Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-12-2018, 19:37   #11
wojtekpiotr
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 27-01-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 20
Domyślnie Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami C-max Energi, Fusion En

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do Mondeo MK4 nigdzie.
Działa tylko w C-max Energi albo Fusion Energi i tam nic nie trzeba dokupować, bo jest prosto z USA i działa jak pokazałem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do MK5 2018 z sync3 - podobno można dokupić modem lub wtyczkę pod OBDII - ale nikt nic nie wie

wojtekpiotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2018, 19:50   #12
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami C-max Energi, Fusion En

Cytat:
Napisał wojtekpiotr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...podobno ...ale nikt nic nie wie
Ja napisałem, że nie można.
Więc dalej pytaj tam, gdzie to "podobno" usłyszałeś/przeczytałeś.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2019, 19:12   #13
wojtekpiotr
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 27-01-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 20
Domyślnie Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami C-max Energi, Fusion En

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja napisałem, że nie można.
Więc dalej pytaj tam, gdzie to "podobno" usłyszałeś/przeczytałeś.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można znaleźć kilka ciekawych informacji np.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

nie którzy piszą o samych modemach - ciekawe jaka jest różnica w sync3 np w nowych Focus ? w porównaniu do tego samego systemu w mondeo ?

Poszukaj u wujka googel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. polecam hasła np. sync connect obd, SmartLink OBD itd.

PS. o module pisał SRS kilka wersów wcześniej dla tego pytam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez wojtekpiotr ; 05-01-2019 o 19:15
wojtekpiotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2019, 19:26   #14
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami

Cytat:
Napisał wojtekpiotr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
PS. o module pisał SRS kilka wersów wcześniej dla tego pytam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wystarczy czytać - Robert @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] podał P/N do europejskiego modemu do C-max Energi z Sync2. Nie działa z niczym innym.
Co do reszty - no comments. Sam może w końcu zauważysz, że dotyczy to rynku USA...
A tam nie trzeba żadnych "szpagatów" i "cudów", bo wszystkie auta mają opcję telematyki...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 05-01-2019 o 22:23
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2019, 21:47   #15
jacekk015
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-11-2013
Skąd: Ostrów Wlkp
Model: Ford C-MAX MK2
Silnik: 1.6L Duratorq CR TC (115PS) - DV6
Rocznik: 2011
Postów: 259
Domyślnie Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] możesz mnie oświecić dlaczego ten rocznik 2013 ma bagażnik dość płaski
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
natomiast ten 2016 ma zajęte prawie pół bagażnika?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ten 2015 rejestrowany 2016 ma np. płaskawy bagażnik:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wszyscy deklarują ok. 30km zasięgu EV

Myślę o zmianie zwykłego na hybrydę[jazda do pracy dosłownie 3km + ew. kolejne 4-5km dziennie], natomiast ten bagażnik 2016r. mnie przeraził.

Ostatnio edytowane przez jacekk015 ; 05-01-2019 o 21:52
jacekk015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2019, 22:15   #16
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami

Cytat:
Napisał jacekk015 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] możesz mnie oświecić ...
Służę uprzejmie.
"Janusze" na otomoto i allegro mylą hybrydę z hybrydą-plugin (Cenax Hybrid z C-max Energi).
C-max Hybrid ma zasięg na EV dokładnie równy 0. Po prostu nie ma trybu elektrycznego a jedynie hybrydowy.
C-max Energi ma pół bagażnika baterii po to by mieć zasięg 20-30km na samym prądzie.
Rozpoznać C-max Energi - wbrew opisom "Januszów" - jest bardzo prosto - na lewym przednim błotniku, pod trójkątną szybą karoseryjną MUSI mieć gniazdo ładowania (okrągła klapkę jak tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]). Opisany jako "Hybrid" a jest "Energi"... Do tego "bity przodem", bo ma europejski przedni zderzak, zupełnie inny od amerykańskiego...
C-max Hybrid nie ma gniazda, bo nie da się go ładować... Jeździ tylko na benzynie i energii z odzysku (hamowania itp.).
BTW - mój srebrny C-max Energi ma już nowego właściciela, więc trzeba poczekać na "ruby red" mniej więcej do maja...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 05-01-2019 o 22:21
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2019, 09:52   #17
jacekk015
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-11-2013
Skąd: Ostrów Wlkp
Model: Ford C-MAX MK2
Silnik: 1.6L Duratorq CR TC (115PS) - DV6
Rocznik: 2011
Postów: 259
Domyślnie Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami

