Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-05-2022, 21:13   #1
Wicek
ford::beginner
 
Avatar Wicek
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-05-2017
Skąd: Lądek-Zdrój
Model: Transit Tourneo
Silnik: 2.0td
Rocznik: 2006
Postów: 38
Domyślnie Skrzynia z manualnej przekształca się w automat - kłopoty ze sprzęgłem

Pytanie bardziej ku upewnieniu się, bo powoli dociera do mnie, że czeka mnie (po niecałym roku) wymiana dźwigienki sprzęgła:

W trakcie długodystansowego przejazdu zaczęło szwankować sprzęgło. Objawy - jeżeli za długo trzymam pedał sprzęgła, to po pewnym czasie (o ile mam wrzucony jakiś bieg poza neutralnym) auto zaczyna ruszać samo, jakby w automacie. Pomaga tylko błyskawiczne zwolnienie pedału i wciśnięcie go znowu w podłogę - też do pewnego czasu. Poza tym - OK. Biegi mogę wrzucać i zmieniać bez problemu. Pod warunkiem oczywiście, że się długo nie zastanawiam z wciśniętym sprzęgłem...

I teraz fakty. Wszystkie przewody do wysprzęglika suche, płynu nie brakuje - a z awarią pokonałem ponad 3000km... Wysprzęglik (podobnie jaki sprzęgło) wymieniałem rok temu. Sam, własnoręcznie (własnobrzusznie też Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).

Boję się, że zemściło się na mnie kupienie zamiennika a nie oryginału (choć tego potwierdzić nie mogę, bo nie pamiętam co kupowałem).

1. Podobno montując taki wysprzęglik musi być "wyciśniety" - tak zawyrokował mi przez ramię jeden mechanik. Może tu przy montażu popełniłem błąd?

2. Może jest jakaś inna przyczyna, którą mogę usunąć zanim rozkręcę znowu pół auta? Np. pompa szwankuje a nie wysprzęglik?

3. Próbować odpowietrzyć? Ostatnio robiłem hamulce na szybko i może nie do końca odpowietrzyłem jak należy układ i się co nieco przemiesciło powietrza/rozrzedziło płyn?

Z góry dziękuję za (p)odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Nie każda morda pasuje do Forda...

Ostatnio edytowane przez Wicek ; 14-05-2022 o 21:18
Wicek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2022, 10:19   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Skrzynia z manualnej przekształca się w automat - kłopoty ze sprzęgłem

Wymienił bym pompę - nie są drogie, a wymiana stosunkowo łatwa...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2022, 19:19   #3
Wicek
ford::beginner
 
Avatar Wicek
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-05-2017
Skąd: Lądek-Zdrój
Model: Transit Tourneo
Silnik: 2.0td
Rocznik: 2006
Postów: 38
Domyślnie Odp: Skrzynia z manualnej przekształca się w automat - kłopoty ze sprzęgłem

Mimo, iż pompkę kupiłem już trochę dni temu, z uciekającym sprzęgłem męczyłem się do dziś...
W końcu znalazłem czas na naprawę. Pompka wymieniona. Raptem 25 minut... Wszystko zaczęło działać jak należy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo dziękuję za podpowiedź. Kolejny raz w sedno... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam!
__________________
Nie każda morda pasuje do Forda...
Wicek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.