Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-08-2017, 16:59   #1
zdzichu500
ford::average
 
Imię: Zdzich
Zarejestrowany: 28-08-2017
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 79
Domyślnie Automatyczne wzywanie służb w razie wypadku

Czy ktoś już przetestował w praktyce automatyczne wzywanie służb przez samochód w razie wypadku? Zadziałało to bez problemu? - chodzi mi zarówno o część techniczną w samochodzie jak i przygotowanie służb bo według tego co znalazłem w Internecie to samochód poda długość i szerokość geograficzną a nie adres. O ile w Polsce to o ile ktoś nie stracił przytomności jakoś da się ustalić adres to za granicą w szoku po wypadku może być gorzej (wiadomo, że jak są świadkowie to pewnie wezwą pomoc ale np. uderzenie w nocy w drzewo)

W Fordzie potrzeba mieć sparowany przez Bluetootha telefon żeby samochód w ogóle podjął próbę wezwania służb (np. Opel czy Citroen mają własnego SIMa i moduł sieci komórkowej). Nie zawsze włączam bluetooth w telefonie, nie zawsze będę pamiętał, telefon mi się rozładuje itp. Dlatego pomyślałem żeby podłączyć do jednego USB jakiś starszy aparat, włączyć mu bluetootha i niech sobie siedzi w schowku. Tylko czy ktoś tak próbował i telefon działał? Bo wydaje się, że warunki radiowe tam będą najgorsze z możliwych w samochodzie.
Nie znalazłem konkretnego info, czy to co oferuje Ford to już spełnia wymogi eCall w UE (wymagany od marca 2018 dla nowych samochodów). Ewentualnie będzie możliwy jakiś programowy update?

zdzichu500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2017, 17:10   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Automatyczne wzywanie służb w razie wypadku

Cytat:
Napisał zdzichu500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...podłączyć do jednego USB jakiś starszy aparat, włączyć mu bluetootha i niech sobie siedzi w schowku. ...
Pomysł z obszaru tych "lewą ręką do prawego ucha pomiędzy nogami"... Powiadamianie ratunkowe działa na tym samym telefonie, co prowadzisz rozmowy w samochodzie. Jak chcesz sobie prowadzić na jakiś starym rzęchu - Twój wybór...
Poza wszystkim - powiadamianie ratunkowe wymaga aby po wypadku było normalne zasilanie (aby aku przeżył zderzenie). Powiedzmy sobie szczerze, że jak aku przeżyje, to Ty na 95% będziesz zupełnie przytomny i komunikatywny...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2017, 19:42   #3
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: Automatyczne wzywanie służb w razie wypadku

Przytomny i komunikatywny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to się nazywa świadomość. Do rzeczy. Zapewne jakiś system byłby do skonstruowania, zasilanie główne z aku a w przypadku braku dodatkowe jak bateria czy mały aku ale komu by się chciało bawić w takie modyfikacje, być może coś Chińczycy wymyślili/skopiowali. Zapewne zostaje zatem poczekać do tego sławnego 18stego roku i wymienić autko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2017, 20:00   #4
zdzichu500
ford::average
 
Imię: Zdzich
Zarejestrowany: 28-08-2017
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 79
Domyślnie Odp: Automatyczne wzywanie służb w razie wypadku

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomysł z obszaru tych "lewą ręką do prawego ucha pomiędzy nogami"... Powiadamianie ratunkowe działa na tym samym telefonie, co prowadzisz rozmowy w samochodzie. Jak chcesz sobie prowadzić na jakiś starym rzęchu - Twój wybór...
Jak jadę w trasę to raczej mam włączony bluetooth w telefonie. Ale na jakieś krótkie przejazdy to nie włączam bo jak ktoś do mnie dzwoni to najwyżej oddzwonię. Wolałbym żeby to było zrobione tak jak w niektórych innych autach, że samochód ma swój SIM i swój moduł radiowy.
A wypadki zdarzają się w najmniej oczekiwanym momencie...

