Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-07-2017, 13:31   #1
inteligent
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Kraków/Tarnów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.5T 220KM
Rocznik: 2009
Postów: 43
Domyślnie Moduł SRM - Błąd B119F

Witam wszystkich,

Ostatnio sprawdzałem FORScanem błędy DTC i pojawił się się w module SRM - B119F:00-2F

"Kod: B119F - Antena GPS

Status:
-DTC obecny w czasie wydania polecenia
-Kontrola usterki wyłączona przy tym DTC

Moduł: Moduł rozpoznawania mowy"

Kabel jakiego używam to Viaken.
Błędy nie da się usunąć pojawia się za każdym razem.

Generalnie Voice Control działa (po naciśnięciu "Voice" na manetce otrzymujemy komunikaty po Angielsku, na Blaupunkcie NX DVD pojawia się lista komend.

Wydawanie komend po Angielsku również działa poprawnie (Zmienia stacje radiowe itp.)


Można również zmienić język w ustawieniach nawigacji dlatego zastanawiam się o co chodzi z tym błędem.

Z góry dzięki za sugestie.

inteligent jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2017, 15:11   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Moduł SRM - Błąd B119F

Cytat:
Napisał inteligent Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...o co chodzi z tym błędem.
...
Nie do końca poprawna konfiguracja modułu (nieszkodliwie, bo bez wpływu na funkcjonowanie). Jest ustawione "... BT Audio + Navi" a powinno być "...BT Audio for NAV Only".
Ford miał pomysł, by do modułu BT/VC podpiąć bezpośrednio antenę GPS i by ta antena współdziałała po BT z pewnymi telefonami. Autor pomysłu już pewnie na emeryturze a anteny GPS podpiętej wprost pod moduł BT/VC nikt z nas nie widział...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Choć stosowne piny we wtyczce modułu są...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2017, 16:52   #3
inteligent
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Kraków/Tarnów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.5T 220KM
Rocznik: 2009
Postów: 43
Domyślnie Odp: Moduł SRM - Błąd B119F

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie do końca poprawna konfiguracja modułu (nieszkodliwie, bo bez wpływu na funkcjonowanie). Jest ustawione "... BT Audio + Navi" a powinno być "...BT Audio for NAV Only".
Ford miał pomysł, by do modułu BT/VC podpiąć bezpośrednio antenę GPS i by ta antena współdziałała po BT z pewnymi telefonami. Autor pomysłu już pewnie na emeryturze a anteny GPS podpiętej wprost pod moduł BT/VC nikt z nas nie widział...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Choć stosowne piny we wtyczce modułu są...
Było dokładnie tak jak napisałeś. Po zmianie opcji w ELMConfig na "BT/VC High + USB, and BTAudio for NAV Only" i zapisaniu konfiguracji do BCM błąd DTC zniknął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki piękne za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
inteligent jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2017, 15:15   #4
blazeyzem
ford::average
 
Avatar blazeyzem
 
Imię: Błażej
Zarejestrowany: 19-10-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK V Titanium White Platinium
Silnik: 2.0 EB 240hp -> 260hp AT + SYNC2 -> SYNC3
Rocznik: 2015
Postów: 100
Domyślnie Odp: Moduł SRM - Błąd B119F

Witam.

Może mała podpowiedź z tym samym błędem, ale po upgrade do SYNC3 (Moneo MK5 2015)?
blazeyzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2017, 19:35   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Moduł SRM - Błąd B119F

Cytat:
Napisał blazeyzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Może mała podpowiedź z tym samym błędem, ale po upgrade do SYNC3 (Moneo MK5 2015)?
Wręcz diagnoza!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłeś / założono Ci / Ty założyłeś komuś kiepską antenę GPS z Allegro. Cała duża partia anten ma tę przypadłość ujawnianą w Sync3 a często nie dającą się zauważyć w innych navi. Trochę takich też nakupiłem.
Ostatecznie używam tych - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] bo sprawdziłem, że nie mają tej przypadłości.
Pisałem o tym w relacji z montażu Sync3 w S-maxie MK2 - tam, gdzie "chwaliłem się" użyciem szlifierki kątowej do dorobienia mocowań ekranu.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 12-09-2017 o 20:07
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2017, 20:41   #6
blazeyzem
ford::average
 
Avatar blazeyzem
 
Imię: Błażej
Zarejestrowany: 19-10-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK V Titanium White Platinium
Silnik: 2.0 EB 240hp -> 260hp AT + SYNC2 -> SYNC3
Rocznik: 2015
Postów: 100
Domyślnie Odp: Moduł SRM - Błąd B119F

Brawo Ty! Jak zwykle pomocny. Dziękuję już zamówiłem. Sam sobie robiłem upgrade I antenę fakra zmieniłem na nową. Niestety od tego samego sprzedawcy, myśląc że zepsuta jest sztuka. A tu okazuje się, że cała partia.

Jeszcze raz dziękuję, jak zainstaluję polecaną dam znać.

Pozdrawiam
blazeyzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2017, 19:27   #7
blazeyzem
ford::average
 
Avatar blazeyzem
 
Imię: Błażej
Zarejestrowany: 19-10-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK V Titanium White Platinium
Silnik: 2.0 EB 240hp -> 260hp AT + SYNC2 -> SYNC3
Rocznik: 2015
Postów: 100
Domyślnie Odp: Moduł SRM - Błąd B119F

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Antena wymieniona -> błąd zniknął. Przy okazji upgrade SYNC3 do 3.0.

Bardzo dziękuję.
blazeyzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.