Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2018, 21:49   #261
gorzken
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 01-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec Flexifuel + LPG
Rocznik: 2010
Postów: 18
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Czyszczenie kolektora odpuściłem. LPG z lubryfikatorem. Generalnie nie widzę różnicy w pracy silnika na benzynie czy gazie. Chodzi tak samo. Zastanawia mnie jedna rzecz. Silnik dostaje mega kopa po przekroczeniu 4500 obrotów/min. Też tak macie? Tak jakby załączała się turbinka, której w tym silniku nie mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Edit: Powodem nagłego przyspieszenia były klapki dolotowe, które dopiero od 4500 otwierały swobodny dopływ powietrza do cylindrów. Dlatego zalecam całkowicie odłączyć podciśnienie od siłownika, który steruje klapkami dolotowymi. W moim przypadku, silnik zyskał więcej mocy w dolnym zakresie obrotów a przyspieszenie jest płynne w całym zakresie obrotów a nie tak jak wcześniej, od 4500 obrotów.


Ostatnio edytowane przez gorzken ; 06-11-2018 o 11:26 Powód: Nowe odkrycie
gorzken jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 23:27   #262
LeonnMondeo
ford::beginner
 
Imię: Leonn
Zarejestrowany: 13-04-2016
Skąd: Sieradz
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 I
Rocznik: 2007
Postów: 38
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Odświeżam temat. Przeczytałem temat od pierwszej strony i mam ten sam opisywany stukot - lecz dla upewnienia proszę o identyfikację problemu.
Dodam że od jakiegoś czasu miałem zapalającą się kontrolkę CHECK ale po kilku minutach maksymalnie kilku dniach sama gasła. Gdy się zapalała poprzedzało to odczucie słabszego przyśpieszania. Po 3-4 zapaleniach już jakieś pół roku się nie zapala ale dźwięk stukotu mam cały czas.

Jeżeli zapale zimny silnik nie jest on tak słyszalny jak na rozgrzanym silniku na biegu jałowym. Po dodaniu gazu ucichnie a później silnik wchodzi na obroty biegu jałowego i stukot powraca. Z tego co czytam to mogą być klapki w kolektorze lub napinacz paska osprzętu a wy jak myślicie?

Mondeo XII 2007 MK4 silnik: 2.0 Duratec 145 KM 234tyś km

Mój film --> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A tu kogoś film ale jak bym słyszał swój samochód --> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dodam kolejną rzecz jaką zauważyłem.. przy wciśnięciu sprzęgła stukot zanika. Tylko nieznacznie go jeszcze słychać... sprzęgło dwumasowe? (ruszanie płynne, sprzęgło działa prawidłowo, samochód nie drży na jałowym, biegi wchodzą śpiewająco)

Ostatnio edytowane przez LeonnMondeo ; 21-01-2019 o 19:01
LeonnMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2019, 12:13   #263
mondeo mk444
ford::amateur
 
Imię: WALDEMAR
Zarejestrowany: 12-02-2019
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 HE
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Klapki raczej na pewno, odlacz wezyk podcisnienia (bedzi slychac roznice), ten drugi stukot to trudno okreslic ,zeby wyleliminowac napinacz ,sciagnik pasek i posluchaj ,czy nadal stuka.
U mnie tez klapki slychac na razie jezdze z "odlaczonymi",
przebieg 140tys.
Co dziwne nie widze roznicy ani w spalaniu ,ani w przyspieszaniu,moze dolu troche lepiej sie zbiera, ale trudno to ocenic .
mondeo mk444 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 11:24   #264
mlody141
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 25-08-2017
Skąd: Kościan
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 145
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Witam, mam mondeo 2.0 benzyna 145km 2008r, u mnie nie slychac klapek ale samochod sie dlawi na malych obrotach jak chce mu dac gazu, nie zawsze ale czuc. Mechanikowi pojawil sie blad w kolektorze ssacym . co zrobic wymienic klapki na nowe?
mlody141 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 12:11   #265
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Zawor sterowania klapek?
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 12:16   #266
dawidpl7
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 29-12-2017
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 125KM
Rocznik: 2006
Postów: 49
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Panowie, zaślepialiście jakoś miejsce w którym był podłączony ten wężyk? Czy poprostu odłączyć go i zostawić w spokoju?
dawidpl7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 12:17   #267
mlody141
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 25-08-2017
Skąd: Kościan
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 145
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

narazie mechanik wywalil blad ktory sie pojawil jutro bede odbieral i zobacze czy problem zniknal ..
mlody141 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2019, 21:30   #268
mlody141
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 25-08-2017
Skąd: Kościan
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 145
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Znowu szarpie pomimo wywalonego błędu, ja klapek nie słyszę . Co radzicie ? Wymienić nowy kolektor ? Czy kupić jakiś używanym w dobrym stanie ?
mlody141 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2019, 07:45   #269
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Cytat:
Napisał mlody141 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mechanikowi pojawil sie blad w kolektorze ssacym
może czujnik MAP jest brudny. Skoro miał błąd "w kolektorze ssącym" to jedynie z tego czujnika.
Usunięcie błędu nie jest rozwiązaniem problemu stąd masz nadal te same objawy. Do tego warto wyczyścić przepustnice i zrobić reset ECU.
Nie dalej jak przedwczoraj miałem taki przypadek (co prawda zupełnie inny samochód) waliło błędem właśnie z czujnika MAP (wartość po za zakresem, brak check engine), samochód szarpał, falowały obroty i nie miał mocy. Rozwiązanie przyniosło wyczyszczenie przepustnicy i reset jej nastawów do podstawowych. Po tym zabiegu auto ożyło, obroty się ustabilizowały, błędu brak. Piszę to aby pokazać, że jest powiązanie, w tym przypadku, pomiędzy dwoma elementami a nie koniecznie pojawiający się błąd świadczy o usterce danego czujnika. Zapytaj go jaki dokładnie był błąd (kod).
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2019, 08:23   #270
mlody141
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 25-08-2017
Skąd: Kościan
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 145
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

No wlasnie po co mam wyjmowac caly kolektor wymieniac klapki skoro to moze nie byc to .. Ja klapek nie slysze wiec tam moze jest wszystko wporzadku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mlody141 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.