Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-04-2012, 15:49   #21
kuba_del
ford::average
 
Avatar kuba_del
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Delmenhorst
Model: S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 diesel 140KM
Rocznik: 2010/2011
Postów: 77
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

bartekd przelatalismy juz 38 tys km jak narazie bez problemow,podobno skrzynia jest bezobslugowa-tak twierdzi ASO,nie ma zadnego bagnetu zeby olej sprawdzic,ja osobiscie zastanawiam sie nad wymiana oleju w skrzyni bo na bank nie zaszkodzi,a koledzy z forum tez doradzaja zeby wymieniac przy przebiegu 40-60 tys km ,wiec zobaczymy jak to bedzie ,jeszcze troche musze poczytac i zasiegnac opinii tu i tam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i wtedy podejme decyzje.W Polsce w ASO taka usluga kosztuje okolo 1000 PLN

kuba_del jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2012, 16:00   #22
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

Mój ma 43kkm i jeszcze jeździ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
btw ... miałem kiedyś Mecia 190 w automacie i coś mnie podkusiło żeby wymienić olej w skrzyni mimo że kilka osób mówiło że tego się nie robi.
Podejrzewam że coś skopali przy wymianie bo straciłem 1kę na 2-3 miesiące. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stary olej był "na oko" idealnie czysty mimo że autko miało grubo ponad 100kkm.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka

Ostatnio edytowane przez Agnesqa ; 28-04-2012 o 22:45 Powód: nie cytujemy całych postów
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2012, 16:25   #23
kuba_del
ford::average
 
Avatar kuba_del
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Delmenhorst
Model: S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 diesel 140KM
Rocznik: 2010/2011
Postów: 77
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

no wlasnie ,jedni doradzaja inni odradzaja wymiane ,pamietam ,ze moj sasiad wymienial zawsze w omedze i naprawde dlugo mu pojezdzila bez zadnego stekniecia ,tak jak pisalem musze jeszcze troche lekcji odrobic w tym temacie i zdecyduje co robic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdro
kuba_del jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2012, 22:34   #24
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

Witam,

Mój MPS6 przeszedł właśnie przez 100.000km. Przy tym przebiegu wymieniłem olej po raz pierwszy, bo wcześniej przy ok. 85.000km dolewałem oleju i było widać, że ten w skrzyni jest już dość mocno przepracowany.

Operację robiłem nie w ASO a w serwisie niezależnym Ford-Sławek w Katowicach. Trzeba pamiętać, że można robić poza ASO (jeśli jest się po gwarancji), ale musi to być dobry serwis z dostępem do eTisa, gdyż obsługa robiona jest w oparciu o informacje i procedury opublikowane tamże (jak kolega wyżej zauważył, te skrzynie nie są powszechne...).

Co to potrzeby wymiany oleju w skrzyni MPS6 - skrzynie z "mokrym" sprzęgłem moim zdaniem wymagają wymiany tak mniej więcej co 60-80tys. km (oczywiście wymiana przy 100tys. tak jak w moim przypadku to też jeszcze nie tragedia… Choć przy tych moich 100tys. olej już był mocno czarny i filtr oleju też brudny). Instrukcja twierdzi, że skrzynia jest "bezobsługowa", ale procedura wymiany oleju jest w eTisie opublikowana i sama czynność nie jest trudna. Tak więc widać tu tę drobną sprzeczność...
Ja osobiście nie znam odradzających wymianę oleju i nie bardzo wyobrażam sobie w czym wymiana mogła by zaszkodzić? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Olej wymienia się tylko i wyłącznie na fordowski olej dedykowany do tych skrzyń (według specyfikacji WSS-M2C936-A) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - jest on masakrycznie drogi: ok. 70zł za litr a potrzebne jest 6 litrów. Warto więc poszukać oleju w bańce 5l, bo wówczas praktycznie ten 6-ty litr mamy gratis (taka jest różnica ceny oleju w bańce 5l i w pojemnikach litrowych). Nie należy dać się zbyć, że nie mogą znaleźć kodu na bańkę 5l tego oleju - kod istnieje i cały zakup wychodzi taniej...

Widziałem olej Castrol Transmax DUAL (jak twierdzi Castrol - spełniający specyfikację Forda WSS-M2C936-A) w cenie po ok. 45zł za 1litr, ale nie odważyłem się go zastosować.

Przy wymianie oleju wymienia się także filtr oleju (FINIS 1589089) - też masakrycznie drogi: ponad 100zł za mały filtr w obudowie!

Tak więc oryginalny olej z oryginalnym filtrem to wydatek rzędu 520zł, robocizna mnie wyniosła 125zł. Czyli poza ASO, ale zgodnie z procedurami Forda, zmieściłem całą operację w 650zł! (ASO wołało ode mnie 1100zł z materiałami, a więc udało mi się oszczędzić co najmniej 400zł).

