Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2022, 14:11   #1051
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Ostatnio gościa na hulajnodze grupa Speed złapała za prędkość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2022, 06:22   #1052
koval1980
ford::average
 
Avatar koval1980
 
Imię: Radzio
Zarejestrowany: 19-03-2017
Skąd: CNA
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007/2008
Postów: 197
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatnio gościa na hulajnodze grupa Speed złapała za prędkość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ja dzisiaj w drodze do pracy spotkałem jednego takiego, ale jak pomykał ulicą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie przeszkadzało mi to, bo prędkość miał dopuszczalną dla samochodów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. W długi weekend majowy byłem z partnerką w Paryżu i powiem Wam, że tam to dopiero jest sztuką się odnaleźć na ulicy będąc kierowcą. Ja tylko patrzyłem kiedy jakieś auto potrąci rowerzystę albo na skuterku kogoś. I nie widziałem, w ogóle bardzo mało się trąbi na takich. Wg moich obserwacji to był chaos na ulicy, ale widocznie jestem nieprzyzwyczajony do takiego ruchu. Oczywiście sytuacja tak wyglądała w centrum Paryża, jak jest poza miastami tego nie wiem.
koval1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2022, 08:20   #1053
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatnio gościa na hulajnodze grupa Speed złapała za prędkość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Znany przypadek ale we wszystkich artykułach brakowało najistotniejszej informacji: Czy konkretny model hulajnogi miał w standardzie licznik prędkości.

Bo jak nie miał - to taki mandat dobrze służy jako papier toaletowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podobnie jak nie można dostać mandatu za prędkość na rowerze bo zgodnie z kodeksem rower nie ma obowiązku posiadania licznika.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2022, 09:10   #1054
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Z tego co widzę po zdjęciu https://ocs-pl.oktawave.com/v1/AUTH_...lajnodze-1.jpg , to Dualtron Storm, jak najbardziej wyposażona w licznik prędkości https://dualtron-shop.com/wp-content...-11-scaled.jpg
Jakby kogoś ciekawiły parametry tego pojazdu, [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] prędkość maksymalna to 85 km/h (z zastrzeżeniem, że to na terenie prywatnym).
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2022, 10:08   #1055
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

4k € ?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki za foto - fakt, gość nie mógł się wykręcić.
Swoją drogą na rowerze jadąc 60-70 kmh czuję się już gotowy to na hulajnodze grzać więcej niż 30 to chyba syn dentysty może Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2022, 21:05   #1056
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Jeżdżę na przemian samochodem i rowerem. Jeśli ulicę przecina ścieżka rowerowa (z reguły obok przejścia dla pieszych) to zatrzymuję samochód i przepuszczam rowerzystę. Dzisiaj w takiej sytuacji jechałem rowerem i zastanawiałem się kto ma pierwszeństwo. Ja na rowerze na drodze, czy ewentualny inny rowerzysta na ścieżce, przecinającej moją drogę.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2022, 22:05   #1057
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Jeśli jest DDR to masz obozwiązek z niej korzystać.
Jeśli jest skrzyżowanie jezdni z DDR to DDR jest nadrzędne nad jezdnią.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2022, 20:24   #1058
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Ścieżka (DDR) przecina drogę, po której się poruszam, więc tutaj obowiązek korzystania ze ścieżki nie ma zastosowania (dla mojego kierunku ruchu nie ma DDR).

Rozumiem, że pierwszeńtwo DDR wynika z zapisu, że "kierujący pojazdem" ma obowiązek ustąpienia pierwszeństwa rowerzyście na DDR. Tyle, że kodeks osobno definiuje "kierującego rowerem" i zachodzi pytanie czy rzeczywiście rower = pojazd. Bo jeśli tak, to inny zapis mówi, że zabrania się zatrzymywania pojazdu na DDR. Więc byłby to absurd, że jadąc rowerem nie można się zatrzymać na DDR. Co więcej, przepisy jasno mówią, że za poruszanie się pojazdem po DDR grozi mandat. Więc to jednoznacznie implikuje, że rower to jednak nie pojazd.
Sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje jeśli w takiej sytuacji zjeżdżam z jezdni na DDR. Nie mogę tego zrobić, bo świetle omawianej sytuacji jestem kierujący pojazdem, a pojazd nie może się poruszać po DDR?