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza wszystkim - powiadamianie ratunkowe wymaga aby po wypadku było normalne zasilanie (aby aku przeżył zderzenie). Powiedzmy sobie szczerze, że jak aku przeżyje, to Ty na 95% będziesz zupełnie przytomny i komunikatywny...
Czytałem na forum Opla relację jak człowiek miał dachowanie i dzięki temu, że miał podobny system na pokładzie to w momencie gdy odzyskiwał przytomność to właśnie przyjeżdżały służby. Nie mówiąc o sytuacji podczas podróży zagranicznej. Nie władam językami wszystkich krajów przez które przejeżdżam...
zdzichu500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2017, 21:05   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Automatyczne wzywanie służb w razie wypadku

Cytat:
Napisał RECONDO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Zapewne jakiś system byłby do skonstruowania, ...
Zacznijmy "gdybanie" od stwierdzenia, że do skonstruowania byłby amochód lepszy od dowolnego Forda...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i niestety z tej konstatacji dokładnie nic nie wynika...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał zdzichu500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
J...Wolałbym żeby to było zrobione tak jak w niektórych innych autach...
Czyli pozostaje Ci "woleć" wymienić samochód...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobione jest jak jest.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 31-08-2017 o 21:08
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2017, 22:26   #6
zdzichu500
ford::average
 
Imię: Zdzich
Zarejestrowany: 28-08-2017
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 79
Domyślnie Odp: Automatyczne wzywanie służb w razie wypadku

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli pozostaje Ci "woleć" wymienić samochód...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobione jest jak jest.
Jeszcze nie kupiłem Forda. Niestety nie ma ideałów (a jak są to pieniędzy na nie za mało) więc próbuję znaleźć coś co mi najbardziej odpowiada z tego co jest...
zdzichu500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2017, 12:47   #7
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Automatyczne wzywanie służb w razie wypadku

to sprawdź w oplu ile kosztuje roczna licencja na system oncall. bo importer daje rok w cenie auta, a nie dożywocie.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2017, 13:02   #8
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Automatyczne wzywanie służb w razie wypadku

Ja nawet jak mam wyłączone bluetooth w telefonie to i tak mi się włącza wchodząc do samochodu więc czy jadę 1 km czy 200 km to w czym różnica?
Nie włącza się gdy w samochodzie wyłącze.
Wszystko samo się robi , łączy i rozlacza więc po co kombinować?

A nóż zadzwonią z radia ZET jak będę jechał 1 km do sklepu . Więc lepiej nie oddzwaniac potem a odebraćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2017, 17:17   #9
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Automatyczne wzywanie służb w razie wypadku

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawdź w oplu ile kosztuje roczna licencja na system oncall. bo importer daje rok w cenie auta, a nie dożywocie.
Dlatego znacznie tańsze są stare i sprawdzone rozwiązania. Moje auta w przypadku kolizji wydają charakterystyczny odgłos darcia blachy i puszczają kłęby gryzącego dymu... i to nawet z rozwalonym akumulatorem.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2017, 21:00   #10
zdzichu500
ford::average
 
Imię: Zdzich
Zarejestrowany: 28-08-2017
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 79
Domyślnie Re: Odp: Automatyczne wzywanie służb w razie wypadku

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to sprawdź w oplu ile kosztuje roczna licencja na system oncall. bo importer daje rok w cenie auta, a nie dożywocie.
350 PLN/rok lub 35 PLN/m-c. Ale jak nie zapłacimy to przestanie działać połączenie z konsultantem onStar, sprawdzanie poziomu paliwa przez aplikację w smartfonie czy lokalizacja pojazdu przez stronę WWW itp. Natomiast sam samochód zadzwoni na 112 w razie czego. Czyli nadal lepiej jak w Fordzie bo nie musimy mieć sparowanego telefonu. Co prawda jak zapłacimy Oplowi czy GM to połączy się z nami konsultant mówiący po polsku i to jemu powiemy (o ile będziemy w stanie) co się dzieje w aucie. A oni sobie już powiadomią np. węgierskie pogotowie. A jak nie zapłacimy to w Oplu podobnie jak w Fordzie usłyszymy głos węgierskiego dyspozytora. I weź tu człowieku kombinuj w w szoku...

Bump:
Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlatego znacznie tańsze są stare i sprawdzone rozwiązania. Moje auta w przypadku kolizji wydają charakterystyczny odgłos darcia blachy i puszczają kłęby gryzącego dymu... i to nawet z rozwalonym akumulatorem.
Odgłos bardzo pomaga, zwłaszcza gdy kierowca w samochodzie jest nieprzytomny. A wypadek wydarzył się na jakimś odludziu. A nawet może być środek dnia, autostrada pełna ludzi, przez wiele minut nikt nie zadzwoni na pogotowie bo przecież tylu ludzi wokół to pewnie ktoś inny już to zrobił - takie sytuacje się niestety zdarzają.
zdzichu500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.