Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-02-2022, 16:59   #21
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,988
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Przecież masz jak byk, że są zaległe akcje na tym samochodzie. Auto kupione jako używane czy nowe w salonie? Jeśli jako używane, to czy ktoś się pofatygował do ASO w celu zaktualizowania danych kontaktowych? Powtórzę, 1.6 to bubel, ale tu chyba afera z czterech liter. Co do sygnalizacji podwyższonej temperatury płynu, to ona oczywiście jest, niezależnie od akcji. Natomiast w benzynowych Fordach często jest to na zasadzie trzech stanów: zimno, dobrze, głowica do zrzucenia

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez kln1920 ; 09-02-2022 o 17:04
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2022, 17:11   #22
Waterspoon
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-02-2021
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 356
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał tessa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kontynuując Pana tok myślenia, jeżeli pozwany żąda udowodnienia rzeczy niemożliwej i na tej podstawie Sąd orzeka na jego korzyść, większość jakichkolwiek spraw byłaby nie do wygrania.
Domysły to są Forda, że nie było płynu.
Szanowna Pani to nie mój tok myślenia, tylko sąd zobowiąże Panią jako powoda do udowodnienia swoich racji, a można to zrobić tylko i wyłącznie na podstawie dowodów. Pozwany przez Panią Ford nie musi nic udowadniać, nic, kompletnie nic. Jego pełnomocnik może przez cały proces nic nie mówić i może wygrać, gdy sąd orzeknie, że nie przekonała Pani sądu o winie pozwanego. Czy Pani to rozumie ?

Nie chcę już dalej wnikać i wikłać się w Pani problemy, gdy jest Pani nakręcona jak sprężyna w zegarku z kukułką, co nie jest ani dobre dla osądu Pani sytuacji prawnej jak również oceny materiału dowodowego, od czego jest sąd.
Waterspoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2022, 17:21   #23
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,988
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Ze strony UOKiK:
Przedsiębiorca poinformował, że poza pojazdami objętymi poprzednią kampanią, również w samochodach marki Ford, z silnikami 1,6L EcoBoost, wyprodukowanych w fabryce Genk, modele: S-max i Galaxy (wyprodukowanych od 04.08.2010 r. do 07.03.2014 r.) oraz Mondeo (wyprodukowanych od 04.08.2010 r. do 30.06.2014 r.), może dojść do przegrzania głowicy silnika, co może doprowadzić do jej pęknięcia, a w konsekwencji do wycieku oleju na gorącą powierzchnię, stwarzając ryzyko pożaru w komorze silnika.

Na rynku polskim kampanią naprawczą dodatkowo objęte są 1 943 pojazdy.

Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele samochodów objętych kampanią będą proszeni o kontakt z Autoryzowanymi Dealerami w celu usprawnienia układu chłodzenia poprzez zamontowanie czujnika poziomu płynu chłodzącego oraz aktualizacji oprogramowanie w pojeździe, co umożliwi generowanie akustycznych i wizualnych ostrzeżeń, jeżeli ilość płynu chłodzącego spadnie poniżej wymaganego poziomu.






Nie widzę tam listy konkretnych vinow, tylko wszyskie Galaxy, S-Maxy i Mondeo wyprodukowane w tym okresie
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2022, 17:34   #24
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał tessa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WF0SXXGBWSDP23736
ale ten vin widnieje od 2018 na stronach UOKiK.. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2022, 18:03   #25
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,988
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

To co, koniec aferki? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2022, 18:10   #26
tessa
ford::amateur
 
Imię: Teresa
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Bytom
Model: SMax
Silnik: ecoboost 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

kln1930
Przecież masz jak byk, że są zaległe akcje na tym samochodzie. Auto kupione jako używane czy nowe w salonie? Jeśli jako używane, to czy ktoś się pofatygował do ASO w celu zaktualizowania danych kontaktowych?
A ja mam być duchem świętym, żeby wiedzieć, że są akcje??? To na Fordzie spoczywa obowiązek poinformowania mnie o wadzie produktu.
ASO miało moje aktualne dane kontaktowe. O akcji dowiedziałam się przypadkiem po awarii drugiego silnika.
Jeżeli ktoś sprzedaje bubla to jest za niego odpowiedzialny.

Bump: kln 1920
Jest obowiązek dołączenia listy VIN.
To powiadomienie do UOKiK wykonane po piśmie mojego pełnomocnika 8 miesięcy wcześniej.
i 4,5 roku po tym jak podjęli wiedzę o wadliwych pojazdach.
wg Ustawy o bezpieczeństwie produktów mają obowiązek niezwłocznie poinformować, albo 100 tyś. zł. kary
tessa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2022, 18:16   #27
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,988
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Z tego co wiem, to o akcjach serwisowych informują mailowo i kiedyś listownie, czy teraz wysyłają pocztę to nie wiem. Może mail wpadł w spam/jakąś dziwną zakładkę "oferty" czy coś w ten deseń? Moim zdaniem Ford jest czysty, VIN jest w UOKiK, w systemie też mają, że oczekuje na akcję serwisową. A czy w dniu ogłoszenia akcji serwisowej w tym 2018r też mieli poprawne dane?

