Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2019, 14:30   #11
Looq
ford::beginner
 
Avatar Looq
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 27-10-2014
Skąd: WWL
Model: Focus III FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2017
Postów: 21
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika w zakresie niskich obrotów

Miałem podobną sytuację jakieś 2 tyg temu. Szarpanie na każdym biegu akurat zauważyłem przy podjeździe pod górkę, szarpnęło aż puściłem pedał gazu. Później test przy pustej drodze szarpie - pedał gazu do podłogi aż zaczęła migać kontrolka silnika. Odpuściłem. Delikatna jazda, delikatne przyspieszanie nie powodowało kangurka dopiero jak depnąłem to był kangur. Nawet na postoju lekko trzęsło budą.
Wymiana cewki, świec (jedna była okopcona) i "upalonego" kabla zasilającego załatwiła problem.

Looq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 18:00   #12
radmol
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-08-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 118
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika w zakresie niskich obrotów

Ja mam to wszystko po pierwsze sprawdzone wnikliwie i dokładnie przez mechanika a na dodatek sam wymieniłem cewkę na nową z ASO Germaz i kupiłem nowe kable NGK. Nic to nie dało. Mi nie szarpie ani nie przerywa silnik tylko "poszarpuje" przy jeździe w zakresie 1700 - 2000 obr na 3 i 4 biegu. Trudno mi powiedzieć, czy każdy właściciel takiego Focusa na to zwraca uwagę w ogóle - ja na to zwracam uwagę bo mnie to drażni mocno i nie lubię jak coś działa tak jak nie powinno. Być może tak ma być?
radmol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 22:52   #13
slawko_k
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-06-2008
Skąd: podkarpackie
Model: Focus
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2018
Postów: 44
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika w zakresie niskich obrotów

Być może tak ma być?

U mnie czegoś takiego nie zauważyłem ani w poprzednim ani w obecnym focusie.
Może wyczyść zawór wolnych obrotów (czy jak się zwie. ludzie mówią silnik krokowy ale w foce 1.6 nie ma chyba silnika tylko zawór) bo skoro tylko muskasz gaz to na pewno część powietrza idzie przez zawór.
Może sprawdź poduszki na silniku i skrzyni.

Bump: Być może tak ma być?

U mnie czegoś takiego nie zauważyłem ani w poprzednim ani w obecnym focusie.
Może wyczyść zawór wolnych obrotów (czy jak się zwie. ludzie mówią silnik krokowy ale w foce 1.6 nie ma chyba silnika tylko zawór) bo skoro tylko muskasz gaz to na pewno część powietrza idzie przez zawór.
Może sprawdź poduszki na silniku i skrzyni.
slawko_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2019, 07:02   #14
radmol
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-08-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 118
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika w zakresie niskich obrotów

Krokowy mam uszkodzony w służbowym aucie - to są zupełnie inne objawy.
Poduszki silnika i skrzyni też mają inne objawy.

Tu chyba faktycznie chodzi o wtryskiwacze. Będę chyba musiał do ASO podjechać.
Mechanik twierdzi, że tak ma być bo moment jest za duży (silnik jest zbyt elastyczny). Na dowód jego tezy jest to, że identyczny focus z tym samym silnikiem jedzie kropka w kropkę identycznie - tak samo szarpie.

Dla mnie jednak jest to nienormalne. Spróbuję jeszcze raz zalać STP do wtryskiwaczy. W ASO wymieniano 3 wtryskiwacz 2 lata temu - ciekawe po co i dlaczego (jaki był powód??). Szkoda że oni tego nie notują. Może gość zalał syf do baku?
radmol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2019, 07:11   #15
Bnn358
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 100 KM benz.
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika w zakresie niskich obrotów

Cześć, mam ten sam silnik 1.6 100km i nie powinno być absolutnie żadnego szarpania przy przyspieszaniu.
Miałem podobny przypadek - mianowicie przy delikatnym przyspieszaniu auto jechało normalnie a przy mocniejszym wciśnięciu gazu zaczynał szarpać. Okazało się ze wypadał zapłon na jednym cylindrze. Winowajcą okazał się pęknięty izolator ceramiczny na jednej ze świec. Dodam że najlepiej wymienić komplet bo to nie duży koszt.

Pomimo tego że świece były wymieniane rok temu to po wyjęciu wyglądały jak śmietnik (okopcone itp). Po wymianie świeć auto jeździ normalnie ale czasami czuć co jakiś czas lekkie telepanie budą na jałowych obrotach. Sugestia mechanika była taka że to może być przyczyna wtryskiwaczy które mogą podlewać za dużo paliwa lub nie rozpylać go w odpowiedni sposób.

Kolejną przyczyną może być woda w dołkach świec pochodząca z nieszczelnych spryskiwaczy lub z przeciekających zaślepek głowicy.

pozdro
Bnn358 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2019, 09:39   #16
radmol
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-08-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 118
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika w zakresie niskich obrotów

Chciałem aby mi mechanik wymienił świece (ja się za to wolę nie zabierać bo boję się urwać gwint a poza tym nie mam dynamometru) ale zarzekał się, że sprawdzał świece bardzo dokładnie i nic nie znalazł złego - spalanie prawidłowe, pęknięć brak. Wymienię świece w listopadzie przy serwisie olejowym.

No i właśnie - wtryskiwacze brudne lub uszkodzone. Kolejny mechanik, który zwraca na to uwagę. Mój na wtryskiwacze nie patrzył a nr 3 był w ASO wymieniany 2/3 lata temu (30tys km wstecz). Dzwoniłem do ASO to notatek z tej awarii nie mają i nie wiedzą dlaczego wymienili ten wtryskiwacz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Diagnostyka w ASO to koszt 330zł... litości! (mojemu szefowi w VW tak zdiagnozowali brak mocy w TDI że całą turbo kazali wymieniać na nową a mój mechanik znalazł zupełnie inną przyczynę braku mocy - jakaś taka puszcza made in Czech Republic, która za ciśnienie odpowiada czy jakoś tak - w ogóle nie związane z turbo...).
radmol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2019, 20:26   #17
radmol
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-08-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 118
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika w zakresie niskich obrotów

Gdzie szukać pod maską MAP sensora? (Focus II 2011 1.6 benzyna 100KM).
Gdzie go kupić jako nowy?? (przeszukałem sklepy i nie widzę tego elementu).
radmol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2019, 23:35   #18
Festador
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2016
Model: Focus mk2 FL
Silnik: 1.6 TI-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika w zakresie niskich obrotów

Cytat:
Napisał radmol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie szukać pod maską MAP sensora? (Focus II 2011 1.6 benzyna 100KM)...
Pierwsza wtyczka zaraz na lewo od obudowy filtru powietrza, na 2 torxy o ile dobrze pamiętam
Festador jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2019, 10:12   #19
radmol
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-08-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 118
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika w zakresie niskich obrotów

i jak to znajdę to wyjąć i wyczyścić sprayem? (oczywiście najpierw odłączyć złączkę). Mam taki sprawy do czyszczenia hamulców - widziałem, że na youtube gość tym psikał w MAP i dało radę. Można tym?
radmol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2019, 21:15   #20
radmol
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-08-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 118
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika w zakresie niskich obrotów

Innym też szarpie ten silnik tak jak mi. Nikt nie zna przyczyny??

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
radmol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.