Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-02-2016, 12:29   #71
kscbog
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-10-2013
Skąd: RZ
Model: FFIIFL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku, skąd leci?

Cytat:
Napisał bogdaniec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Mędrców Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam problem z moim focusem mk2 rocznik 2005.
Otóż pewnego pięknego ranka zajrzałem do bagażnika i ujrzałem biały nalot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaglądam do koła, a tam akwarium, cały lewy bok mokry.
Wiadomo, pierwsza myśl, szukanie na forum:
...ciach...
Proszę Mędrców i Wszystko Wiedzących i pomoc, sam nie dam rady, już nie mam pomysłów,skąd to może ciec i jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj
U mnie to samo, też ta strona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dwa lata temu miałem robione uszczelnianie w ASO i wtedy też ciężko było dojść skąd cieknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Obecnie problem powrócił i zabiorę się do tego sam, eh... Wracając do tematu gąbki to nad nią jest kilka otworów, z których może wydobywać się woda (najlepiej na deszczową porę włożyć w nie kawałki ręcznika papierowego i sprawdzić, który zmoknie). W moim przypadku odbywa się to w trakcie ruchu pojazdu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Podczas postoju i polewaniu wiadrem/karcherem nic, dopiero jak ruszę zaczyna kapać i wygląda na to, że woda podchodzi z okolic listwy nad kierowcą. Czemu się tam zbiera i siłą pędu się cofa to nie wiem, niestety nie znam konstrukcji wewnątrz blachy... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kscbog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2016, 10:28   #72
wywiad1975
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: Stanica
Model: S- Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku, skąd leci?

W moim mkII to samo ciekło i ciekło. Po rozkręceniu daszka na klapie bagażnika okazało się że uszczelka w której poprowadzony jest kabel do 3 światła stopu jest uszkodzona i woda przez nią wlatuje do środka. Nie widać tego dopiero po ściągnięciu plastyku górnego od środka klapy wyleciało z niego więcej wody.
wywiad1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2016, 09:55   #73
levski86
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 18-01-2016
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Re: Woda w bagażniku, skąd leci?

Też miałem problem z wodą i właśnie załatałem spękania, które były w miejscu pod relingiem. Jeszcze nie miałem okazji przetestować szczelnego dachu, ale mam nadzieję, że już wszystko ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg pekniecie ff2.jpg (41.4 KB, 942 wyświetleń)
levski86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2016, 15:39   #74
mi117
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-07-2015
Skąd: Świdnik
Model: Focus LT
Silnik: 1,6 tdci 90km
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku, skąd leci?

Cześć!

U mnie to samo w Focusie - pęknięcia w tylnej części karoserii - pod czarnymi listwami na dachu. Listwy da się radę podważyć płaskim śrubokrętem - trzeba tylko uważać aby nie porysować lakieru.

Pęknięcia zakleić środkiem < Klej i szczeliwo> i docisnąć listwy czymś w miarę ciężkim aby się nie odlepiły(ja tak zrobiłem). Jeśli ktoś robi dokładniej - pozostawić klej na noc do wyschnięcia i przymocować listwy taśmami dwustronnymi.

Pozdrawiam - M
mi117 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2016, 20:48   #75
drk001
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2015
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 TDCI 90 KM
Rocznik: 2011
Postów: 127
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku, skąd leci?

Cytat:
Napisał gervee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może to coś pomoże -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
U mnie wylewa się woda spod tej plastikowej osłony [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ktoś z forumowiczów może to uszczelniał i może poradzić jak to dokładnie wykonać. Jakiego użyć silikonu?
Czy wystarczy odkręcić tylko te cztery śruby od owiewki? I co to za element widoczny na filmiku w 2:19? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
drk001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2016, 11:48   #76
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku, skąd leci?

Cytat:
Napisał drk001 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie wylewa się woda spod tej plastikowej osłony [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ktoś z forumowiczów może to uszczelniał i może poradzić jak to dokładnie wykonać. Jakiego użyć silikonu?
Czy wystarczy odkręcić tylko te cztery śruby od owiewki? I co to za element widoczny na filmiku w 2:19? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Do uszczelnienia moze uzyl jakies pasty uszczelniajacej , bo jak uzyjesz silikonu to mozesz mies potem problem z jej demontazem jezeli zajdzie taka potrzeba . Czesc na zdjeciu to zapinka trzymajaca owiewke z klapa z boku
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2016, 12:54   #77
Janush
ford::average
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 31-01-2015
Skąd: Nysa
Model: MKII
Silnik: 1,8 tdci 115km duratorq
Rocznik: 2005
Postów: 128
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku, skąd leci?

Witam, do drk001 - nie ma sensu uszczelniać tej osłony, woda dostaje Ci się przez spryskiwacz tylnej szyby, dokładniej mówiąc przez uszczelkę spryskiwacza, który jest na dachu, miałem to samo. Niby uszczelka idealna, ale po odkręceniu plastików trzeciego stopu i polewaniu wodą na dach w tym miejscu po chwili ładnie się sączyło. Pozdrawiam.
Janush jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2016, 15:15   #78
drk001
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2015
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 TDCI 90 KM
Rocznik: 2011
Postów: 127
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku, skąd leci?

Dzięki kol. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] będę tam szukał w pierwszej kolejności. Rozumię, że należy tam się dostać od środka klapy bagażnika?
drk001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2016, 16:25   #79
Janush
ford::average
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 31-01-2015
Skąd: Nysa
Model: MKII
Silnik: 1,8 tdci 115km duratorq
Rocznik: 2005
Postów: 128
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku, skąd leci?

Oczywiście, powodzenia.

Bump: Tzn. uszczelka jest na dachu pod spryskiwaczem, ale ja odkręciłem poszycie i posmarowałem w tym miejscu jakimś uszczelniaczem.
Janush jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2017, 19:34   #80
WojtasMU
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-03-2017
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku, skąd leci?

Witam Panowie,

świeży jestem na forum, ale już znalazłem w tym temacie wszystko, co mi potrzeba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co prawda wciąż mam problem z kapiącą wodą na kratką z prawej strony i w schowku prawym pod gniazdem zapalniczki, ale będę niedługo z tym walczył.

Sprawdzałem polewając samochód i wszystko było cacy, uszczelki, światła a wciąż kapało. Jedynym podejrzanym na chwilę obecną jest właśnie ta nieszczęsna listwa na relingi. Przejrzałem wszystkie odpowiedzi i dzięki nim będę miał trochę łatwiej z jej demontażem i próbą naprawy. Mam nadzieję, że walka z listwami pomoże, bo nie uśmiecha mi się kupę kasy zostawiać w warsztacie skoro mam szansę sam to zreperować.

Dzięki raz jeszcze za wszystkie podpowiedzi, z których skorzystam, jak to dobrze, że nie jestem z tym sam i będę mógł skorzystać z Waszych rad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WojtasMU jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.