No przecież dostałaś od Sławka listę, jakie VINy zostały wezwane na akcję, Twój również jest na liście z 2018r.

Ostatnio edytowane przez kln1920 ; 09-02-2022 o 18:22
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2022, 18:21   #28
tessa
ford::amateur
 
Imię: Teresa
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Bytom
Model: SMax
Silnik: ecoboost 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

slawek-kali
ale ten vin widnieje od 2018 na stronach UOKiK.. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
to lista VIN do akcji serwisowej sprzęgła,
ponadto to na przedsiębiorstwie wypuszczającym na rynek produkt niebezpieczny spoczywa obowiązek poinformowania klientów

Bump: kln1920
Z tego co wiem, to o akcjach serwisowych informują mailowo i kiedyś listownie, czy teraz wysyłają pocztę to nie wiem. Może mail wpadł w spam/jakąś dziwną zakładkę "oferty" czy coś w ten deseń? Moim zdaniem Ford jest czysty, VIN jest w UOKiK, w systemie też mają, że oczekuje na akcję serwisową. A czy w dniu ogłoszenia akcji serwisowej w tym 2018r też mieli poprawne dane?
Nigdy mnie nie poinformowali, co zresztą przyznali.
Ale tak przy okazji, powiadomienie to wysłanie listu poleconego
Mieli poprawne dane, a z tego co przeczytałam na tym forum,Smaxy pojawiły się w systemie dopiero w 2019r.
Nie mam obowiązku co rusz szukać czy czasem Ford gdzieś czegoś nie ogłosił, to na nich spoczywa obowiązek powiadomienia.
tessa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2022, 18:39   #29
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,988
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Jak byłem pół roku temu w Bossie w Chorzowie, to dali mi do podpisania dane kontaktowe i zgodę na kontakt i przetwarzanie danych w razie ogłoszenia akcji
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2022, 18:55   #30
tessa
ford::amateur
 
Imię: Teresa
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Bytom
Model: SMax
Silnik: ecoboost 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Waterspoon
"Nie chcę już dalej wnikać i wikłać się w Pani problemy, gdy jest Pani nakręcona jak sprężyna w zegarku z kukułką, co nie jest ani dobre dla osądu Pani sytuacji prawnej jak również oceny materiału dowodowego, od czego jest sąd.

Moja ocena sytuacji jest ze wszech miar logiczna i uzasadniona.
1. Pełną wiedzę o bublu mieli w marcu 2017 i wtedy tez dokonali powiadomienia NHTSA oraz wysłali pisma do klientów first class mail powiadamiające o zagrożeniu, z prośbą o monitorowanie oznak przegrzania pojazdu lub nieszczelności układu chłodzenia, gdyż w tym czasie nie mieli jeszcze części
W Polsce dopiero w 2018 i to tylko częściowo. Wg Ustawy powinni zapłacić karę.

2. Jeżeli ktoś wyprodukował bubla to jest za niego odpowiedzialny, i to na nim spoczywa obowiązek poinformowania o tym fakcie klientów.

3. "Srający pies pod oknem" jak Pan Szanowny się wyraził, to nie to samo przeżycie co próba przeniesienia się przez 3 pasy zasuwających ciężarówek i samochodów przy padniętych wszystkich układach w samochodzie. A potem bieg wzdłuż bariery dźwiękochłonnej i ciężarówek. Przez następne wiele, wiele miesięcy mój najmłodszy syn kilkakrotnie dopytywał się czy aby na pewno nie wchodzimy do Forda.

Trzeba to przeżyć, żeby zrozumieć. Trzeba przeżyć bezczelność, arogancję i butę Forda, żeby zrozumieć dlaczego nie dam się zbyć. Silniki nie psują się ot tak... przy przebiegu 50 tyś. km. Używałam wielu samochodów i nigdy nie miałam żadnej awarii oprócz aparatu zapłonowego w Nissan Micra i silniczka krokowego w Ford Fiesta. W tym bublu miałam w sumie 3 awarie

Bump: W kwestii powiadamiania kolejnych właścicieli cyt.
"Jak serwisy ustalają dane właścicieli aut w ramach akcji serwisowych, skoro często są one kilkakrotnie odsprzedawane?

Tego typu informacje czerpane są z bazy Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. O dostęp do nich występuje zwykle generalny importer samochodów danej marki, argumentując swoją potrzebę względami ważnymi z punktu widzenia bezpieczeństwa. Jeśli znany jest numer VIN danego auta, ustalenie jego obecnego właściciela zwykle nie sprawia problemów. Wysyłany jest do niego list z informacją o konieczności stawienia się w ASO w celu skontrolowania samochodu i wykonania ewentualnej naprawy."

to tyle w zakresie odpowiedzialności
Albo Ford bierze na klatę konsekwencje produkowania bubli i staje na głowie, aby pokazać klientom, że dba o ich bezpieczeństwo, albo zachowuje się jak łysol spod bloku pt. "i co mi k.... zrobisz?"
tessa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ecoboost



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.