Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2019, 19:14   #1
polak2468
ford::average
 
Avatar polak2468
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Wieliczka, Kielce
Model: Focus MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 150KM @ 180KM
Rocznik: 01.2018
Postów: 149
Domyślnie ASO Forda w Krakowie

Jeden z ASO Forda nie wymienił mi na czas filtra paliwa (przy 120k km, mam Focusa MK3 z 2013r.). Na szczęście tankuję vervę i ultimate, więc auto jeszcze ma silnik. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Postanowiłem zadzwonić do kilku ASO Forda w Krakowie i dowiedzieć się kilku rzeczy:
1. Koszt wymiany filtra paliwa i sama cena filtra.
2. Koszt wymiany oleju w skrzyni (mam M6, gdzie nie jest potrzebna wymiana wg Forda - yes ofc), ile potrzeba litrów oleju i cena oleju za litr (u danego dealera).
3. Koszt wymiany oleju silnikowego - jest taka zasada, że wymienia się filtr paliwa wraz z olejem, ale jakieś 1k km temu Focus miał robiony przegląd, więc oleju generalnie nie zamierzałem wymieniać, ale chciałem się dowiedzieć jak wyglądają ceny - oraz jego rodzaj i cenę za litr. Zaznaczam, że docelowo (bezpośrednio lub byłem przekierowywany) kontaktowałem się z działami serwisu danego dealera.

Nie będę może robił antyreklamy poszczególnym dealerom (jak ktoś chce znać szczegóły to zapraszam na PW), ale pierwszy dealer, do którego zadzwoniłem odpowiedział następująco na poszczególne pytania:
1. 340zł całość, 200zł sam filtr.
2. Nie byli w stanie podać kodu oleju, ale uzyskałem, że 1L kosztuje 118zł i do skrzyni wchodzi 7L, ale że się nie wylewa całego to będzie potrzebne 5-6L. Cena 1500zł. Tak mnie to zdziwiło, że po zakończeniu telefonowania do kolejnych dealerów postanowiłem jeszcze raz zadzwonić tutaj i zapytać czy czasem nie dostałem informacji o skrzyni automatycznej Forda - PowerShift. Ku mojemu jeszcze większemu zdziwieniu dowiedziałem się, że "nie, podałam Panu informację dotyczącą wymiany w skrzyni manualnej".
3. Koszt wymiany oleju + olej wynosi 399zł. Olej Castrol 5W30.

Drugi dealer odpowiedział:
1. 270zł całość, 200zł sam filtr.
2. Pani z działu serwisu powiedziała, że (raczej?!) ten sam olej co do silnika oraz, że wchodzi tyle oleju ile na pierwszym przełożeniu i jest to wartość 0,622L.
3. Wymiana oleju 130zł + 70zł x 3,85L za olej co daje 399,50zł.

Trzeci dealer odpowiedział:
1. Filtr paliwa 200zł, wymiana 150zł, czyli łącznie 350zł.
2. Do skrzyni wchodzi 1,67L oleju. Opakowania są litrowe w związku z tym koszt oleju wynosi 220zł/2L. Wymiana 200zł.
3. Ten sam koszt co w powyższych przypadkach.

Co więcej - "Ceny możemy ponegocjować już wtedy kiedy Pan się umówi do serwisu." oraz "Producent nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni biegów, ale na pewno skrzyni nie zaszkodzi taka wymiana. Na pewno wydłuży jej żywotność." za co mega wielki plus.

PS
Każdy dealer powiedział, że używają olejów Castrola oraz Motocraft, który jest ponoć minimalnie gorszy, ale również trzyma normy określone przez Forda. Co więcej Castrola używają przy przeglądzie 4+ za 549zł, a Motocrafta przy przeglądzie za 329zł.
Jeśli jestem w błędzie z pomysłem nierobienia antyreklamy to dajcie znać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przykładowe oleje:
Olej do skrzyni: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Olej silnikowy:
- Castrol --> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- Motocraft --> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- Ford --> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (nie wiem o co z tym chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )


Ostatnio edytowane przez polak2468 ; 27-07-2019 o 19:24
polak2468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2019, 11:33   #2
mariotd
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-06-2015
Model: Mondeo Mk4 Liftback
Silnik: 1.6 Ti-VCT (88 kW / 120 HP) + LPG BRC
Rocznik: 2011
Postów: 56
Domyślnie Odp: ASO Forda w Krakowie

Pani z działu serwis - od razu strzelam, że drugi dealer to NH Motors.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak nieogarniętego ASO nie widziałem już dawno. Nie dość, że brak rzetelnych informacji, zbywanie klienta oraz brak odpowiedzi na maile. Totalne dno.
mariotd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2019, 11:39   #3
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,495
Domyślnie Odp: ASO Forda w Krakowie

Cytat:
Napisał mariotd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pani z działu serwis - od razu strzelam, że drugi dealer to NH Motors.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak nieogarniętego ASO nie widziałem już dawno.
[...]
zdziwiłem się ale faktycznie są na liście dealerów Forda