Oczywiście po wymianie oleju nic się nie zmienia – przecież po wymianie oleju w silniku też nikt jeszcze chyba nie stwierdził różnicy w jego pracy! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na koniec dodam - skrzynia po tych 100.000km chodzi jak nowa! Żadnych zacięć, dziwnych odgłosów czy innych objawów. Jest to na prawdę kawał porządnego mechanizmu!
Tak jak pisałem we wcześniejszych postach - w przypadku C-maxów i FF2 z tą skrzynią, zalecam wymianę oprogramowania skrzyni na to z lutego 2011 (jeśli jest to skrzynia z wcześniejszego okresu) - u mnie uzyskany w ten sposób tryb "S" (którego wcześniej nie miałem) sprawuje się rewelacyjnie! Ustąpiły też sygnalizowane przez mnie w poprzednich postach, sporadyczne błędy skrzyni!
Nie wiem jak się ma sprawa w Mondeo z tą kalibracją (dość łatwo sprawdzić przy podłączeniu do IDSa)...

Jak będą jeszcze jakieś pytania w tej sprawie – chętnie odpowiem.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 28-04-2012 o 23:03
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2012, 22:47   #25
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój MPS6 przeszedł właśnie przez 100.000km. Przy tym przebiegu wymieniłem olej po raz pierwszy, ...
I właśnie dla takich informacji warto czytać forum FCP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2012, 01:26   #26
bartekd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Śląsk
Model: S-Max; Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi 163KM; 1.4 TDCi
Rocznik: 2011; 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

tedi_k -> dzięki za tak wyczerpujący opis. Miło wiedzieć, że w pewnym sensie "mój" serwis miał już z tą skrzynią kontakt.

Co do oficjalnego stanowiska Ford'a i naszych kochanych ASO odnośnie wymiany oleju w automatach, to ciekaw jestem jak podchodzą do tego np. przy rozszerzonej gwarancji na 150.000 tudzież Gwarancji 12? Akurat ten komponent podlega jednej i drugiej gwarancji. Jeśli wymiana oleju byłaby tak istotna dla zachowania dobrej kondycji skrzyni, to pewnie kazaliby wymieniać (w końcu i tak na koszt użytkownika). Choć być może mają już przygotowaną gotową procedurę na wypadek awarii (w stylu - za dużo Pan jeździł po mieście, w korkach, itp, lub też uznają, że skrzynia jest zespolona ze sprzęgłem, a sprzęgło jest elementem eksploatacyjnym, więc i skrzynia się zużywa, etc .... )
__________________
W garażu: już jest S-Max 2.0 163KM PowerShift
a dodatkowo Fiesta 1.3, Fiesta 1.4
bartekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2012, 16:16   #27
kuba_del
ford::average
 
Avatar kuba_del
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Delmenhorst
Model: S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 diesel 140KM
Rocznik: 2010/2011
Postów: 77
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

jade jeszcze do Chorwacji i po powrocie bede wymienial,szacuje ,ze bede mial okolo 48-50 tys.km. przebiegu ,takze w polowie sierpnia lecimy do Polski i wymiana oleju w skrzyni,wymiana klockow hamulcowych przod i tyl i moze cos jeszcze sobie znajde hehe,jak juz bede w PL to jak najwiecej trzeba zrobic bo jednak robocizna w Niemczech kilkukrotnie drozsza....poprosze jeszcze o pomoc .szukam warsztatu gdzie wyciagaja male wgniecenia w karoserii takim badylem ,bede w okolicach Zielonej Gory ,moze byc tez Nowy Tomysl,moze byc tez Lodz bo tak bede smigal miedzy tymi miastami...pozdrowionkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kuba_del jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2012, 16:34   #28
BIBI1503
ford::amateur
 
Imię: Barbara
Zarejestrowany: 03-08-2012
Model: Mondeo
Silnik: Diesel
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

W ogóle nie czuje się zmiany biegów w Powershift'cie. Atomat poprzedniej generacji trochę szarpie przy zmianie biegów, więc znajdź model z automatem Powershift. 200KM jest niedostepne z Powershift - tylko ze 'starym' automatem.
BIBI1503 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2012, 10:10   #29
kuba_del
ford::average
 
Avatar kuba_del
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Delmenhorst
Model: S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 diesel 140KM
Rocznik: 2010/2011
Postów: 77
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

ruszylo sie w temacie zmiany oleju w powershift,wczesniej uparcie wszedzie gdzie tylko dzwonilem panowie twierdzili ,ze w tych skrzyniach oleju sie nie wymienia ,skrzynia bezobslugowa....teraz gdy dowiadywalem sie o cene 3-go przegladu czyli 60 tys. km. okazalo sie ,ze przeglad obejmuje tez wymiane oleju w skrzyni gdyz jest ona konieczna wlasnie co 60 tys. km.Nie wiem coz to sie narobilo ,ze Ford zmienil zdanie na ten temat...pozdroGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kuba_del jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2012, 12:48   #30
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

może ford polska czyta też nasze forum?
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.