Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|małopolska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-06-2018, 07:22   #51
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?

Dzwoniłem rano i zapytałem o termin - pan powiedział że albo w ten sam dzień popołudniu bo musi i tak zostać trochę dłużej albo za 2 tygodnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Komplet - sprawdzanie szczelności, uzupełnienie czynnika, ozonowanie, wymiana filtra kabinowego.
Cena może trochę powyżej średniej krakowskiej ale w granicach rozsądku - praktycznie stawki te co na stronie mają.
A że raz - widać że dokładnie i się starają, dwa - termin ekspres więc kilkadziesiąt złotych mogę dopłacić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2018, 08:41   #52
marekpb
ford::beginner
 
Avatar marekpb
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-03-2009
Skąd: Okolice Krakowa
Model: Mondeo MK4 | Titanium X | 145KM
Silnik: 2.0 16V PB
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?

Cześć
Ktoś ma do polecenia warsztat klimatyzacji pojazdowej ? Potrzebuję poprawną rzetelną diagnozę układu. Kogoś kompetentnego kto zna się na rzeczy. Goście z Macedońskiej (Kurdwanów) ALLHAPPY nie dali rady a teoretycznie zajmują się tylko tym... Ktoś doradzi ?
marekpb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2018, 12:35   #53
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?

A co takiego się dzieje? Goście są naprawdę dobrzy i dziwne że nie dali rady.

Jeszcze był kiedyś serwis na Ślicznej - Wieczysta.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2018, 12:39   #54
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?

możesz we Frosti zapytać
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2018, 14:50   #55
marekpb
ford::beginner
 
Avatar marekpb
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-03-2009
Skąd: Okolice Krakowa
Model: Mondeo MK4 | Titanium X | 145KM
Silnik: 2.0 16V PB
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?

Cytat:
Napisał kocur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co takiego się dzieje? Goście są naprawdę dobrzy i dziwne że nie dali rady.

Jeszcze był kiedyś serwis na Ślicznej - Wieczysta.

Też mi się wydawało, że dobrzy dlatego do nich pojechałem. Mojemu tacie mk3 dobrze zrobili i chodzi 3 lata już. Ale mojego nie dali radę. Najpierw sprawdzili że wszystko jest w porządku ciśnienia i chłodzi. A jak przyjechałem to zacząłem im pokazywać jak przerywa chłodzić jak zmienia się obroty i większa temperatura otoczenia albo jak samochód się mocno zagrzeje przy upałach to wariuje. Generalnie jak nie chłodzi okresowo to LP pokazuje 4bary a HP 10-11 bar i wtedy jest brak chłodu. Dodatkowo przy 2 tys obrotów i mniej bardzo chrobocze i metaliczny dźwięk w kokpicie.



Na nawiewach bardzo czuć obroty, że raz bardzo ciepłe raz bardzo zimne. Temperatura potrafi zmieniać się od 5 stopni do nawet 20 (czyli brak chłodzenia), sprężarka działa non stop i wentylator też. Stwierdzili, że chyba sprężarka albo zawór na niej. Mało profesjonalne stwierdzenie. Nawet na kompa nie wpięli żeby zaobserwować jak temperatury się mają itp.


Na koniec jak go przygniotłem to stwierdził, że cały układ w tym wypadku do wymiany i płukania. Speszył się trochę na koniec i pytałem się ile za to sprawdzenie. To uścisnął rękę i mówi, żeby jechać. Także za free.
marekpb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2018, 14:54   #56
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?

Kompem w klimie to sobie można Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu głownie wiedza i doświadczenie w pomiarach ciśnień.

Co do problemu - może być tak, że sprzęgło na sprężarce popuszcza jak się mocno rozgrzeje.
Np. w Volvo to dosyć popularna "usterka", którą się dosyć prosto niweluje regulując szczelinę między tarczkami.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2018, 18:24   #57
marekpb
ford::beginner
 
Avatar marekpb
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-03-2009
Skąd: Okolice Krakowa
Model: Mondeo MK4 | Titanium X | 145KM
Silnik: 2.0 16V PB
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?

Ktoś może słyszał jakiekolwiek opinie na temat gościa Sonik z miejscowości Lazany za Wieliczką. Taka mała wiocha ale znajomy od AlfyRomeo mówił że u nich na forum ludzie polecają. Może coś wiecie na ten temat ?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Cytat:
Kompem w klimie to sobie można Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu głownie wiedza i doświadczenie w pomiarach ciśnień.

Co do problemu - może być tak, że sprzęgło na sprężarce popuszcza jak się mocno rozgrzeje.
Np. w Volvo to dosyć popularna "usterka", którą się dosyć prosto niweluje regulując szczelinę między tarczkami.

Sprzęgiełko sam próbowałem regulować. Podkładka miała 0,85mm zeszlifowałem do 0,68mm. Nie da się chyba bez tej podkładki bo wtedy nie ma wcale dystansu i tarcza trzyma cały czas. Może coś źle zrobiłem, ale próbowałem nawet w ten sposób. Z tego AllHappy to tylko zobaczyli na manometrze, że jest dobrze i tyle. A później było tak jak opisywałem wcześniej.

Ostatnio edytowane przez marekpb ; 01-08-2018 o 18:28
marekpb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2018, 20:01   #58
Ford-s-max
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 27-07-2018
Model: s-max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?

ja słyszałem i bardzo często tamtędy jeżdżę i powiem, że widać firma się rozwija...z miesiąca na miesiąc coraz więcej samochodów u niego stoi więc na swojej robocie się musi znać osobiście nie byłem u niego bo nie miałem problemów z klimą
Ford-s-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2018, 22:06   #59
MKraszan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-08-2005
Model: Kuga mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?

Znam gościa, korzystałem przy kilku autach
kiedyś zajmował się klimatyzacjami na fordzie, od jakiegos czasu na swojej działalności
Zdarzyło się, że pakował sprzęt do auta i podjeżdzał do mnie ja np. miał zrobić tylko czysczenie/dobicie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z jakości pracy, czasu i ceny jestem zadowolony.
MKraszan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2018, 13:06   #60
KRUKER
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: C.K Kraków
Model: fusion fiesta
Silnik: 1.4 R4 1,6 (120 KM) Ti-VCT
Rocznik: 2007 2016
Postów: 321
Domyślnie Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?

Cytat:
Napisał MKraszan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znam gościa, korzystałem przy kilku autach
kiedyś zajmował się klimatyzacjami na fordzie, od jakiegos czasu na swojej działalności
Zdarzyło się, że pakował sprzęt do auta i podjeżdzał do mnie ja np. miał zrobić tylko czysczenie/dobicie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z jakości pracy, czasu i ceny jestem zadowolony.
hehehe widzialem takiego jeepa z reklama "stomatolog na przyjazd". Niby co spakowal profesjonalista w magiczny tobołek ?? Chlopie nie rob jajcow...a inni czytaja i sie ciesza ze szklem mozna dupe utrzec. Co to sie porobilo na swiecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez KRUKER ; 29-08-2018 o 13:09
KRUKER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.