Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-06-2020, 18:59   #691
ANDROKO
ford::average
 
Avatar ANDROKO
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 05-06-2012
Skąd: Międzyrzec Podlaski
Model: Fusion Hybrid, Mondeo MK4
Silnik: 2.0, 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2017, 2008
Postów: 119
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Po odłączeniu PCM, średnie spalanie na komputerze pokazuje między 14 a 20 l. Przed odłączeniem PCM wynosiło 5,5 l. Trzeba to jakoś skalibrować żeby wróciło do poprzedniego stanu ?

ANDROKO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2020, 18:23   #692
ANDROKO
ford::average
 
Avatar ANDROKO
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 05-06-2012
Skąd: Międzyrzec Podlaski
Model: Fusion Hybrid, Mondeo MK4
Silnik: 2.0, 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2017, 2008
Postów: 119
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

teraz pokazuje w km/l wcześniej było w l/km. Da się to ustawić przyciskami w samochodzie ? Czy trzeba podłączać pod kompa ?
ANDROKO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2020, 12:37   #693
ANDROKO
ford::average
 
Avatar ANDROKO
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 05-06-2012
Skąd: Międzyrzec Podlaski
Model: Fusion Hybrid, Mondeo MK4
Silnik: 2.0, 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2017, 2008
Postów: 119
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Wystarczy zmienić na l/km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .... piękny monolog mi wyszedł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ANDROKO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2020, 16:37   #694
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

nic takiego u mnie sie nie dzieje


[QUOTE=karoolpl;3246483]Cześć,

mam pytanko do użytkowników hybryd, mianowicie czy zdarza się Wam przy przełączaniu dźwigni zmiany biegów z pozycji P na Drive, że jest lekki opór, jakiś dźwięk, wibrowanie na pedale hamulca? Zdarzyło mi się tak 2 razy w ciągu ostaniego miesiąca. Po wrzuceniu już na D, auto sprawuje się normalnie, skrzynia pracuje prawidłowo, żadnych dziwnych dźwięków etc.

Bump: Mam przejechane 92kkm

ad 1. Żadnych problemów ze skrzynią
ad 2. jeżdżę 90% po miescie ale nie stoję w korkach. Mam zazwyczaj płynny dojazd do pracy. W tej chwili średnie (lato/zima) mam 4,8
od 3. Nie zauważyłem spadku wydajności baterii.

Ogólnie przez 4 lata nie było żadnych problemów.
Tak jak pisał kolega od Vignale to faktycznie fotele z masażem i wentylacją są mega fajne. Bardziej korzystam z wentylacji niż masażu. To raczej gadżet ale fotele, które mają tą funkcję można bardziej dopasować pod siebie. Mam na myśli to że poza masażem można "pompować" poszczególne poduszki w fotelu i to jest świetne

pozdrawiam

Cytat:
Napisał eyesore Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć, pytanie do posiadaczy Hybryd, najlepiej takich z kilkuletnim stażem (mam na oku sedana z 2015 roku, 70k przejechane)
1) skrzynia biegów, czy występują jakieś problemy, co ile trzeba wymieniać olej (km/lat)

2) spalanie, realne, miasto/trasa/autostrada

3) bateria, jak z jej żywotnością, czy się psuje, w ogóle jak z usterkami w samym układzie hybrydowym, czy jest tego dużo (i czy ktoś miał do czynienia ewentualnie z naprawami tego układu, jakie to są wtedy koszty)
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2020, 22:41   #695
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Cytat:
Napisał eyesore Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć, pytanie do posiadaczy Hybryd, najlepiej takich z kilkuletnim stażem (mam na oku sedana z 2015 roku, 70k przejechane)
1) skrzynia biegów, czy występują jakieś problemy, co ile trzeba wymieniać olej (km/lat)

2) spalanie, realne, miasto/trasa/autostrada

3) bateria, jak z jej żywotnością, czy się psuje, w ogóle jak z usterkami w samym układzie hybrydowym, czy jest tego dużo (i czy ktoś miał do czynienia ewentualnie z naprawami tego układu, jakie to są wtedy koszty)
To i ja dorzucę 3 groszę od siebie, jako że mam cięższą nogę.

1. Jak jeźdże to póki co 0 problemów, to co pisałem z przełączaniem, to zdarzyło się z 3 razy, obecnie od ponad miesiąca żadnych takich rzeczy. Byłem w serwisie na gwarancji celem sprawdzenia, wg. serwisu wszystko jest ok, i faktycznie sprawdzali, bo mam kamerkę w aucie która nagrywa w trybie parkingowym i normalnym podczas jazdy i trochę nad autem spędzili czasu.

