Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-02-2013, 22:38   #1
krzysiekb0
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 02-02-2013
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.2 TDCI 175KM
Rocznik: 2009
Postów: 35
Domyślnie Wymiana foteli przednich.

Witam
Kupilem wlasnie S-MAXa i mam problem z fotelami przednimi. Fotele sa w pelni elektryczne (gora-dol, przod-tyl, podgrzewane i wentylowane). Nie dziala mi przesuwanie do tylu i do przodu. Silniczek chodzi, ale fotel sie nie rusza. Silniczek od przesuwania przod-tyl wisi tylko na kabelku (ktos chyba na chama wyciagal schowek z fotela kierowcy i zmieniarke cd z fotela pasazera).
Ale do rzeczy: moje pytanie brzmi: jak wymienic przednie fotele, chodzi mi w zasadzie o wymiane samych sanek z silniczkami. Chcialbym zostawic siedzisko i oparcie stare, bo te ktore chce kupic maja inna tapicerke.
Czy po wypiciu kabli moze wyskoczyc jakis blad? Musze odlaczyc akumulator (chcialbym tego uniknac jesli to mozliwe)?
Czy wogole mozna prosto oddzielic gore( siedzisko i oparcie) od sanek bez uszkodzenia foteli?

A jest jakas mozliwosc przesuniecia fotela do przodu recznie?

Z gory dziekuje za odpowiedz
Pozdrawiam

krzysiekb0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2013, 10:36   #2
johnybig
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-04-2012
Skąd: Poznań
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wymiana foteli przednich.

może ci pomoże pkt 7 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
johnybig jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2013, 11:27   #3
krzysiekb0
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 02-02-2013
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.2 TDCI 175KM
Rocznik: 2009
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wymiana foteli przednich.

Witam

Dzieki za odpowiedz, ale nie moge wejsc na ta strone. Czy ten link jest ok? Jest mozliwe zeby pan mi wyslal ten pkt7 (wkleil do tematu, lub jesli jest za dlugie to moze na priva zeby nie zasmiecac forum?

Z gory dziekuje
krzysiekb0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2013, 12:07   #4
JJCube
ford::average
 
Avatar JJCube
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 23-11-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Focus C-Max Panther Black
Silnik: 2.O TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 66
Domyślnie Odp: Wymiana foteli przednich.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
JJCube jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2013, 12:39   #5
krzysiekb0
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 02-02-2013
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.2 TDCI 175KM
Rocznik: 2009
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wymiana foteli przednich.

Dzieki za linka. Teraz chodzi. Ja jestem laikiem, I moglby mi ktos powiedziec lopatologicznie jak oddzielic fotel (siedzisko) od sanek zeby nic nie urwac? I co z elektryka, moze mi wyskoczyc blad jak wypne kostki?

Dziekuje
krzysiekb0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2013, 09:12   #6
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Wymiana foteli przednich.

Cytat:
Napisał johnybig Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może ci pomoże pkt 7 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
johnybig - respekt!!

też chciałbym dołożyć elektryczne sterowanie fotela kierowcy - gdzie zdobyłeś wszystkie potrzebne elementy?
montowałeś to "na czuja", czy jest gdzieś w necie tutorial?
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2013, 17:29   #7
johnybig
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-04-2012
Skąd: Poznań
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wymiana foteli przednich.

heee, no co ty, wymiana fotela to najprostsza rzecz jaką robiłem, 5 śrubek i po 10 minutach roboty fotele zamienione. No może miałem trochę szczęścia bo poprzedni fotel miał elektryczne podnoszenie góra/dół że nie musiałem ciągnąć prądu a wtyczka wtedy jest taka sama że zero roboty. Jedynie przy odłączaniu starego fotela to pamiętaj o nie włączaniu w międzyczasie stacyjki bo ci wyskoczy błąd poduszek. A tak ogólnie to fotel zamieniałem nie żeby mieć elektrycznie sterowany (przypadek że taki kupiłem) tylko przerabiałem go na wielkość (powiekszałem oparcie) ze względu że mam 197cm wzrostu i było mi niewygodnie na oryginalnym, a spędzam za kółkiem parę godzin dziennie.
johnybig jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2013, 19:30   #8
Kolek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-04-2010
Skąd: Ramstein
Model: S-Max Titanium S, Black Panther/Fiesta Ghia
Silnik: 2,2TDCI 175KM/ 1,4 96KM
Rocznik: 2009/2009
Postów: 22
Lightbulb Odp: Wymiana foteli przednich.

Dzięki za zdjęcia. Możecie jeszcze podpowiedzieć, w którą stronę podważać/odciągać boczne plastiki fotela. Przed chwilą pękła mi jedna z osi obrotu (myślę, że ścięło jedną ze śrub) i fotel zaczął się bujać. Podejrzewam, że mogę wymienić pękniętą śrubę bez wyjmowania fotela tylko demontując plastiki z lewej strony (fotel kierowcy z pamięcią/pełna elektryka). DziękiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dałem radę i okazało się, że śruba wykręciła się o parę obrotów. Stąd ten luz. Dokręcone i fotel znowu stabilny.

Ostatnio edytowane przez Kolek ; 19-03-2013 o 17:03
Kolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2013, 13:57   #9
kmk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-03-2013
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana foteli przednich.

Cześć,
Właśnie kupiłem smaxa 2009 rok z w pełni manualnymi fotelami.
Po dłuższej jeździe, niestety czuję ból w plecach. Dlatego zainteresowała mnie wypowiedź johnybig o powiększaniu oparcia. Ze zdjęć nie bardzo mogłem to wywnioskować - w jaki sposób powiększyłeś oparcie? Czy może są różne rodzaje foteli w różnych wersjach wyposażenia?

Będę wdzięczny za informacje.
Dzięki
kmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2013, 20:34   #10
johnybig
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-04-2012
Skąd: Poznań
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wymiana foteli przednich.

Ja przedłużyłem oparcie o 12cm, po prostu uciąłem je i wspawałem profil . Uciąć musisz poniżej sprężyny od cofania zagłówka, tak z 2cm. Prosta sprawa, 2 fotele robiłem chyba z 3 godzinki i to tylko przez to że bawiłem się z doginaniem profili aby miały taki sam kształt jak oryginalny profil, a wystarczyło by wspawać zwykły kawałek rurki i po sprawie. Tylko przed spawaniem dobierz sobie odpowiedni kąt oparcia.
johnybig jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elektryka , fotel , s-max , wymiana



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.