Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-07-2019, 10:42   #41
arko76
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 10-09-2018
Skąd: Mrągowo
Model: Mondeo mk4 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 140km DW10c
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania

Przerabiam właśnie ten temat w trasie. Czy jest ryzyko ze ładowanie padnie całkowicie? Teraz mam 13.8V ładowanie przy zapalonej kontrolce i 550km do domuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

arko76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2019, 10:58   #42
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania

Mozesz spokojnie jechac do domu.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2019, 12:49   #43
danieloo
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 11-02-2019
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140KM Duatorq
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania

Może miał ktoś taki problem jak ja:
Podczas jazdy zapaliła się kontrolka ładowania. Od tamtego czasu po chwili od uruchomienia silnika zapala się za każdym razem.
Napięcie na akumulatorze:
- po uruchomieniu silnika poniżej 12V i spada - brak ładowania w ogóle
- po lekkim przygazowaniu pojawia się jakieś ładowanie, mianowicie ok. 13,8V i tak już zostaje do zgaszenia silnika. Kontrolka oczywiście nie gaśnie, bo jest to za niskie napięcie.
Kiedy wziąłem się za pomiary napięcia, auto było po ok. dobie stania, temp. ok. 2-3st.C. Wtedy po pierwszym uruchomieniu napięcie ładowania przez ok. 1,5 minuty sięgało 15V(!). Potem spadło tych 13,8V.

Nie chce mi się wierzyć, że brak ładowania to wina osławionego kabelka, który jak sądzę pełni rolę kontrolną(?).
Początkowo podejrzewam przepuszczające sprzęgiełko alternatora, ale brak jest żadnego znacznego dźwięku, szarpania paska, itp. czyli pewnie regulator napięcia (co by potwierdzało cudaczne wartości napięcia). Może być?

Przy okazji - Jaki klucz typu gwiazdka będzie do ośki alternatora przy Mondeo mk4 2012r. - tradycyjny torx T50, tj. gwiazdka 6-ramienna, czy 10-ramienna?

Ostatnio edytowane przez danieloo ; 01-12-2019 o 09:13
danieloo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2019, 13:25   #44
mariotd
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-06-2015
Model: Mondeo Mk4 Liftback
Silnik: 1.6 Ti-VCT (88 kW / 120 HP) + LPG BRC
Rocznik: 2011
Postów: 56
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania

Dla mnie regulator napięcia. Miałem podobnie - podczas dłuższych tras wyskakiwała kontrolka ładowania, do tego 13,8V (awaryjne doładowywanie aku). Po skasowaniu błędu przez OBD2 problem znikał. Aż pewnego dnia, podczas jazdy do pracy powoli zaczynały się objawy walniętego regulatora:
- obroty podskoczyły ponad 1k
- pojawiła się kontrolka
- po chwili brak wspomagania
- po zaparkowaniu i zgaszeniu auta brak możliwości odpalenia - laweta, serwis

Regulator wymieniony na oryginalny, akcja zamknęła się w 1 dzień. Warto zrobić to teraz, u mnie fart był wielki, gdyż dzień wcześniej wróciłem z trasy ponad 1,5 tys km....
mariotd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2021, 18:21   #45
Rachuba
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 02-12-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania

Cześć,

miałem ten sam przypadek i udało mi się rozwiązać.

Objawy:
- zapala się kontrolka akumulatora po kilkunastu sekundach od odpalenia silnika,
- napięcie ładowania w ForScan podczas pracy silnika: 13,5 V
- napięcie ładowania mierzone na klemach podczas pracy silnika: 13,5 V

U mnie ten kabel był w środkowej wtyczce. Uwaga, są tam dwa kable w tych kolorach, każdy w innej wtyczce. Kolega wyżej pisał, że ten kabel miał w pierwszej wtyczce i tak od razu go zamieniłem. Nie było poprawy, więc sprawdziłem drugą wtyczkę i wtedy już zagrało.
Załączam schemat wtyczki. Pin K4.