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2019, 20:01   #4
polak2468
ford::average
 
Avatar polak2468
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Wieliczka, Kielce
Model: Focus MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 150KM @ 180KM
Rocznik: 01.2018
Postów: 149
Domyślnie Odp: ASO Forda w Krakowie

Generalnie polecam Eurocar przynajmniej od strony podejścia do klienta i wiedzy rozmówców. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
polak2468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 10:23   #5
dziecioł
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-08-2010
Model: mondeo MK4
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 41
Domyślnie Odp: ASO Forda w Krakowie

Eurocar ok ale kiedyś bo teraz to tylko skok na kase.
Serwisuje swojego forda od 5 lat na Powst. Śl. i odkąd zacząłem jeździć na akcje serwisowe dziwnym zbiegiem okolicznośći auto zaczęło się psuć. Pomimo małego przebiegu ok. 120000 nagle padła mi turbina koszt 3500zł. pomimo że nie czułem żadnego spadku mocy. Kolejna akcja serwisowa na wymianę sprzęgła - od 7 miesięcy po akcji auto mi ściąga na prawo i nikt nie potrafi ustawić zbieżności (robili to 5 razy i nic) mam wrażenie że coś spieprzyli i teraz kleją głupa. Po ok. 2 miesięcach od wymiany turbiny kolejną dziwną sprawą jest wyciek oleju z silnika z okolicy turbiny i... kolejne 6 stówek w plecy bo to nie podlega gwarancji(pomimo iż co rok wykupuje przedłużoną gwaracje). Dramat mam już dość tego serwisu. Zastanawiam się nad zgłoszeniem sprawy do centrali tylko nie wiem czy też będzie olewka czy podejmą do sprawy poważnie. Ew. czy macie jakiś sprawdzone Aso?
dziecioł jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 17:37   #6
polak2468
ford::average
 
Avatar polak2468
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Wieliczka, Kielce
Model: Focus MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 150KM @ 180KM
Rocznik: 01.2018
Postów: 149
Domyślnie Odp: ASO Forda w Krakowie

Sprecyzuję, że chodziło mi o "Ford Partner Jasnogórska", ale oni ponoć to serwis dealera Eurocar. Ogólnie moja historia była taka, że pytałem o ceny, ilości, rodzaje olejów do silnika i skrzyni oraz czy należy je w przypadku mojego auta wymieniać. Takie cuda były, że tragedia. Jedyna sensowna odpowiedź była właśnie od Eurocar z ul. Jasnogórskiej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS
Hipotetycznie zakładam, że może tylko osoby na infolinii są niekompetentne, ale nie wiem kto siedzi na infolinii. Natomiast takich pierdół nigdy w życiu nie słyszałem.
polak2468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 17:51   #7
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,495
Domyślnie Odp: ASO Forda w Krakowie

Cytat:
Napisał polak2468 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprecyzuję, że chodziło mi o "Ford Partner Jasnogórska",
[...]
Jedyna sensowna odpowiedź była właśnie od Eurocar z ul. Jasnogórskiej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[...].
Witam

Kolega myli nazwy dealerów Forda
- przy ul. Jasnogórskiej jest firma Ford Partner
- przy ul. Powstańców Śląskich jest firma Euro Car

Natomiast Ford Partner oraz Euro Car należą do grupy PGD (Polska Grupa Dealerów)

ale już Ford Wikar NIE należy do PDG

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 18:12   #8
polak2468
ford::average
 
Avatar polak2468
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Wieliczka, Kielce
Model: Focus MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 150KM @ 180KM
Rocznik: 01.2018
Postów: 149
Domyślnie Odp: ASO Forda w Krakowie

Rozumiem. Dzięki za sprostowanie, ale zasugerowałem się tym, że dzwoniąc do Eurocar rozmawiałem z Ford Partner. W takim wypadku kumaci są przy Jasnogórskiej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
polak2468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 18:54   #9
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: ASO Forda w Krakowie

Filtr paliwa można wymienić w Libertowie (Bosch serwis) w cenie ok. 70 zł. Tzn. jest koszt to filtra, a wymiana "gratis". Nie widzę sensu jeżdżenia z takimi rzeczami do aso ( podobnie jak np. z hamulcami ). Oryginalne części można kupić np. na 29 Listopada.
A co do aso to wszystkie są sobie równe - bez wyjątków.

Ostatnio edytowane przez ołowiany ; 29-10-2019 o 19:01
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 21:01   #10
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,495
Domyślnie Odp: ASO Forda w Krakowie

Cytat:
Napisał polak2468 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem. Dzięki za sprostowanie, ale zasugerowałem się tym, że dzwoniąc do Eurocar rozmawiałem z Ford Partner. W takim wypadku kumaci są przy Jasnogórskiej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak pisałem: Euro Car oraz Ford Partner działają razem jako PGD => dlatego można odnieść wrażenie, że to jedna firma

Nie znam szczegółów ich infolinie - mogą mieć wspólną

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.