Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2016, 10:30   #11
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Spryskiwacze reflektorów

Nie zaobserwowałem żadnych problemów z domykaniem spryskiwaczy - wiem, że w Passacie (forum), było to nagminne - przynajmniej jeden się nie domykał. Od marca raz zrobiłem dolewkę - może 1-2 litry płynu (przed trasą - nie czekałem na brak płynu). Tak że zużycie nie jest jakie specjalne duże ze względu na spryskiwacze - może rzeczywiście jeśli uruchamiają się jedynie w nocy to pomaga to sporo zaoszczędzić płynu w wiosenno-letnich porach roku

kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 10:37   #12
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Spryskiwacze reflektorów

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też brałeś rocznik 16 ze spryskiwaczami?
Tak. Była to jedyna przewaga wyposażenia nad Vignale. A, chyba jeszcze kratki nie dało się zrobić w Vignale.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 10:47   #13
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Spryskiwacze reflektorów

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak. Była to jedyna przewaga wyposażenia nad Vignale. A, chyba jeszcze kratki nie dało się zrobić w Vignale.
Co masz na myśli? Vignale nie miało (nie ma?) opcji spryskiwaczy do LEDów? W benzynie Vignale rzeczywiście jest kuszące - w dieslu jest dyskusyjne (no może 210 biturbo) - trzeba brać Titanium 150, rasować do 180 a za różnicę 30 tyś wyposażyć Titanium we wszysto co możliwe - no pozostanie jedynie brak warstwowych szyb z przodu i aktywna redukcja szumów (nie ma jej w benzynie) - i troska o wybór własnej myjni :-) ale za to bedą skórzane fotele z pełną elektryką i konturami, wszyscy możłiwi asystenci. Z Sync 2 była jeszcze oszczędność na navi
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 10:55   #14
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Spryskiwacze reflektorów

Wtedy Vignale nie mogło mieć spryskiwaczy (to by zaburzyło piękny design :-)). Teraz nie wiem.
Dlatego @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] walczył o domontowanie, ale nie wiem czy mu się udało. Nawet specjalnie w tym celu unieruchomił auto i wysłał lawetą do Aso. I w nagrodę ma cyfrowy prędkościomierz. :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 11:28   #15
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Spryskiwacze reflektorów

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wtedy Vignale nie mogło mieć spryskiwaczy (to by zaburzyło piękny design :-)). Teraz nie wiem.
Dlatego @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] walczył o domontowanie, ale nie wiem czy mu się udało. Nawet specjalnie w tym celu unieruchomił auto i wysłał lawetą do Aso. I w nagrodę ma cyfrowy prędkościomierz. :-)
No to te spryskiwacze muszą być tego warte ...
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 12:52   #16
agrezd
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-11-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: Diesel
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Spryskiwacze reflektorów

Dziękuję serdecznie za Wasze odpowiedzi. Generalnie przekopałem parę wątków w tym temacie i brak było jednoznacznej odpowiedzi warto/nie warto.

Fakt pojawiło się kilka razy stwierdzenie, że przy LEDach warto zainwestować w spryskiwacze ze względu na niską temperaturę klosza i problem z zalegającym śniegiem.

Zatem decyzja podjęta - biorę spryskiwacze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Pozdrawiam
Marek
agrezd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 22:00   #17
Paramedyk
ford::average
 
Avatar Paramedyk
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Kraków
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 146
Domyślnie Odp: Spryskiwacze reflektorów

Cytat:
Napisał agrezd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Poza skutecznością - kiedy się włączają? Zawsze razem ze spryskiwaczem szyby, czy w jakichś interwałach?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrwiam
Marek
Nie wiem jak w MK5 ale może podobnie jak w MK4. Tam włączają się co 4 spryskiwania szyby lub jeśli od ostatniego uruchomienia minęło 10 minut. No i oczywiście jeśli mamy światła na "auto" to tylko jak czujnik jest w trybie włączenia świateł mijania.
Paramedyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2016, 09:17   #18
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Spryskiwacze reflektorów

Cytat:
Napisał Paramedyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak w MK5 ale może podobnie jak w MK4. Tam włączają się co 4 spryskiwania szyby lub jeśli od ostatniego uruchomienia minęło 10 minut. No i oczywiście jeśli mamy światła na "auto" to tylko jak czujnik jest w trybie włączenia świateł mijania.
Logika na pewno się zmieniła - zdarzyło mi się uruchamiać sprzyskiwacze w dłuższych odstępach czasowych - i te od reflektorów się nie aktywowały. Wydaje mi się że uruchamiają się tylko kiedy włączone są mijania (w trybie A) - przy dziennych nie włączają się. Na pewno są powiązane z czujnikiem opadów - może korzystają z informacji o stanie, szybkość brudzenia się szyby przedniej ? Ja bym przynajmniej tak to zaprogramował - kamera ma wszystkie dane aby ocenić czy reflektory mogą wymagać dodatkowego czyszczenia
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2016, 11:16   #19
goodi
ford::advanced
 
Avatar goodi
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-12-2006
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 EB 240KM
Rocznik: 2016
Postów: 265
Domyślnie Odp: Spryskiwacze reflektorów

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlatego @goodi walczył o domontowanie, ale nie wiem czy mu się udało. Nawet specjalnie w tym celu unieruchomił auto i wysłał lawetą do Aso.
Twoja przenikliwość mnie poraziła, ale proszę Cię, nie zdradzaj tajemnic. Teraz będą mnie wysyłali na pochyłą sosnę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak poważnie, na razie nic nie udało się zrobić. Czekam na jakieś dalsze informacje.
__________________
Aktualnie: Mondeo Vignale kombi 2.0 EcoBoost 240KM
Było: Mondeo MK4 Titanium S kombi, 2.0 EcoBoost 240KM + PS
Było, jest i pozostanie: Mondeo MK2 kombi, 2.0 benzyna.
goodi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2016, 15:09   #20
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Spryskiwacze reflektorów

To jestem pierwszy (@cattani75)? Potwierdzam czujnik poziomu płynu do spryskiwaczu w aucie ze spryskiwaczami reflektorów

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
lampa , reflektor , spryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.