Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|śląska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2021, 06:46   #1
yooshky
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2012
Skąd: SO
Model: Mondeo Mk V Titanium, kombi
Silnik: 2,0 180 KM
Rocznik: -
Postów: 18
Domyślnie Wymiana sprzęgła PowerShift - śląskie

Panowie.
Bez żadnych wcześniejszych objawów, nagle w drodze do pracy, straciłem biegi 2, 4, 6 (R, 1, 3, 5 działają prawidłowo). Pomyślałem - sprzęgło się rozsypało i nie działa "połówka" skrzyni. Wyjąłem chiński interface, ForSCAN w komórce i sprawdzam błędy... Błędów brak.
Skrzynia pracowała zawsze płynnie, szybko, bez odgłosów, zgrzytów itp. Nadal tak pracuje oczywiście na biegach które się zasprzęglają. Olej wymieniany regularnie w ASO, ostatnio zmieniony 25kkm temu (przebieg całkowity pojazdu, oryginalny, to 230kkm, jeżdżę nim od 4 lat, zrobiłem nim 100kkm, przeglądy, oleje zawsze na czas, wyłącznie w ASO).
Dokulałem się na manetkach do ASO bo zapewniali mnie, że zdiagnozują problem (za 300 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) No i zdiagnozowali:
Cytat:
Napisał ASO Ford w Katowicach
Sprawdzenie pracy skrzyni biegów: test ids - brak kodów błędów w zespole napędowym, Kontrola parametrów pracy skrzyni biegów - wyraźnie widoczny poślizg sprzęgieł. Poziom oleju - prawidłowy, olej czysty. Prawdopodbna usterka sprzęgieł lub/i mechatroniki. Tak naprawdę przy takim przebiegu nie jesteśmy w stanie jednoznacznie określić usterki bez żadnego kodu błędu. [...]
300 zł wydane, żeby się dowiedzieć to co już się wiedziało. Mogli podać diagnozę "nie działa 2, 4, 6 bieg".
Możecie polecić warsztat w okolicy Zagłębia i Śląska który podjąłby się wymiany sprzęgła?
Pacjent: Mondeo Mk V, diesel 2.0, fabryczne 180KM, 2015, PS 6 biegów


Ostatnio edytowane przez yooshky ; 26-11-2021 o 07:13
yooshky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2021, 10:30   #2
yooshky
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2012
Skąd: SO
Model: Mondeo Mk V Titanium, kombi
Silnik: 2,0 180 KM
Rocznik: -
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła PowerShift - śląskie

Wymowne milczenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zostawiam zatem w ASO.
Sorry, że post pod postem.
yooshky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2021, 11:39   #3
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła PowerShift - śląskie

Tedi_k kiedyś polecał kogoś z Katowic i Mikołowa dopytaj.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2021, 16:58   #4
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,993
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła PowerShift - śląskie

Ford Sławek
kln1920 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2021, 18:31   #5
magnum777
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-07-2012
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI Powershift AWD
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła PowerShift - śląskie

Hej,

wlasnie przerobilem ten temat u siebie. Masz 6DCT450 czy 6DCT451? (tlumik drgan zabudowany w skrzyni czy kolo dwumasowe osobno poza skrzynia)
magnum777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2021, 20:02   #6
yooshky
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2012
Skąd: SO
Model: Mondeo Mk V Titanium, kombi
Silnik: 2,0 180 KM
Rocznik: -
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła PowerShift - śląskie

Cytat:
Napisał magnum777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej,

wlasnie przerobilem ten temat u siebie. Masz 6DCT450 czy 6DCT451? (tlumik drgan zabudowany w skrzyni czy kolo dwumasowe osobno poza skrzynia)
Pojęcia nie mam. Da się sprawdzić po VIN?
Jak u Ciebie to wyglądało?

Zastanawiam się nad Ford Sławek, po przeczytaniu opinii w innych wątkach, nawet dzwoniłem i mam dylemat, że dla kilku stówek mniej (taka mała różnica) może nie ma sensu poza ASO?

EDIT: Sprawdziłem w dwóch darmowych dekoderach VIN, obydwa podają 6DCT450 tłumik wewnątrz. 6DCT451 były montowane od 2017 chyba.