Nie miałem siły i czasu, żeby pruć całą wiązkę. Puściłem obok nowy kabel, o grubości takiej jak oryginalny, czyli 0,75mm2. Proponuję też nowy cienki peszel, wtedy będzie bezpieczniej.

Po naprawie ładowanie mierzony na klemach oraz na ForScan wskoczyło na 14,5V.

Bump:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Plik_002.jpg (7.5 KB, 145 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Plik_001.jpg (19.8 KB, 160 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Plik_000.jpg (19.9 KB, 146 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Rachuba ; 03-01-2021 o 18:24
Rachuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2021, 18:54   #46
OLO855OLO
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 10-12-2018
Skąd: Bedford
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 47
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania

Cytat:
Napisał fdmast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Od pewnego czasu mam problem z kontrolką ładowania. Po zapaleniu auta normalnie gaśnie by po chwili zaświecić się.
Ostatnio regenerowałem alternator, wymienili regulator i łożyska ale problem cały czas istnieje. Próbowałem dzisiaj podłączyć dodatkową masę między aku a alternatorem - też nic nie dało.
Napięcie na biegu jałowym wynosi około 13,6. Gdzieś na forum wyczytałem, że problemem może być kabelek biegnący od alternatora do PCM ale nie mogę się do PCM dobrać, przeczytałem, że trzeba odchylić nadkole od strony kierowcy i znajdę tam komputer ale.... nie znalazłem.

1. Gdzie w Mondeo jest PCM?
2. Czy słaby akumulator może powodować, że alternator nie ładuje więcej jak 13,7?
3. Co może być jeszcze nie tak, że kontrolka się świeci?
Kolego miałem tak samo jak ty. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie ładowanie miałem około 14.2V. Wymieniłem regulator napięcia i sprzęgiełko w alternatorze oraz załozylem nowy ów kabelek i problem pozostał. Dopiero pomogła wymiana alternatora na nowy bo okazało się że w moim modelu alternator ma być 16v i 150A.
OLO855OLO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2021, 20:23   #47
Kalib44
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-11-2019
Skąd: Lubin
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 14
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania

Cytat:
Napisał OLO855OLO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego miałem tak samo jak ty. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie ładowanie miałem około 14.2V. Wymieniłem regulator napięcia i sprzęgiełko w alternatorze oraz załozylem nowy ów kabelek i problem pozostał. Dopiero pomogła wymiana alternatora na nowy bo okazało się że w moim modelu alternator ma być 16v i 150A.
16V??? Skąd taka informacja?
Kalib44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2021, 08:36   #48
OLO855OLO
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 10-12-2018
Skąd: Bedford
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 47
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania

Na alternatorze mam naklejkę która mówi że ma być 16V i 150A
OLO855OLO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2022, 16:09   #49
Karol1109
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 06-06-2017
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Kontrolka ładowania.

Witam,
Mam problem z kontrolką ładowania w Mondeo MK4 2009 benzyna. Ładowanie na odpalonym silniku 13.6 przy max obciążeniu. Na wyłączonym 12.5. Podczas jazdy jest ok a na postoju po kilku minutach wywala błąd. Znalazłem u was na forum że prawdopodobnie będzie uszkodzony kabel między alternatorem a akumulatorem. Nie chcę zaczynać od razu od wymiany alternatora bo jest dość drogi. Wiecie może gdzie dostanę taki przewód bądź cały zestaw?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Ostatnio edytowane przez Karol1109 ; 13-06-2022 o 16:13
Karol1109 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2022, 17:15   #50
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania.

No chyba nie zamierzasz wymieniać całej wiązki? Normalny kabelek weź byle nie był za cienki. Wiązke musisz << rozpruć << i tam gdzie jest kabelek przegnity wlutować nowy. Jak juz bedziesz to robił to dokładnie obejrzyj inne kabelki w tej wiązce
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alternator , błąd , kontrolka


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.