Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-09-2018, 06:49   #61
Freyavac
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-08-2018
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 17S45

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co masz na myśli? Oryginalne produkcyjne auto z 180 KM będzie miało obniżoną moc do 150 KM?
Nie, auto fabrycznie mialo 150 KM, zmieniony byl tylko pozniej przez kogos program na 180 KM (ten fabryczny).

.....................

Juz po aktualizacji. Moze to tylko wrazenie, ale wydaje mi sie, ze w kwestii osiagow nic sie nie zmienilo. Co wiecej, wydaje mi sie, ze auto chodzi plynniej... nawet SYNC 2 szybciej chodzi chociaz poza aktualizacja PCM w zwiazku z 17S45 nic wiecej nie zlecalem. Doradca serwisu mowi, ze powinien miec te 150 KM i pewnie tylko nie odczuwam zmiany, ale czy to mozliwe nie odczuc spadku mocy o 30 KM? Ale juz nie bede jechal drugi raz na hamownie w ciagu miesiaca.

.....................

Co do ew. powrotu do 180 KM to czy taka modyfikacja nie wykasuje tej laty 17S45?


Ostatnio edytowane przez Freyavac ; 28-09-2018 o 06:52
Freyavac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2018, 07:21   #62
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 17S45

Zmiana na 180 nie wykasuje aktualizacji. Co do osiągów to masz raczej rację bo mało prawdopodobne że masz ponownie 150.
Można to łatwo sprawdzić bez hamowni, jak coś to pisz na PW.
Jeśli chodzi o sync2 to raczej tylko Ci się wydaje że jest szybciej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2018, 07:50   #63
Freyavac
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-08-2018
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 17S45

Cytat:
Napisał totek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli chodzi o sync2 to raczej tylko Ci się wydaje że jest szybciej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pewno mi sie nie wydaje, w stosunku do tego co bylo jeszcze 2 dni temu to petarda, ALE... wlasnie jakies 2 dni temu cos dziwnego sie zdarzylo i mozliwe, ze to nie serwis ale sam SYNC sie "naprawil?". Przy odpalaniu auta wyskoczylo mi na ekranie "Zaprogramowany przeglad systemu w toku..." Od tamtej pory nie uzywalem nawigacji, dopiero teraz po tych akcjach serwisowych, wiec nie wiem, moze juz wtedy sobie cos system sam poczyscil?
Freyavac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2019, 17:53   #64
kurcik
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-12-2016
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 tdci 150km, PS
Rocznik: 2016
Postów: 25
Question Zaległa akcja serwisowa po gwarancji

Cześć, przymierzam sie do zakupu mondeo 2015 rok pochodzenie DE, etis krzyczy o zaległej akcji serwisowej: 17S45 - 2.0LTR DIESEL PCM UPDATE,
pytanie, czy Ford zrobi to też po gwarancji?
Czy np. jakbym jechał do kolegi Tadeusza coś dokodować do możliwości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to jest to wtedy też do ogarnięcia?

Dzięki i z góry przepraszam jeśli gdzieś była odpowiedź, nie znalazłem.
kurcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2019, 18:42   #65
ksq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2019
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: Zaległa akcja serwisowa po gwarancji

Z reguły akcje serwisowe wykonywane są bezpłatnie również po okresie gwarancji i również dla aut sprowadzanych z innych krajów europejskich.

Najprościej zadzwonić do ASO i zapytać o możliwość wykonania akcji dla konkretnego numeru VIN.
ksq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2019, 19:20   #66
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 17S45

A po co ci ta akcja,żeby skastrowali dobry soft żeby im normy spełniał.Pod przykrywką filtra cząstek.Po gwarancji to można powiedzieć ASO żeby się do złącza OBD nie ważyli dotykać.No chyba że naprawa tego wymaga.

Ostatnio edytowane przez Matych ; 18-08-2019 o 19:23
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2019, 19:25   #67
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,982
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 17S45

Cytat:
Napisał kurcik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy np. jakbym jechał do kolegi Tadeusza coś dokodować do możliwości to jest to wtedy też do ogarnięcia?
wszelkie akcje serwisowe są za DARMO ,
Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No chyba że naprawa tego wymaga.
a to jest w tym przypadku naprawa.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2019, 19:27   #68
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 17S45

Póki co,da się to jeszcze z palca odhaczyć.

Ostatnio edytowane przez Matych ; 06-07-2020 o 23:19
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2019, 17:53   #69
ander67
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 18-07-2019
Skąd: Białogard
Model: Mondeo mk5 2.0
Silnik: 2.0 150km
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 17S45

Zakupiłem auto miesiąc temu i miałem tą samą informację w etis. Umówiłem się do serwisu bez najmniejszego problemu, przeprowadzili akcję serwisową za darmo bez marudzenia. Auto jeździ jak jeździło jedyna różnica to niższe spalanie na postoju o ok 0.2 litra. Z pozytywów zapoznali mnie ze swoją ofertą i poczęstowali kawą całość zajęła ok 90min
ander67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2020, 23:06   #70
DJLoGaN
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-04-2019
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: TDCI 150KM->180KM
Rocznik: 2015
Postów: 22
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 17S45

Odkopie temat bo mnie meczy!
Autko marzec 2015 fabrycznie 150KM przestawione na 180KM, jezdzilem tak pol roku i bylo fajnie potem pojechalem na aktualizacje PCM i... UWAGA! Mocy to on nie stracil czyli dalej mialem 180KM ALE pojawił sie hmm "INPUT LAG" tzn mowiac po polsku - po zmianie biegu reagowal natychmiast na gaz a teraz z 2 na 3 czy tam z 3 na 4 pedal gazu w podloge i SEKUNDA czekania zanim zacznie sie zbierac czyli wczesniej szedl na 2jce, zmiana na 3 i idzie dalej a teraz po zmianie biegu SEKUNDA braku reakcji na pedal gazu i dopiero znow zaczyna isc do przodu... mam wrazenie ze przez to skoczylo mi spalanie w gore. Pozniej tzn 6 mies po ich zasranej aktualizacji wymienilem IC na ten duzy aluminiowy od biturbo i fakt faktem pomoglo bo przestały mi "puchnac konie" jak jest +20 st na dworze i wyzej czyli nie muli go goracy dolot ale input lag pozostal czyli taka zwkloka na pedal gazu po kazdej zmianie biegu i co dziwne wystepuje to na 8/10 zmian biegow wydaje mi sie ze cos pokombinowali przy tym sofcie...
DJLoGaN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.