Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2017, 18:04   #1
brysiu04
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 07-03-2017
Skąd: Pęcice
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 DURATEC-HE 145
Rocznik: 2006
Postów: 31
Domyślnie Ledowe oświetlenie wnętrza a ściemniacz

Witam, chciałbym założyć ledowe żarówki do oświetlenia wnętrza. Jako że w lampce wewnętrznej mam ściemniacz(który ze zwykłą żarówką działa bez problemu) to czy nie będzie żadnych problemów, kiedy włożę tam żarówkę led canbus ?

brysiu04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2017, 18:20   #2
Murani
ford::advanced
 
Avatar Murani
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 05-05-2012
Skąd: Grójec
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130km -GHIA Peugeot 308 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 229
Domyślnie Odp: Ledowe oświetlenie wnętrza a ściemniacz

Cytat:
Napisał brysiu04 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, chciałbym założyć ledowe żarówki do oświetlenia wnętrza. Jako że w lampce wewnętrznej mam ściemniacz(który ze zwykłą żarówką działa bez problemu) to czy nie będzie żadnych problemów, kiedy włożę tam żarówkę led canbus ?
Nie będzie żadnego problemu.
__________________
Regulamin $23
Murani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2017, 19:04   #3
rafalpr1993
ford::average
 
Imię: RAFAŁ
Zarejestrowany: 14-03-2015
Model: ST220
Silnik: 3.0
Rocznik: 2003
Postów: 57
Domyślnie Odp: Ledowe oświetlenie wnętrza a ściemniacz

Cytat:
Napisał brysiu04 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, chciałbym założyć ledowe żarówki do oświetlenia wnętrza. Jako że w lampce wewnętrznej mam ściemniacz(który ze zwykłą żarówką działa bez problemu) to czy nie będzie żadnych problemów, kiedy włożę tam żarówkę led canbus ?
Może być problem, że po całkowitym wyłączeniu LED będzie nadal delikatnie się świecił. Rozwiązaniem jest podłączenie do Led-ów równolegle rezystora o dość dużej rezystancji.
rafalpr1993 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2017, 20:25   #4
grzeste
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-02-2010
Model: C-MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: Ledowe oświetlenie wnętrza a ściemniacz

Nieprawda. Ledy z szyną canbus i we wnętrzu jest aż zbyt jasno. W nocy po wejściu daje po oczach. Ale ledy nie za 2 PLN tylko za ~15 PLN. Zmieniłem oświetlenie wnętrza na ledy, efekt? Nie tego się spodziewałem - zbyt jasno w nocy + podświetlenie nóg.
grzeste jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2017, 15:22   #5
rafalpr1993
ford::average
 
Imię: RAFAŁ
Zarejestrowany: 14-03-2015
Model: ST220
Silnik: 3.0
Rocznik: 2003
Postów: 57
Domyślnie Odp: Ledowe oświetlenie wnętrza a ściemniacz

Cytat:
Napisał grzeste Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nieprawda. Ledy z szyną canbus i we wnętrzu jest aż zbyt jasno. W nocy po wejściu daje po oczach. Ale ledy nie za 2 PLN tylko za ~15 PLN. Zmieniłem oświetlenie wnętrza na ledy, efekt? Nie tego się spodziewałem - zbyt jasno w nocy + podświetlenie nóg.
Led-y można dostać różnej wielkości oraz różnej wartości lumenów, wiec coś na pewno da się dobrać, żeby było zadowalająco.
rafalpr1993 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 13:23   #6
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Ledowe oświetlenie wnętrza a ściemniacz

Cytat:
Napisał rafalpr1993 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może być problem, że po całkowitym wyłączeniu LED będzie nadal delikatnie się świecił. Rozwiązaniem jest podłączenie do Led-ów równolegle rezystora o dość dużej rezystancji.
Guzik prawda. Jeśli instalacja w aucie jest sprawna to nie ma prawa się nic delikatnie świecić. Mam u siebie ledy w podsufitce, osłonkach przeciw słonecznych, podłodze, bagażniku i w podświetleniu tablicy rejestracyjnej. Nie mam jakichkolwiek canów (które są de-facto diodami z rezystorem aby oszukać elektronikę - czyli pobierają tyle samo prądu co żarówka) i nic się złego nie dzieje. Efekt ściemniania i rozjaśniania działa normalnie. I nie ma jakiegokolwiek efektu niecałkowitego gaśnięcia.
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2017, 09:51   #7
rafalpr1993
ford::average
 
Imię: RAFAŁ
Zarejestrowany: 14-03-2015
Model: ST220
Silnik: 3.0
Rocznik: 2003
Postów: 57
Domyślnie Odp: Ledowe oświetlenie wnętrza a ściemniacz

Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Guzik prawda. Jeśli instalacja w aucie jest sprawna to nie ma prawa się nic delikatnie świecić. Mam u siebie ledy w podsufitce, osłonkach przeciw słonecznych, podłodze, bagażniku i w podświetleniu tablicy rejestracyjnej. Nie mam jakichkolwiek canów (które są de-facto diodami z rezystorem aby oszukać elektronikę - czyli pobierają tyle samo prądu co żarówka) i nic się złego nie dzieje. Efekt ściemniania i rozjaśniania działa normalnie. I nie ma jakiegokolwiek efektu niecałkowitego gaśnięcia.
Zapewne przeczytałeś słowo "moze" w mojej wypowiedzi.
Podpowiadam bo sam miałem taki problem. A przyczyną mogłoby być to, że wymieniłem na led-y tylko dwie żarówki a nie wszystkie.

A jeśli o Can to w mondeo nie spotkałem się żeby były błędy o zarowkach.
rafalpr1993 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2017, 20:45   #8
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Ledowe oświetlenie wnętrza a ściemniacz

Wiec odpowiem wprost: "nie może byc takiego problemu". Ilość żarówek w stosunku do ilości ledow nie ma jakiegokolwiek znaczenia. Ściemniacz przygaszajac światło ma je na końcu odciąć i tyle. Cała reszta to wyłącznie skutki problemów z elektryka. O canie wspomniałem bo te diody (żarówki diodowe tak oznaczone) ludzie stosują jako remedium na wszelkie problemy. A w praktyce to właśnie dioda z dodatkowym rezystorem, który ma imitować rezystancje włókna...


Klepane na kolanie...
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
led , wnętrze , żarówki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.