Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2022, 14:24   #1
ghia
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-06-2022
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 1
Lightbulb Komunikat silnik usterka

Witam, posiadam mondeo mk4 2.0TDCi 140KM, od ostatniego czasu wyświetla mi się komunikat silnik usterka, komputer wskazuje na problem z DPF, byłem u elektronika wykonał wypalanie statyczne DFP po czym problem ustąpił na 3 dni.
Po 3 dniach komunikat wystąpił ponownie i samochód jest w trybie awaryjnym co powoduje brak mocy i max 3500tyś obrotów, krótko mówiąc - samochód nie jedzie.

Pojechałem z reklamacją do elektronika u którego byłem wcześniej, wykasował błąd, auto odzyskało moc i jechało zupełnie normalnie, po czym wróciłem do domu, zgasiłem auto, za 2h wsiadam do auta błąd wyskakuje ponownie i znowu brak mocy.

Można uznać że auto po wykasowaniu błędu jedzie normalnie do momentu ponownego odpalenia.

Co może być problemem? Czujniki czy może sam DPF?

Generalnie elektronik stwierdził że problem nie siedzi jednak w samym DPF jak pokazuje komputer, ale na ten moment nie ma pomysłu z czym jest problem i zostałem trochę na lodzie.

Z góry dziękuję za porady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ghia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2022, 17:36   #2
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Komunikat silnik usterka

Jaki kod błędu? Jakie wartości zapełnienia dpfa? Jakie wartości czujnika różnicy ciśnień?
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2022, 21:16   #3
slider2002
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Gniezno
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 207
Domyślnie Odp: Komunikat silnik usterka

Co to za fachowiec który ogranicza się do usunięcia błędu. Zrobił coś oprócz tego? Usunął przyczynę pojawienia się błędu? Jeśli nie to szybko zmieniaj fachowca.
slider2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , dpf , mondeo , silnik , usterka


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.