Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-06-2022, 23:45   #11
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Stuki tylne zawieszenie, lewa strona

Dziękuję Panowie za podpowiedzi - teraz mam pełny obraz - reczywiście na YT jest to dokładnie pokazane. Przeraziły mnie te ceny nivomata - zwłaszcza, że chyba właśnie lecą z lewej strony. Od razu zajrzałem do ETIS i widzę u siebie:

Ze Standard.Amortyzatorami Tylnymi
Z Zawieszeniem Standardowym
Klasa obciaz. przedniej sprezyny-S
Klasa obciaz.tylnej sprezyny-K

więc chyba w razie czego to wygląda na zwykły amor. Ciekaw jestem czy ta przypadłość padania amorów to dotyczy jedynie nivomatu czy też pojawia się przy zwykłych amorach też. W weekend będę próbował znaleźć trochę czasu i zajrzeć tam. W sumie 2 miechy temu miałem przegląd ASO i na wylanego amora chyba by zwrócili uwagę. A od tej pory wiele nie jeździłem - a już na pewno nie woziłem nic ciężkiego w bagażniku. A tak z ciekowości wie ktoś ile można bezpiecznie do bagażnika wrzucić zakładając tylko kierowcę? Z YT wynikało że 200 kg - aż mi się nie chce wierzyć że tak mało i że jak się wsadzi więcej to lecą amory.

kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2022, 09:04   #12
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,151
Domyślnie Odp: Stuki tylne zawieszenie, lewa strona

Te 200 kg, to nie tak mało . To nie auto dla kafelkarza, a 4 worów ziemniaków często się nie wozi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Amory nie polecą od samej masy, ale jak będą ciągle "dobijać" , albo pracować w pełnym zakresie na kocich łbach to z czasem się poddadzą. Zwykła cześć eksploatacyjna. Tak zastanawiam się jeszcze nad sprawdzeniem łączników stabilizatora, może one u Ciebie już się poddają i pojawiają się stuki. U mnie siedzi zawiecha adaptacyjna i to chyba "lepiej" cenowo wychodzi niż Nivomat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Może podjedź na stacje diagnostyczną na sprawdzenie amorów. Raczej powinno coś wyjść jeśli amor wylany, bądź poluźniło się mocowanie, a sprężynę można obejrzeć z kanału bez zdejmowania koła.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 03-06-2022 o 09:06
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2022, 11:19   #13
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Stuki tylne zawieszenie, lewa strona

Myślałem o tej ładowności bagażnika i skoro auto ma ponad 600 kg, to minimum na oś powinno być 300 kg. Ale przód jest sporo cięższy od tyłu więc tak moim zdaniem taki bagażnik pownien okresowo łyknąć 300-400 kg bez problemu - nie zakładam, że zawieszenie z tyłu jest słabsze jak z przodu. Tak aby móc przewieźc klilka opakowań fliz - niekoniecznie ziemniaki :-) Tak jak mówisz - stacja do dobre rozwiązanie.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2022, 12:35   #14
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,151
Domyślnie Odp: Stuki tylne zawieszenie, lewa strona

Po złożeniu foteli i rozłożeniu masy te 400 kg to na lajce. Jeśli auto ma 600 kg ładowności to masz 5 osób x 80 kg + 200 do bagażnika. Jak tam dokładnie jest nawet nie sprawdzałem, ale 400 wrzucić tylko do kufra bardzo słabo widzę.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2022, 13:24   #15
maniek860824
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 18-05-2017
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 110
Domyślnie Odp: Stuki tylne zawieszenie, lewa strona

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak mówisz - stacja do dobre rozwiązanie.
Dziwię się, że dopiero teraz o tym pomyślałeś - ja zazwyczaj od wizyty w zaprzyjaźnionej stacji zaczynam jeśli chodzi o weryfikację zawieszenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maniek860824 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2022, 16:21   #16
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Stuki tylne zawieszenie, lewa strona

Cytat:
Napisał maniek860824 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziwię się, że dopiero teraz o tym pomyślałeś - ja zazwyczaj od wizyty w zaprzyjaźnionej stacji zaczynam jeśli chodzi o weryfikację zawieszenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mam zaprzyjaźnionej stacji - badania robię w ASO przy okazji przegladów rocznych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A nie chciałem zaczynać od ASO bo pewnie już jeździłbym na nivomatach cieńszy o kilka tysięcy
Więc pewnie będę musiał jechać do pierwszej lepszej
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2022, 01:07   #17
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 276
Domyślnie Odp: Stuki tylne zawieszenie, lewa strona

U Mnie dziś wymienione tylne gumy stabilizatora, koszt z częściami oryginalnymi 320 zł, a usterkę jak wcześniej pisałem, zdiagnozowali mi na zwykłej stacji diagnostycznej. Obecnie cisza, brak już gumowego dźwięku, a tak się dźwięk przenosił, że był niby bardziej z przodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karoolpl jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2022, 00:51   #18
wojt66
ford::beginner
 
Imię: Wojt
Zarejestrowany: 21-03-2018
Skąd: Torun
Model: Mondeo
Silnik: 1,5 160 KM
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: Stuki tylne zawieszenie, lewa strona

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pojawiły sie nieregularne stuki, słyszalne wenątrz i dochodzące z okolic lewego, tylnego nadkola (coś jakby grzechotanie). Szczególnie słychać np. przy jeździe po kostce (powtarzających się, małych drganiach). Czy ktoś spotkał się z taką dolegliwością i czy przyczyna może być inna niż zawieszenie? Podejrzewam pękniętą sprężynę i tutaj pytanie jak najprościej to zweryfikować.
Witaj! Czy uporałeś sie z problemem? jeśli tak to w jaki sposób? co było przyczyną? Mam bardzo podobny problem, też stuki lewa strona z okolic nadkola.
wojt66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2022, 07:27   #19
hotdog
ford::beginner
 
Avatar hotdog
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-03-2018
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 15
Domyślnie Re: Stuki tylne zawieszenie, lewa strona

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pojawiły sie nieregularne stuki, słyszalne wenątrz i dochodzące z okolic lewego, tylnego nadkola (coś jakby grzechotanie). Szczególnie słychać np. przy jeździe po kostce (powtarzających się, małych drganiach). Czy ktoś spotkał się z taką dolegliwością i czy przyczyna może być inna niż zawieszenie? Podejrzewam pękniętą sprężynę i tutaj pytanie jak najprościej to zweryfikować.
Masz elektroniczną regulację twardości amortyzatorów ?
hotdog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2022, 10:55   #20
bartek2504
ford::average
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 11-02-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 EB 240KM +lpg KME NEVO SKY DIRECT
Rocznik: 2015
Postów: 83
Domyślnie Odp: Stuki tylne zawieszenie, lewa strona

sprawdzcie nakrętke górnego mocowania amortyzatora, najepiej podniesc tył jakimkolwiek podnosnikiem, jeden klucz do dokrecenia a drugi do kontrowania.
bartek2504 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk5 , tył , zawieszenie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.