Ostatnio edytowane przez yooshky ; 28-11-2021 o 22:20
yooshky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 14:06   #7
magnum777
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-07-2012
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI Powershift AWD
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła PowerShift - śląskie

Cytat:
Napisał yooshky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pojęcia nie mam. Da się sprawdzić po VIN?
Jak u Ciebie to wyglądało?

Zastanawiam się nad Ford Sławek, po przeczytaniu opinii w innych wątkach, nawet dzwoniłem i mam dylemat, że dla kilku stówek mniej (taka mała różnica) może nie ma sensu poza ASO?

EDIT: Sprawdziłem w dwóch darmowych dekoderach VIN, obydwa podają 6DCT450 tłumik wewnątrz. 6DCT451 były montowane od 2017 chyba.
podaj mi tutaj/na priv czym sprawdzales, u mnie tez w paru miejscach pokazywalo ze jest 6dct450 a jest 451 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a auto kupione 05.12.2015 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do Ford Slawek moja osobista opinia jest taka ze sa bardzo dobrzy ale cenia sie tez bardzo dobrze. Jak chcesz to podaj numer tel na priv, przedzwonie to pogadamy, ale powiem szczerze ze mnie to kosztowalo 600zl czesci + 800zl robota (no i 400zl od razu nowy olej ale i tak byl do wymiany wiec tego nie licze)

edit: wpadlem wlasnie na jeden sposob jak to sprawdzic, ale to jak sie odezwiesz to Ci na spokojnie wytlumacze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
magnum777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 14:12   #8
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła PowerShift - śląskie

Cytat:
Napisał yooshky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
EDIT: Sprawdziłem w dwóch darmowych dekoderach VIN, obydwa podają 6DCT450 tłumik wewnątrz. 6DCT451 były montowane od 2017 chyba.
Jeśli masz autko 150/180KM czyli Euro 6 to pewnei masz skrzynie 6DCT451.
A jak nie to po numerze z skrzyni koło wybieraka poznasz jaką masz skrzynie.
A jeszcze łatwiej zobacz czy miedzy silnikiem a wybierakiem skrzyni masz czarną plastikową nakrętke . Jak nei masz to masz 6DCT451.

Bump:
Cytat:
Napisał magnum777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do Ford Slawek moja osobista opinia jest taka ze sa bardzo dobrzy ale cenia sie tez bardzo dobrze. Jak chcesz to podaj numer tel na priv, przedzwonie to pogadamy, ale powiem szczerze ze mnie to kosztowalo 600zl czesci + 800zl robota (no i 400zl od razu nowy olej ale i tak byl do wymiany wiec tego nie licze)
To byłą kompleksowa regeneracja sprzęgła czy tylko wymian a tłumików drgań .

Ostatnio edytowane przez c-matix ; 29-11-2021 o 14:14
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 16:19   #9
yooshky
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2012
Skąd: SO
Model: Mondeo Mk V Titanium, kombi
Silnik: 2,0 180 KM
Rocznik: -
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła PowerShift - śląskie

Mam 180KM fabryczne, euro 6, produkcja czerwiec 2015. Nie mam jak sprawdzić od spodu. Mój VIN to WF0FXXWPCFFY41043 (może komuś działa Etis).
Przykulałem się z ASO właśnie. Skrzynia pracuje fajnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szkoda, że tylko 50% skrzyni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciągle brak błędów, choć komputer "wie", że się nie sprzęga i na biegach których brak, nie pozwala mi na zwiększanie obrotów. Po przełączeniu na bieg którego brak, ujmuje mi gaz. W sumie nie ma pewności czy zdechło sprzęgło czy może elektrozawór. Są dwa zawory, każdy odpowiada za swoje sprzęgło. Zastanawia mnie brak wcześniejszych objawów. Awaria stała się nagle przy zmianie biegów, Bez wyraźnej przyczyny.
Sorry za błędy, pisze ba szybko z tel.

Ostatnio edytowane przez yooshky ; 29-11-2021 o 16:49
yooshky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 16:49   #10
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła PowerShift - śląskie

Poszperałem troszke i pokazeje że masz 450 ale sprzegło od nowszej 451.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.