2. Realnie z cięższą nogą w mieście to około 7l, trasa jak tak do 120, różne zakręty, wioski etc. to tak od 5.5 do 6l. Autostrada, jazda około 160 km/h to jakieś 8.2, 140 km/h to jakieś 7.3 ~ 7.5. Jak jeździ czasem moja żona to np. w mieście zejdzie jej około 5 litrów. Więc różnie, jednak jak na taki gabaryt auta, to nawet jak pali mi około 8 litrów, to uważam za super wynik, tym bardziej e benzynowej jednostce i 187 KM mocy.
Nawet sprawdzałem w ile zbierze się do 100 km/h, wg. aplikacji na tel najlepszy wynik jaki mi wyszedł to 7.9 sekundy, wiadomo to aplikacja na tel, więc poprawkę trzeba brać, ale osiągi jak na taki zespół napędowy, uważam za super, tym bardziej porównując np. do 2 litrowej gnojówki, to tak jak ciskasz pedał, to spali pewnie więcej (poprzednie MK4 z 2.0 tdci, średnio wychodziło mi około 8 litrów).

3. Póki co żadnych przygód, ford daję gwarancje na 5 lat/100k km, jednak w mondku układ elektryczny jest podkupiony z toyoty, a hybrydy toyoty jeżdża już kilkanaście lat i serwisów coraz więcej i ceny coraz niższe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2020, 08:55   #696
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

widzę, że kolegów z hybrydami przybywaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ford zawalił temat że nie promował specjalnie hybrydy monedo. Pewnie czuli, że ten bagażnik nie pozwoli na sukces. Tym niemniej uważam, że w tamtym czasie (rok 2016) hybrydowym Fordem jeździło się dużo lepiej niż hybrydowymi Toyotami. Ówczesne aurisy były słabsze, bardziej wyły i przy 45km/h jechały tylko silnikiem spalinowym nawet jeśli bateria była "pełna" (jeśli się mylę to proszę mnie poprawić). Mondek na EV mógł jechać nawet 135m/h (oczywiście nie mówię, że ze startu) i nie wył aż tak podczas przyspieszania. Mam nadzieję, że doczekam następcy z takim układem jak ma nowa Kuga.
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2020, 11:21   #697
CzarekFord
ford::amateur
 
Imię: Czarek
Zarejestrowany: 15-07-2020
Skąd: Warszawa
Model: Fusion USA Hybrid
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 0
Thumbs up Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Cytat:
Napisał icyklop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakby co ja dziś odebrałem hybrydę więc jakby ktoś miał pytania to chętnie odpowiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeździ się zdecydowanie inaczej niż dieslem mondeo z 2007 - ale generalnie niezależnie od prędkości jest dużo ciszej, nawet przy maksymalnych (choć przy rozpędzaniu przy dużych prędkościach hybryda trochę wyje ale nie jest to uciążliwe).
Mnie zaskoczyło to że hamulce ładują akumulator przy dowolnych prędkościach, przy dużych pasek naładowania akumulatora rośnie w oczach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie moduł trenera przy hamowaniu jest genialny, nie trzeba się zastanawiać czy się zahamowało dobrze czy źle, po zatrzymaniu samochodu (np. na światłach) od razu dostajemy informację ile % energii która była do odzyskania została odzyskana.
Auto jest o wiele bardziej dynamiczne od diesla na mieście, mimo iż nie wydawał mi się wcale mulasty. Chyba też lepiej trzyma się drogi, przynajmniej póki co (może dlatego że diesel był kombi?).
czy masz już może przejechane 100k, chodzi mi o infor co tam trzeba zrobić po tym przebiegu. Jdę w trase do Chorwacji i chciałbym zrobić mały przegląd.
CzarekFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2020, 18:17   #698
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Masz Fordpass? ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) tam jak sobie klikniesz Serwis i Konserwacja (service detail), zakładka okresy międzyprzeglądowe, masz wszystko to co powinni zrobić przy danym przebiegu
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2020, 18:58   #699
Stannislaus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo Hybrid
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 28
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Koledzy czy ktoś próbował włączyć alarm obwodowy w mondeo hybrid forscanem. Na youtube jest procedura zmian w module Bcmii dla Mk5 ale u mnie były inne wartości w linijce gdzie trzeba zrobić zmianę wartości a że to moje początki z forscanem bałem się coś uwalić.
Czy po zmianie wartości gdy procedura się nie powiedzie można wrócić do do poprzednich usawień , czy trzeba najpierw zrobić kopię ustawień modułu i później ja przywrócić.
Stannislaus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2020, 09:53   #700
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ja sobie robię kopie zawsze, a w necie dostepny jest tez as build auta, czyli wartości modułów po wyjechaniu z fabryki.

Jeżeli boisz się pogrzebać z tym, to odezwij się do kogoś z forum w okolicy, hajs który chcą nie jest wygórowany, podejrzewam że za sam alarm to pewnie do 100 pln max, a masz pewność że robić ktoś z pojęciem.

Albo działasz sam, i wpisujesz wartości, ja próbowałem przy kilku rzeczach, jak coś było nie tak, to np. klawisze na kierownicy zamiast przełaczać np. stacje to wbudzały dzownienie :d powrót do poprzednich ustawień rozwiązywał problem. Jednak są pewne wartości i ustawienia w aucie których bez dobrej wiedzy lepiej nie ruszać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.