Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-10-2016, 12:54   #211
Krasnal007
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 10-10-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 EcoBoost 160KM
Rocznik: 2016
Postów: 71
Angry Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Mam zamiar nabyc droga kupna opony (zalecane 16") + felgi oraz czujniki oryginalne ze strony ford.sklep.pl, teraz z takim kompletem mam zamiar wybrac sie do wulkanizatora.
W instrukcji stoi ze nowych czujnikow auto samo sie nauczy. Tymczasem wulkanizator1 (KRK, parking pod bonarka) sugeruje oplate 20PLN za montaz jednego czujnika .. oraz kolejne 20PLN za kalibracje każdego z nich .. (po co kalibracja skoro maja sie same wcztac!?)
Zadzwoniłem do ASO na powstańców (KRK), zakladajac ze tam bedzie moze nie taniej, ale bez sciem i slysze podobna spiewke: "jezeli czujniki sa nowe to trzeba je bedzie skalibrowac, a wiec do 20-tej oddwonimy z oferta dla Pana.."

Zgupiałem. O ile jestem w stanie zrozumiec oplate 20 za montaz czujnika, (mam swiadomosc lekkiej dysproporcji ceny do tego co faktycznie trzeba zrobic.)
To zupelnie nie rozumiem o jakiej kalibracji jest mowa ? Ktos z Was to przerabiał? jak to wyglada?

Skoro dostane felgi i czujniki i bede mial je "w rece" za nim pojade do serwisu celem założenia opon, to czyba jestem w stanie bezł kłopotu zamontowac te wentle z czujnikami w felgach i pojechac tylko na załozenie opon i wyważenie, potrzebuje jakiegos specjalistycznego sprzetu do tej operacji ?

Pozdrawiam

Krasnal007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2016, 12:57   #212
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Cytat:
Napisał Voldemord Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie o to była dyskusja z żoną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. że czarne się z gubią przy tych balonach. Dlatego w końcu wybrałem czarne z polerowanym przodem:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ta felga nie jest polecana na zimę (polerowany przód)!
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2016, 12:58   #213
Voldemord
ford::average
 
Avatar Voldemord
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-10-2015
Skąd: Lubin
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 1.5 EB 160KM AT
Rocznik: 03.2016
Postów: 66
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ta felga nie jest polecana na zimę (polerowany przód)!
A co jej jest, że na zimę się nie nadaje?
Voldemord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2016, 13:01   #214
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Cytat:
Napisał Krasnal007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam zamiar nabyc droga kupna opony (zalecane 16") + felgi oraz czujniki oryginalne ze strony ford.sklep.pl, teraz z takim kompletem mam zamiar wybrac sie do wulkanizatora.
W instrukcji stoi ze nowych czujnikow auto samo sie nauczy. Tymczasem wulkanizator1 (KRK, parking pod bonarka) sugeruje oplate 20PLN za montaz jednego czujnika .. oraz kolejne 20PLN za kalibracje każdego z nich .. (po co kalibracja skoro maja sie same wcztac!?)
Zadzwoniłem do ASO na powstańców (KRK), zakladajac ze tam bedzie moze nie taniej, ale bez sciem i slysze podobna spiewke: "jezeli czujniki sa nowe to trzeba je bedzie skalibrowac, a wiec do 20-tej oddwonimy z oferta dla Pana.."

Zgupiałem. O ile jestem w stanie zrozumiec oplate 20 za montaz czujnika, (mam swiadomosc lekkiej dysproporcji ceny do tego co faktycznie trzeba zrobic.)
To zupelnie nie rozumiem o jakiej kalibracji jest mowa ? Ktos z Was to przerabiał? jak to wyglada?

Skoro dostane felgi i czujniki i bede mial je "w rece" za nim pojade do serwisu celem założenia opon, to czyba jestem w stanie bezł kłopotu zamontowac te wentle z czujnikami w felgach i pojechac tylko na załozenie opon i wyważenie, potrzebuje jakiegos specjalistycznego sprzetu do tej operacji ?

Pozdrawiam
Czujniki się same wczytają po kilkunastu minutach jazdy ponad 40 km/h. Piszę o tym w wątku o Czujnikach TPMS, że się długo nie wczytują . :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2016, 13:02   #215
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Cytat:
Napisał Voldemord Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co jej jest, że na zimę się nie nadaje?
Polerowany przód. Piszą o tym fachowcy. :-) Powinna mieć na oponeo znaczek śnieżynki/chmurki.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2016, 13:02   #216
Voldemord
ford::average
 
Avatar Voldemord
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-10-2015
Skąd: Lubin
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 1.5 EB 160KM AT
Rocznik: 03.2016
Postów: 66
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Cytat:
Napisał Krasnal007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zadzwoniłem do ASO na powstańców (KRK), zakladajac ze tam bedzie moze nie taniej, ale bez sciem i slysze podobna spiewke: "jezeli czujniki sa nowe to trzeba je bedzie skalibrowac, a wiec do 20-tej oddwonimy z oferta dla Pana.."

To zupelnie nie rozumiem o jakiej kalibracji jest mowa ? Ktos z Was to przerabiał? jak to wyglada?

Pozdrawiam
Mam taką samą informację po wizycie w ASO - czujniki należy po zamontowaniu skalibrować. Ale ja zamawiam czujniki w serwisie, więc kalibracja w cenie.
Voldemord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2016, 13:03   #217
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

A ja wiem, że nie muszą, bo mam je na aucie.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2016, 14:10   #218
Krasnal007
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 10-10-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 EcoBoost 160KM
Rocznik: 2016
Postów: 71
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja wiem, że nie muszą, bo mam je na aucie.
No wlasnie o tym mowie, jestes zywym przykladem na to ze ASO wali scieme i probuje wyciagnac kase za "kalibracje" podczas gdy serwisant pewnie wyjedzie z salonu zrobic 2km zeby sie czujniki zaczytały. Ciekawy jestem co mi napisza.
Ale juz widze ze wybiore sie do non-ASO wulkanizatora zeby mi złozył całośc do kupy. Dzieki za potwierdzenie.
Krasnal007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2016, 14:12   #219
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Wysłałem Ci wiadomość na priv.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2016, 20:54   #220
rzepak
ford::average
 
Avatar rzepak
 
Zarejestrowany: 23-09-2015
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 EB 160KM
Rocznik: 2015
Postów: 112
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

może ktoś wrzucić zdjęcie mondka na 16?

rozważam aktualnie 2 opcje:

- kupno felg 16 + opony + czujniki co mnie wyniesie max 4tys (minusy to boje się że wygląd mocno ucierpi a głównie ze względu na wygląd kupiłem to auto, z plusów brak problemów z łańcuchami i tańsza opona w razie kuku)

- kupno nokianów na aktualne nieszczęsne 17ki, co mnie wyjdzie jakieś 2800 brutto - ten komplet zostanie na zime, a jeśli budżet pozwoli to na lato sprzedam fabryczne opony (z przebiegiem 12tys) i kupie komplet na 18

pomóżcie podjąć decyzje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

czy te wymiary felg 16 są "plug&play" do mondeo?

Średnica:16″
Szerokość:6,50″
Rozstaw śrub:5x108
Osadzenie ET:50,00
Otwór centralny:63,40
rzepak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.