Stąd moja wątpliwość. Jestem "kierującym rowerem" (rowerzystą), a nie "kierującym pojazdem" - więc moim zdaniem przepis dt. ustąpienia pierwszeństwa przez kierującego pojazdem mnie nie dotyczy tj. ja mam pierwszeństwo.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 10-08-2022 o 20:38
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2022, 09:39   #1059
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stąd moja wątpliwość.
Twoje wątpliwości powinna rozwiać analiza treści art 2 Ustawy pord.
31)
pojazd - środek transportu przeznaczony do poruszania się po drodze oraz maszynę lub urządzenie do tego przystosowane, z wyjątkiem urządzenia wspomagającego ruch;
32)
pojazd silnikowy - pojazd wyposażony w silnik, z wyjątkiem motoroweru, pojazdu szynowego, roweru, wózka rowerowego, hulajnogi elektrycznej, urządzenia transportu osobistego i wózka inwalidzkiego;
33)
pojazd samochodowy - pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h; określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego;
46)
motorower - pojazd dwu- lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;
47)
rower - pojazd o szerokości nieprzekraczającej 0,9 m poruszany siłą mięśni osoby jadącej tym pojazdem; rower może być wyposażony w uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny zasilany prądem o napięciu nie wyższym niż 48 V o znamionowej mocy ciągłej nie większej niż 250 W, którego moc wyjściowa zmniejsza się stopniowo i spada do zera po przekroczeniu prędkości 25 km/h;
47a)
wózek rowerowy - pojazd o szerokości powyżej 0,9 m przeznaczony do przewozu osób lub rzeczy poruszany siłą mięśni osoby jadącej tym pojazdem; wózek rowerowy może być wyposażony w uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny zasilany prądem o napięciu nie wyższym niż 48 V o znamionowej mocy ciągłej nie większej niż 250 W, którego moc wyjściowa zmniejsza się stopniowo i spada do zera po przekroczeniu prędkości 25 km/h;
47b)
hulajnoga elektryczna - pojazd napędzany elektrycznie, dwuosiowy, z kierownicą, bez siedzenia i pedałów, konstrukcyjnie przeznaczony do poruszania się wyłącznie przez kierującego znajdującego się na tym pojeździe;
47c)
urządzenie transportu osobistego - pojazd napędzany elektrycznie, z wyłączeniem hulajnogi elektrycznej, bez siedzenia i pedałów, konstrukcyjnie przeznaczony do poruszania się wyłącznie przez kierującego znajdującego się na tym pojeździe;
4Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wózek inwalidzki - pojazd konstrukcyjnie przeznaczony do poruszania się osoby niepełnosprawnej, napędzany siłą mięśni lub za pomocą silnika, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do prędkości pieszego;

Pozdrawiam.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2022, 19:48   #1060
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Zaskoczenie !?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wynika z tego (oraz moich obserwacji), że większość rowerzystów jest nieświadoma braku pierwszeństwa wjeżdżając na przejazd na DDR. Czyli jednak jadąc rowerem ulicą mam pierwszeństwo przed rowerem dojeżdżającym do przejazdu.

Artykuł 27 Prawa o ruchu drogowym, który wylicza obowiązki kierującego pojazdem wobec kierującego rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osoby poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, ma już zupełnie inną konstrukcję. Nakazuje ustąpić pierwszeństwa tylko tym, którzy znajdują się na przejeździe, a nie którzy na niego dopiero wjeżdżają.

"1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, znajdującym się na przejeździe".

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 05-09-2022 o 19:51
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.