Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-06-2017, 20:22   #1
TheSkip
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kobyłka
Model: Focus mk2 lift
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Awaria silnika

Panowie i Panie��

Mam problem od czasu do czasu przy jeździe auto daje mi komunikat awaria silnika i auto wchodzi w stan awaryjny. Po wyłączeniu silnika i włączeniu komunikat znika i jest ok do następnego razu. Raz już się nie wybudził ze stanu awaryjnego i okazało się, że poszedł wtrysk - wymieniłem na używany (250 zł) i przez pewien czas było ok i teraz znowu się zaczęło tak dziać - wszystko niby ok aż tu nagle awaria silnika. Ford focus mk2 2008 1.8 tdci... I teraz pytanie czy to nadal ten wtrysk ( wymienić na nowy - jaki to koszt?) Czy sugerować mechaników sprawdzenie czegoś innego? Jak tak to co?

Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez TheSkip ; 17-06-2017 o 22:42
TheSkip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2017, 22:26   #2
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Awaria silnika

Komunikat ok, a jaki konkretnie błąd? Masz możliwość odczytać?
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2017, 22:36   #3
TheSkip
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kobyłka
Model: Focus mk2 lift
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Awaria silnika

Ostatnio przy zamianie wtrysku komputer pokazywał błąd 4 wtrysku. Jak wspominałem wymieniłem na używany i to mógłby być błąd. Nie mam możliwości podłączenia - dopiero chce go oddać na sprawdzenie.
TheSkip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2017, 12:11   #4
padrelukas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-06-2013
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.6 DCI
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Awaria silnika

Witam.
Zakupiłem forda w maju tego roku. Focus 1.6 tdci z 2010 roku.
Po przejechaniu kilku kilometrów na jeździe próbnej wyskoczył błąd usterka silnika i auto straciło moc. Po podpięciu pod kompa wyszedł błąd o niskim ciśnieniu. Został wymieniony zawór pierburg. I wszystko grało. Ostatnio ponownie wyskakuje usterka silnika, zjeżdżam na pobocze, gasze auto, ponownie zapalam i nie ma nic. Podłączenie pod kompa i ero błędów. Dziś jazda z mechanikiem, wyskoczyło to samo i dalej zero błędów. Co może być przyczyną. Mechanicznie wszystko sprawdzone. Czy może to być wina softu? Wgrać nowy? Pomóżcie. Dziękuję
padrelukas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2017, 12:47   #5
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Awaria silnika

Proszę poprawić tytuł swojego tematu na bardziej konkretny, zgodny z zasadami Forum:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Krótki poradnik jak tego dokonać:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Dziękuję
Speedo
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2017, 13:12   #6
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Awaria silnika

Cytat:
Napisał padrelukas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Zakupiłem forda w maju tego roku. Focus 1.6 tdci z 2010 roku.
Po przejechaniu kilku kilometrów na jeździe próbnej wyskoczył błąd usterka silnika i auto straciło moc. Po podpięciu pod kompa wyszedł błąd o niskim ciśnieniu. Został wymieniony zawór pierburg. I wszystko grało. Ostatnio ponownie wyskakuje usterka silnika, zjeżdżam na pobocze, gasze auto, ponownie zapalam i nie ma nic. Podłączenie pod kompa i ero błędów. Dziś jazda z mechanikiem, wyskoczyło to samo i dalej zero błędów. Co może być przyczyną. Mechanicznie wszystko sprawdzone. Czy może to być wina softu? Wgrać nowy? Pomóżcie. Dziękuję
Może świece padają? Miałem tak w trasie, raz na kilka odpaleń "zaskakiwało" i tryb awaryjny się nie pojawiał. Radość odzyskania mocy niestety nie trwała długo, kilkanaście kilometrów i ponownie usterka silnika i dynamika załadowanego tira... Potem błąd już się utrzymywał.
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2017, 11:39   #7
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Awaria silnika

Swiece w dieslu co mają do jazdy ? one tylko przy uruchamianiu zimnego silnika są trochę pomocne, ale w czasie jazdy?
Zastanów sie, zanim cokolwiek napiszesz.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2017, 12:45   #8
marcin2105
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-07-2015
Skąd: Jaszczew
Model: Focus Mk1/ Focus Mk3
Silnik: 1,8 TDCI/ 1,6 TDCI
Rocznik: 2004/ 2014
Postów: 78
Domyślnie Odp: Awaria silnika

Cytat:
Napisał padrelukas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Zakupiłem forda w maju tego roku. Focus 1.6 tdci z 2010 roku.
Po przejechaniu kilku kilometrów na jeździe próbnej wyskoczył błąd usterka silnika i auto straciło moc. Po podpięciu pod kompa wyszedł błąd o niskim ciśnieniu. Został wymieniony zawór pierburg. I wszystko grało. Ostatnio ponownie wyskakuje usterka silnika, zjeżdżam na pobocze, gasze auto, ponownie zapalam i nie ma nic. Podłączenie pod kompa i ero błędów. Dziś jazda z mechanikiem, wyskoczyło to samo i dalej zero błędów. Co może być przyczyną. Mechanicznie wszystko sprawdzone. Czy może to być wina softu? Wgrać nowy? Pomóżcie. Dziękuję
Ja bym zaczą od wymiany filtra paliwa. Ja mam focusa 1.6 tdci z 2014 r i jak miał przejechane 59 000 km auto straciło moc i silnik zaczął szarpac i wyskakiwał błą tylko ja nie wiem jaki bo to bylo u poprzedniego wlasciciela. Pojechal na serwis forda posprawdzali i okazalo sie ze filtr zapchany. Wymienili na nowy i wszystko ok. Od tamtej pory auto ma na liczniku 120000 i nic takiego sie juz nie dzieje. Poprzedni wlasciciel zaczal czesciej wymieniac filtr paliwa tak samo jak i ja teraz
marcin2105 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2017, 13:19   #9
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Awaria silnika

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swiece w dieslu co mają do jazdy ? one tylko przy uruchamianiu zimnego silnika są trochę pomocne, ale w czasie jazdy?
Zastanów sie, zanim cokolwiek napiszesz.
A mają to, że powodują tryb awaryjny, jak komplet nie "świeci".
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2017, 13:58   #10
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Awaria silnika

Świecące świece, to ostatnio widziałem w kościele,ale żeby w silniku ?
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.