Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|śląska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-06-2022, 06:44   #1
Jasiu933
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-03-2022
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 1.6 FlexiFuel
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Lampka Akumulatora

Hej miałem ostatnio nie miła przygodę z autem jadać z dziećmi nad wodę wyskoczyła mi kontrolka o braku ładowania Akumulatora trochę mnie to przeraziło bo wiem ze jak braknie prądu to auto automatycznie odłącza różne podzespoły aby można było dojechać do domu, ale wracając do tematu dojechałem nad wodę zostawiłem auto przez parę godzin w cieniu a gdy wróciłem z kąpieli to Ford jakby nigdy nic normalnie jedzie bez żadnych usterek. Pytanie moje brzmi czy jak podjadę do mechanika na komputer to zczyta błędy jakie wyskoczyły i czy wogule będzie mi to w stanie zrobić aby więcej mnie te auto tak nie przerażało?
Dodam że w tym dniu było bardzo upalnie a autem jechałem do pracy 7 KM potem nim wróciłem do domu i znowu jechałem mały dystans oczywiście z odpalona Klima, nawigacja, i wszystko co się jeszcze dało co żre prąd. Pytanko czy to może ta pogoda miałą jakiś wpływ na to ?
Z góry dzięki za odpowiedz.

Jasiu933 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2022, 19:11   #2
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,329
Domyślnie Odp: Lampka Akumulatora

Cytat:
Napisał Jasiu933 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...] znowu jechałem mały dystans oczywiście z odpalona Klima, nawigacja, i wszystko co się jeszcze dało co żre [...]
zawsze słyszałem, że klima ma napęd od silnika i włączenie klimy obciąza silnik => czyżby kolega miał elektryczny napęd klimy?

Cytat:
Napisał Jasiu933 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...] Pytanie moje brzmi czy jak podjadę do mechanika na komputer to zczyta błędy jakie wyskoczyły i czy wogule będzie mi to w stanie zrobić [...]
pokolenie komputerów tylko odczytuje błędy
Może na poczatek wystarczy elektryk z miernikiem, który zmierzy prąd ładowania i oceni czy alternator nie jest np. do naprawy, bo zuzyte szczotki czy cos podobnego


Cytat:
Napisał Jasiu933 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...] aby więcej mnie te auto tak nie przerażało?
[..]
jesli auto przeraża to już grubo - nie podejmuję się rozwiązywac takiego problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF

Ostatnio edytowane przez pankrakus ; 29-06-2022 o 19:16
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2022, 22:58   #3
irdo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-05-2012
Model: Mondeo MK5 CHB
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 13
Domyślnie Odp: Lampka Akumulatora

Witam, mam pytanie: po wymianie aku i resecie bcm sprawdziłem napiecie na klemach, zapalony silnik, voltomierz wskazał 16,9v. Czy swiadczy to o szfanującym alternatorze?
irdo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2022, 17:13   #4
Jasiu933
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-03-2022
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 1.6 FlexiFuel
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: Lampka Akumulatora

Hej po sprawdzeniu akumulatora miernikiem wszystko jest w normie ładowanie jest lampka akumulatora już przez 1 miesiąc się nie zapaliła pytanie czy to był jednorazowy objaw czy należy szykować się już na naprawę jakiś podzespołów ?
Jasiu933 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.