, bo można je w pełni uruchomić.

A co do spalania, to jak pisał tomkrawiec, silnik lubi paliwo i spalanie na poziomie 14-16 litrów w mieście to nic trudnego. Lepiej w trasie, ale mimo to, silnik lubi benzynę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
prędkościomierz , zegary elektroniczne



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.