Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-07-2015, 11:22   #1
spawacz4
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-03-2012
Skąd: Zabrze
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 115
Domyślnie Demontaż alternatora 1.8tdci

witam poszukuję wszelakich porad na temat demontażu alternatora z focusa mk2 1.8 tdci 115km


EDIT:
Właśnie wróciłem z garażu powiem tak bez kanały ani rusz potrzebujemy rożnego rodzaju 10 krótkie i długie na małą grzechotkę oraz 10 na dużą grzechotkę również 13 na najlepiej średnią grzechotkę oraz 10 płasko oczkowe najlepiej takie z grzechotką i 13 płaskie

0. Odkręcamy i odłączamy wtyczkę i kabel od alternatora dostęp od góry całkiem przyjemny tylko potrzebna jest 13 na małą grzechotkę i przedłużka
1. schodzimy do kanały demontujemy osłonę po silnik
2. Szybciutko demontujemy rozrusznik 3 śruby na klucz nr 13 opuszczamy go i odłączamy wtyczkę teraz możemy położyć go na podłogę garażu bo kabel jest długi
3. teraz przydało by się zwalić pasek dobieramy sobie w miarę długą śrubę z tego co pamiętam na klucz 13 i wkręcamy ją w napinacz koniecznie małą grzechotką bo nie ma dojścia i ściągamy pasek
4. Bierzemy średnią grzechotkę z długą 13 i odkręcamy śruby od kompresora klimatyzacji i jedną śrubę musimy pomęczyć płaskim ale nie dużo bo zaraz idzie w placach i opuszczamy kompresor najlepiej podwiesić na jakimś drucie
5. Bierzemy dużą grzechotkę z kluczem nr 10 odkręcamy dolną śrubę alternatora potem oczkowym z grzechotką odkręcamy górną UWAŻAĆ ŻEBY NIE OBJECHAŁA BO TO BĘDZIE KONIEC
6. teraz widzimy że musimy odłączyć sprzęgło alternatora więc 3 śrubki na obwodzie klucz nr 8 z grzechotką i przedłużka
7. teraz odkręcamy 3 śruby wokół rolki alternatora zaraz przy pasku i odsuwamy sprzęgło od koła alternatora
8. delikatnie popukać młotkiem w obudowę alternatora i wychodzi mi wyszedł górą po dużej rzeźbie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez spawacz4 ; 26-07-2015 o 18:29
spawacz4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2015, 22:47   #2
maniekf
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-10-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Demontaż alternatora 1.8tdci

Witam
Ja wczoraj wymieniałem alternator. Wzorowałem się na powyższych czynnościach.
By mieć łatwiejszy dostęp zdemontowałem prawy reflektor oraz przewód intercoolera.
Alternator łatwo mi wyszedł dołem. Wyjąłem go pomiędzy kołem a kompresorem. Górną śrubę mocowania alternatora odkręciłem małą grzechotką z długą nasadką 10 po zdemontowaniu sprzęgła. Ogólnie dostęp jest ciężki. Mi demontaż starego i montaż nowego alternatora zajął około 3h. Jak dla mnie alternator 105A w mojej wersji to za mało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Życzę powodzenie w wymianie.
maniekf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2017, 21:17   #3
Marcizman
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-03-2016
Skąd: Castleford
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 4
Question 2006r. 1.8 tdci wymiana alternatora

Witam serdecznie.
Starałem sie znaleźć odpowiedz na forum jednak albo tak owej nie ma, albo bardzo słabo szukałem i narażam sie na interwencje moderatorów, z góry przepraszam.

Panowie 2006r 1.8 tdci dodam, że Anglik.
W zeszła sobotę w drodze do Polski z Anglii, w przygranicznej belgijskiej miejscowości zdechł mi alternator. Tego jestem pewien, potwierdzone przez kilka innych nie głupich głów. W przyszły wtorek wybieram się na misje ratunkową, alternator już mam. Teraz pytanie to Was doświadczonych, czy uda mi sie go wymienić samemu na parkingu?
Czy macie może dostęp do jakiejś fotorelacji z wymiany? Zdolności manualne mam, zajawkę do "grzebania" również. Kobyłki i klucze biorę ze sobą, niechciałbym się przejechać kilkanaście godzin tylko po to by znów go tam zostawić.

