Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-06-2022, 12:16   #551
Errorbrra
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2020
Skąd: Radzyń Podlaski
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 149
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Ok. Bede sprawdzal. Sam walczylem ze swoja klima dlugoo.. Samnabijalem itd. Teraz mam 4-5stopni z kratek

Errorbrra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2022, 16:43   #552
meteorolog
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-01-2013
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał meteorolog Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Mój pojazd to ford mondeo MK4 z 2009 r titanium, problem polega na tym, że przestała działać klimatyzacja. Po zwarciu styków 3 i 5 przekaźnika włącza się i chłodzi. Więc przekaźnik nie zostaje wysterowany. Bezpieczniki sprawdzone. Żeby było ciekawiej przestał działać alarm tzn nie reaguje papilot. Sprawdzałem i zapasowy to samo. Kluczyk w drzwiach uruchamia centralny zamek. Awaria w tym samym czasie. Około tygodnia wcześniej wszystko działało w najlepszym porządku. Zastanawiam się czy sprawcą nie jest kuna. Jednakże oględziny nie wykazują nigdzie nadjedzonych kabelków. Może nie widzę i gdzieś jeden jest przegryziony ale który i gdzie szukać przy tych objawach. Reszta w aucie działa jak należy. Do tego należy dodać, że żadnych błędów nie pokazuje. Pozdrawiam
Więc. Kabelek fiolet był uszkodzony czyli przerwa. Dolutowany i jest napięcie 4 V. Klima nadal milczy. Zwarcie styku 3-5 przekaźnika klimatyzacji uruchamia sprężarkę i wieje jak z Arktyki. Więc pozostało jeszcze szukanie kolejnej usterki. Dodam, że przestał działać pilot . Zamykanie z zamka kluczykiem uruchamia centralny ale z pilota milczy. Może tu jest problem. Może gdzieś jeszcze brakuje napięcia i stąd klima również nie działa. Ponadto wszystko w aucie działa bez najmniejszego problemu.
meteorolog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2022, 17:27   #553
Errorbrra
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2020
Skąd: Radzyń Podlaski
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 149
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Podlacz komputer i zobacz bledy. Jak bedzie jakis blad z klimy to. Onanie ruszy dopoki nie skasuje sie bledu

Bump: Podlacz komputer i zobacz bledy. Jak bedzie jakis blad z klimy to. Onanie ruszy dopoki nie skasuje sie bledu
Errorbrra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2022, 19:57   #554
meteorolog
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-01-2013
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

I problem z głowy. Po usunięciu usterki a w zasadzie przedłużenia przewodu sterującego fioletowego od wentylatora, klimatyzacja hula jak należy. Po usunięciu przerwy trzeba było wyłączyć zapłon i włączyć ponownie. Klimatyzacja zaczęła pracować. Został mi jeszcze problem sterowania z przycisków w kluczyku. Zmienię w jednym baterię i zobaczę czy przypadkiem zbiegiem okoliczności w obydwu nie padły baterie lub w używanym padła a w nieużywanym dawno już nie działała.Pozdrawiam

Bump: I problem z głowy. Po usunięciu usterki a w zasadzie przedłużenia przewodu sterującego fioletowego od wentylatora, klimatyzacja hula jak należy. Po usunięciu przerwy trzeba było wyłączyć zapłon i włączyć ponownie. Klimatyzacja zaczęła pracować. Został mi jeszcze problem sterowania z przycisków w kluczyku. Zmienię w jednym baterię i zobaczę czy przypadkiem zbiegiem okoliczności w obydwu nie padły baterie lub w używanym padła a w nieużywanym dawno już nie działała.Pozdrawiam
meteorolog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2022, 08:19   #555
Kosek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-04-2008
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał Kosek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzięki po południu posprawdzam co mogę i odpiszę
a więc..zostawiełm auto u mechanika, zostały poprawione przewody do sprężarki.. klima zaczęła działać i tak działała kilka dni

sprawdziłem pod maską "fioletowy kabelek rozsypał się w palcach" poprawiłem i przy okazji wymieniłem 3-pionowy czujnik ciśnienia bo wcześniej zamówiłem, znowu zaczęło działać i tak było znów kilka dni,

obecnie robiąc zworke na przekaźniku piny 3+5 nie słychać aby załączał się elektromagnes, wcześniej tak sprawdzałem i działało

wydaje mi się że może siedzieć jakiś błąd ale przy pomocy ELM327 mogę go nie widzieć, korzystam z Carscanner i Forscan Lite na Androida

jedyny błąd jaki zostaje to U0405 i C1D22

zastanawiam się się jeszcze nad modułem sterującym, czy muszę znaleźć taki sam o takim samym numerze jak mam czy może być inny ważne aby z mondeo Mk4 2.0 TDCi

Dzięki

Ostatnio edytowane przez Kosek ; 20-06-2022 o 08:31
Kosek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2022, 10:34   #556
Errorbrra
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2020
Skąd: Radzyń Podlaski
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 149
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Wyczysc wtyczke na kompresorze. Zobacz miernikiem cewke kompresora na przejscie obwodu
Errorbrra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2022, 14:36   #557
Kosek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-04-2008
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał Errorbrra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyczysc wtyczke na kompresorze. Zobacz miernikiem cewke kompresora na przejscie obwodu
problem ze sprzęgiełkiem/cewką przy okazji mechanik zauważył że sprężarka "podcieka" - wymieniony kompresor, klima działa
Kosek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2022, 06:53   #558
joop
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-05-2020
Model: Ford Mondeo mk4 2.5 turbo
Silnik: 2500
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cześć .

Ma ktoś może info ,zdjęcie .link do uszczelek i oringów układu klimatyzacji ?
Muszę zamówić ponieważ czeka mnie kompletny remont klimy . Wymiana skraplacza . wymiana sprężarki (zatarta) wraz z płukaniem układu z opiłków .
Pacjent to Ford Mondeo MK IV 2.5 TURBO 2008 r.
dzięki pozdrawiam.
joop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2022, 08:22   #559
Errorbrra
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2020
Skąd: Radzyń Podlaski
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 149
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Dolacze do tematu bo bede wymienial chlodnice w 2.0tdci
Errorbrra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2022, 13:18   #560
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,704
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Sprawdźcie na ford.7zap.com

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Viaken STN1170 v3 + FORScan
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.