Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2022, 08:21   #1
m19marcin
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-06-2021
Skąd: Lubicz
Model: Kuga MK3 Titanium
Silnik: 1,5 3cyl.150kM
Rocznik: 2022
Postów: 3
Domyślnie Kamera cofania nie wyświetla

Witam
Jestem początkujący na tym forum, może ktoś mi pomoże. Jestem właścicielem nowego Ford Kuga 2022r 1.5EB 150kM Titanium. Problem jest taki, że po miesiącu użytkowania samochodu po wrzuceniu wstecznego nie wyświetla obrazu kamery cofania. Albo czarny obraz, albo zamazane mruganie. Zaczęło się najpierw przy gorących dniach przy chłodnych działało. Teraz nie działa w ogóle. Komunikat na wyświetlaczu "Kamera niedostępna. Skontaktuj się z dealerem". Przednia kamera działa bez zarzutu. Byłem w serwisie na szybkiego podpięli drugą kamerę i to samo. Podpięli komputer, żadnych błędów, wszystko ok. Oprogramowanie aktualne. Mają zacząć szukać we wiązce, ale boję się że rozbebeszą i be rezultatów. Bo już po ich minach widziałem, że dobrze nie wiedzą co zrobić. Czy ktoś się spotkał z taką usterką.
Pozdrawiam
Marcin

m19marcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2022, 09:40   #2
smokeh
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-12-2012
Skąd: Kielce
Model: Kuga MK3 Titanium X
Silnik: 1.5L 3cyl.
Rocznik: 2020
Postów: 116
Domyślnie Odp: Kamera cofania nie wyświetla

Jeśli urządzenia końcowe działają (wyświetlacz, wymieniona druga kamera) to zostają złączki albo wiązka.
Może trafiło się nacięcie przy montażu albo odsłonięte złączki i wilgoć zrobiła swoje. Była akcja na korozję na złączkach podgrzewanej przedniej szyby to może i tu podobnie. Jak auto na gwarancji to niech sprawdzają. Jak nie teraz to kiedy....
__________________
Odjechały - Fusion 1.4 LPG / Puma 1.6 LPG / Fiesta 1.25 / Focus MK3.5 1.6 125 kucy
Ino Kuga MK3 Titanium X się ostała
smokeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2022, 11:18   #3
m19marcin
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-06-2021
Skąd: Lubicz
Model: Kuga MK3 Titanium
Silnik: 1,5 3cyl.150kM
Rocznik: 2022
Postów: 3
Domyślnie Odp: Kamera cofania nie wyświetla

Dziękuję za odpowiedź.
Kamery nie wymienili tylko podpięli drugą na sprawdzenie. Zdjęli osłony z klapy wypięli wtyczkę i podpięli drugą dla sprawdzenia. Ale masz rację niech szukają. Wkurzam się, że samochód nowy, a w serwisie kolejka jak w PRL-u do elektryka. Dalsze szukanie i musisz czekać 2 tygodnie. Jak będę po tym serwisie dam znać.
Pozdrawiam
Marcin
m19marcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2022, 05:22   #4
m19marcin
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-06-2021
Skąd: Lubicz
Model: Kuga MK3 Titanium
Silnik: 1,5 3cyl.150kM
Rocznik: 2022
Postów: 3
Domyślnie Odp: Kamera cofania nie wyświetla

Witam
Jestem po serwisie i wszystko działa. Wg. elektryka kostka wiązki w podsufitufce nie miała tzw. klika. Tzn. od temperatury z dachu zaczęło mieć słabe połączenie i rozłączało. Jest ok. Temat uważam za zakończony. Jeżdżę ponad tydzień i jest ok. Dziękuję za odpowiedź
m19marcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.