Prosze pomóżcie.
Finalnie nie oczekuje zdjęć, gdyby któryś z Was dobrzy ludzie zechciał napisać co mam krok po kroku zrobić, zaoszczędził bym wiele ojro.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez SRS ; 12-08-2017 o 17:10 Powód: Źle napisany tytuł temat. - Problemy to każdy ma i szuka tu pomocy
Marcizman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2017, 09:05   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2006r. 1.8 tdci wymiana alternatora pomocy

Na pewno dasz sobie rade, po pierwsze zdejmij klemę z akumulatora, odkręć gruby przewód od alternatora, wypnij wtyczkę z 3 ma kabelkami z alternatora, poluzuj napinacz paska wielorowkowego, zdejmij pasek, ale może wcześniej narysuj sobie jak założony na kołach pasowych i napinaczu, taki schemat, albo zasada taka, rowkami do kół z rowkami, płaska stroną paska do kół gładkich.
Luzujesz i wyjmujesz wszystkie śruby mocujące, zakładasz drugi alternator, i w odwrotnej kolejności powtarzasz czynności.
Na końcu zakładasz klemę na akumulator.
Musisz robić wszystko ostrożnie, nie spiesząc się, kobyłki nie będą potrzebne, bo jak masz zdolności manualne, to sobie poradzisz.
Dobrze, abys miał ze sobą miernik, bo czasami jak założy się inny alternator, to po paru sekundach od uruchomienia potrafi się zapalić czerwona kontrolka od ładowania, pomimo tego, że ładowanie jest jak najbardziej w porządku.

Ale tego czy masz alternator drugi od anglika nie wiem, i czy europejski będzie pasował też nie wiem, tam wszystko odwrotnie, to może i altek też krecić się odwrotnie.
Może mądrzejsze głowy jeszcze Ci podpowiedzą, ja nie miałem styczności z anglikami.
Jeżeli to Ci się przytrafi, a ładowanie wykazuje pomiędzy 14,5 Volta a 13,86 Volta, śmiało w pedał i do domu.

Ostatnio edytowane przez salom ; 12-08-2017 o 09:08
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2017, 13:16   #5
Marcizman
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-03-2016
Skąd: Castleford
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: 2006r. 1.8 tdci wymiana alternatora pomocy

Drugi mam z Polski z europejskiej wersji i powiem szczerze ze będę bardzo zdziwiony jeżeli nie będzie pasował. Denso 150A
Marcizman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2017, 15:38   #6
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: 2006r. 1.8 tdci wymiana alternatora pomocy

Silniki i osprzęt się nie różnią między wersjami anglik - nie anglik...

A co do samego alternatora - dostęp do śrub jest tam słaby. Roboty będziesz miał sporo, i bez kobyłek się nie obejdzie.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2017, 21:18   #7
Marcizman
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-03-2016
Skąd: Castleford
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: 2006r. 1.8 tdci wymiana alternatora

Panowie czy moglibyście podpowiedzieć jakie klucze powinienem zabrać na 100%?
Marcizman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2018, 10:04   #8
noe
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-10-2016
Model: focus 2
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 38
Domyślnie Odp: Demontaż alternatora 1.8tdci

Witam,

czy mógłby ktoś rozwinąć punkt 3 ? Nie wiem która rolka to napinacz i z której strony wkręcać śrubę a miejsca tam mało i trudno cokolwiek dojrzeć... gdyby ktoś bardziej szczegółowo opisał procedurę ściągania paska byłbym bardzo wdzięczny. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
noe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2018, 10:58   #9
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Demontaż alternatora 1.8tdci

Wymiana paska w fokusie mk2 1.8 tdci to jedna z (niewielu) najlepiej wymyślonych rzeczy w tym aucie.

Tu jest napinacz:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wkręcona śruba:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I klucz oczkowy na niej:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dostęp całkiem niezły. :-)
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2018, 07:14   #10
noe
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-10-2016
Model: focus 2
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 38
Domyślnie Odp: Demontaż alternatora 1.8tdci

Dzięki za tak obrazowe nakreślenie tematu! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szkoda, że przewodu sprężarki nie można odkręcić, bo jednak mocno utrudnia demontaż

Ostatnio edytowane przez noe ; 19-01-2018 o 12:00
noe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alternator , tdci , wymiana alternatora



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.