Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2020, 23:05   #1101
jarak10
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-05-2020
Model: Mondeo MK5
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Hej, wprawdzie Mondeo EU, nie USA ale nie chcę zakładać nowego tematu

Orientuje się ktoś może, czy jak mam kamerę w lusterku i automatyczne światła długie (przełącznik z auto) - w zwykłych lampach soczewkowych.

To czy po wymianie na FDL też będą działały automatyczne światła długie? Czy mimo wszystko trzeba będzie dokładać HCM i czujniki poziomowania? I bez tego by działały tylko statycznie. Z góry dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jarak10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2020, 23:11   #1102
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,984
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Cytat:
Napisał jarak10 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To czy po wymianie na FDL też będą działały automatyczne światła długie?
tak przełącza
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2020, 23:17   #1103
jarak10
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-05-2020
Model: Mondeo MK5
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Wow super, dzięki. Bo nawet przy soczewkach ta opcja mi imponuje więc przy FDL będzie ekstra.

Czyli podsumowując lampy mi się nie będą automatycznie poziomowały, nie będą skrętne. Ale automatyczne długie będą działać.

Jeszcze jedno pytanie. A czy ta opcja podczas świateł drogowych przy FDL "wykrajania" obszaru w którym jest samochód z przeciwka a w okół niego światła długie (czyli bez zmiany na mijania) - będzie działać? czy to już jeden z modułów potrzebny?
jarak10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2020, 07:55   #1104
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

W Mondeo MK5 nie ma matrycowych LED , więć nie będziesz miał żadnego "wykrajania" obszaru.
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2020, 08:46   #1105
jarak10
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-05-2020
Model: Mondeo MK5
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Cytat:
Napisał sabaciontko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
więć nie będziesz miał żadnego "wykrajania" obszaru.
Myślałem, że jest.. Zdjęcie w załączniku. Ta opcja przecież słyszałem, że działa z FDL?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Przechwytywanie.JPG (72.0 KB, 83 wyświetleń)
jarak10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2020, 09:17   #1106
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

W mk5 to 'wykrajanie' jest robione poprzez opuszanie/odchylanie soczewki
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2020, 09:48   #1107
jarak10
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-05-2020
Model: Mondeo MK5
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dzięki za info. A do opuszczania jest potrzebny Moduł do poziomowania? czy soczewka robi to sama na podstawie informacji z kamery, że nadjeżdża samochód w danym miejscu
jarak10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2020, 10:21   #1108
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Cytat:
Napisał jarak10 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dzięki za info. A do opuszczania jest potrzebny Moduł do poziomowania? czy soczewka robi to sama na podstawie informacji z kamery, że nadjeżdża samochód w danym miejscu
weź sobie soczewkę (np. z lupy) i sprawdź czy się rusza sama ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2020, 11:19   #1109
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Cytat:
Napisał jarak10 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dzięki za info. A do opuszczania jest potrzebny Moduł do poziomowania? czy soczewka robi to sama na podstawie informacji z kamery, że nadjeżdża samochód w danym miejscu
Jeżeli masz możliwości to staraj się doprowadzić do prawilnego full dynamic led ze wszystkimi bajerami. Ja mam co prawdą fabrycznie wszystko, ale pełne FDL świeci bardzo fajnie i ułatwia jazdę w ciemnościach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przesiadłem się sam z MK IV ze skrętnymi soczewkami i H7 (AFS) i nawet jak tam wsadzałem najmocniejsze dostępne H7 to różnica jest tak ogromna że ciężko dobrać słowa do porównania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez karoolpl ; 11-09-2020 o 11:22
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2020, 12:13   #1110
jarak10
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-05-2020
Model: Mondeo MK5
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
weź sobie soczewkę (np. z lupy) i sprawdź czy się rusza sama ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Słuchaj nie wiem czy dobrze pytanie zadałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. miałem na myśli lampy FDL nie soczewkowe. I pytanie brzmiało czy do "obniżania strumienia światła do nadjeżdżającego samochodu" lampa bierze informację z kamery czy potrzebny jest też HCM i czujniki poziomowania?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Domyślnie może i uda mi się zrobić komplet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale w sumie najbardziej mi zależało właśnie na tych automatycznych długich i jestem mega podjarany, ze moje auto już to ma w soczewce - i będzie miało w FDL po zamontowaniu. Więc zostaje inwestycja w lampy, montaż kodowanie i moze isę obejdzie bez czujników poziomowania i HCM (słyszałem że jest to sporo roboty, nie każdy chce się podjąć i też swoje kosztuje)
jarak10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
lampy , led , oświetlenie , reflektor



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.