Wychodziłoby na to, że Energi to raczej wozidło miejskie. Pół bagażnika mniej to na wyjazd wakacyjny żona zostaje w domu, a na święta trzeba mniej jedzenia kupić.
Planowałem C-MAXa zostawić jako główne auto a żonie jakieś małe autko.
Tylko, że te małe autko może mieć większy bagażnik od tego C-MAXa.
Teraz też mam C-MAXa, ale myślałem o r.2016 gdzieś właśnie i patrze, że Hybrydy są.

A ta hybryda Hybrid ma sens? 95% trasy to miasto własne rozmiar 75 000 ludzi.
Zasięg Energi EV latem może mi starczyć nawet na 3 dni, natomiast Hybrid to oszczędzacz paliwa tylko?

Oszczędności na paliwie nie są dla mnie krytyczne... teraz jeżdżę do Maja właśnie Edgem 3.5V6 i przy mojej trasie wcina 17,5 litra Pb, także gorzej nie będzie raczej.

Patrzę na te Priusy i Aurisy i jakby jedno oko przymknąć to może kupiłbym, jakby urwać te logo i Ford przykleićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oglądałem też Leaf'a, ale tutaj nawet okazyjny wyskok do Wrocławia/Poznania i z powrotem to dreszczyk emocji z zasięgiem. Jakby tak 300km robił.

Co to płynie za Ruby Red? Trochę mi zależy na przedniej grzanej szybie... mój na dworze, żony w garażu.
jacekk015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2019, 10:04   #18
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami

Cytat:
Napisał jacekk015 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
A ta hybryda Hybrid ma sens? 95% trasy to miasto własne rozmiar 75 000 ludzi...
Każda hybryda (nie ma znaczenia czy C-max Hybrid czy Prius) w mieście przy normalnym użytkowaniu statystycznie 66% jeździ na paliwie a 33% na energii z odzysku. W związku z tym w mieście ma spalanie poniżej 5l PB 95.
W trasie ("na wakacje") na energii z odzysku jedzie się 5-10%. Spalanie wtedy wychodzi na poziomie 7-7,5l PB95. C-max Hybrid ma zaprogramowanie ograniczenie prędkości do 175km/h i nie da się tego ograniczenia zdjąć (wynika z charakterystyki pracy silników elektrycznych zamontowanych w skrzyni biegów).

Cytat:
Napisał jacekk015 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co to płynie za Ruby Red? Trochę mi zależy na przedniej grzanej szybie... mój na dworze, żony w garażu.
Nie płynie tylko jeździ - żonka (za moją sprawą...) przesiadła się ze srebrnego "elektrowozu" do czerwonego - oczywiście C-max Energi.

C-max Hybrid/Energi nie ma fabrycznie i raczej nikt nie dołoży przedniej grzanej szyby.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2019, 14:32   #19
Diabelss
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Galaxy, C-Max Energi
Silnik: 2,8 , PB EE
Rocznik: 2003,2015
Postów: 26
Domyślnie Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami

Nie do końca się zgodzę z proporcjami 66% Pb i 33EE. Zrobiłem ponad 3000km po mieście i około miasta i średnio to 60% pokonałem na EE. W C-max'sie akumulatory są w dużej mierze ładowane przez silnik spalinowy a nie z odzysku energii. Jedziemy na silniku spalinowym i jednocześnie ładuje akumulator by po paru chwilach jechać na EE i cały cykl się powtarza. Gdy depniemy mocniej oczywiście moc pochodzi a obu silników.
Diabelss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2019, 14:48   #20
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami

Cytat:
Napisał Diabelss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Zrobiłem ponad 3000km po mieście i około miasta i średnio to 60% pokonałem na EE. ...
Dyskusja trochę akademicka... Wystarczy zrobić fotkę z licznika i wszystko widać. W 60% jazdy na EE po mieście w hybrydzie słabo wierzę, bo wówczas wychodziło by jej spalanie poniżej 3l/100 w mieście.
BTW - w moim C-max Energi mam oczywiście długimi okresami 100% po mieście na EE. Ale na tym właśnie polega przewaga hybrydy-plugin nad "zwykłą" hybrydą.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 08-01-2019 o 17:50
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.