Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2024, 18:24   #41
dzeryae
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCI 200 KM
Rocznik: 2013 MK4
Postów: 129
Post Odp: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

Odświeżam temat. Mam od nowości Mondeo mk4 z Ford Premium Sound. I też jestem rozczarowany, nie jest źle, ale wyraźnie brakuje czegoś.

Subwoofer raz słuchać aż za mocno, innym razem zbyt słabo. Więc kilka lat temu wymieniłem przednie głośniki z tweeterami na Audio System AS 165C (2x90W, 3 ohm), a tył analogicznie na Audio System M 165 (2x80W, też 3 Ohm. Do tego pełne wygłuszanie drzwi przód i tył. I dalej sporo lepiej, ale brakuje dynamiki i kopa. Ewidentnie wzmacniacz jest za słaby.

Jak miałem Mondeo mk3 i wymieniłem Blaupunkta na Pioneer AVIC F-BT900 i głośniki Premium seryjne to właśnie po wymianie nie mogłem uwierzyć, że te same głośniki mogą tak dynamicznie grać. Lepiej niż obecnie w Mk4.

1) Czy można poprawić dynamikę dźwięku przez wymianę nawigacji np. na EKIY TT7 albo podobną - mają wzmacniacze STM TDA7851 lub 7850?
2) Czy można wymienić sam wzmacniacz bez konieczności ciągnięcia nowych kabli? Bo pierwszy sensowny to ok.800 zł z kablami to 2000 zł (sprawdzałem w specjalistycznym zakładzie)?

Z góry dziękuje za przeczytanie i będę wdzięczny za odpowiedzi. Przed chwilą wysiadłem z Mondeo i mój komputerowy Logitech Z906 z dobrą kartą ma lepszą dynamikę :-(.


Ostatnio edytowane przez dzeryae ; 02-01-2024 o 19:06 Powód: Dodanie informacji
dzeryae jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.