Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-09-2014, 09:48   #261
PPiotrek
ford::advanced
 
Avatar PPiotrek
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 03-12-2011
Model: edge
Silnik: 2.0, titanium
Rocznik: 2016
Postów: 311
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

@edytka

dziękuję. Mam podobne objawy i póki co u mnie też szukają. W najbliższą środę jadę własnie do małego zakładu ale zasugeruję, to o czym napisałeś.

PPiotrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2014, 21:39   #262
PPiotrek
ford::advanced
 
Avatar PPiotrek
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 03-12-2011
Model: edge
Silnik: 2.0, titanium
Rocznik: 2016
Postów: 311
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

u mnie nadszedł finał - popsuty wiatrak chłodnicy. Po wymianie kontrolka zgasła. Ale żeby nie było za lekko pojawił się nowy temat - ale to już nie ten watek - turbina....
PPiotrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2014, 18:56   #263
citrovit
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-10-2010
Skąd: Szczecin
Model: S-Max STLine/EcoSport/Mustang GT
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 EB/5.0 V8
Rocznik: 2019/2018/2022
Postów: 224
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał Jerzy Dąbrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od listopada ubr. mam S-Maxa Platinium X, 2.0 TDCi. Przejechałem niewiele, bo 5900 km, głównie po mieście, do pracy i z powrotem - ok. 30 km. Wczoraj w trakcie jazdy pojawił mi się komunikat: usterka silnika i samochodem dało się jechać jedynie bardzo wolno. Poza tym zapaliła się kontrolka ESP. Po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu, komunikatu o usterce już nie było, nie paliła się już także kontrolka ESP. Ale pojechałem do serwisu, żeby zdiagnozować usterkę. Podłączyli do komputera i nic nie znaleźli. Powiedzieli, że wgrali nowe oprogramowanie. Dzisiaj rano problem znowu wrócił (komunikat: usterka silnika + zapaliła się kontrolka ESP) i znowu po ponownym uruchomieniu silnika było wszystko w porządku, ale samochód, tak jak wczoraj zostawiłem w serwisie. Może teraz ta usterka da się zdiagnozować przez komputer. Może macie jakieś sugestie. Intercooler sprawdzili i podobno jest wszystko OK. Filtr DPF? Co 500-800 km robię "małą trasę" ok. 100-120 km na wyższych obrotach. Pomóżcie!
Witam.
Pozwolicie,że wrócę do tematu tego postu.Od 2 tygodni walczę z takim samym zachowaniem,objawami i pojawiającym się komunikatem USTERKA SILNIKA na Conversie.
Wczoraj wyjaśnił się u mnie problem.Winny tych kłopotów to EGR.Dwukrotnie po zapaleniu się usterki był sprawdzany na kompie w serwisie i serwis ponad wszelką wątpliwość wytypował EGR do wymiany.I tak też zrobili.Po wymianie samochód jeżdzi jak nowy,żadnych zadławień podczas rozpedzania,żadnych braków mocy,zaczął normalnie jeżdzić.A i jeszcze jedno,pozbyłem się niesamowitego kopcenia przy przyspieszaniu i już nie wstydzę się za kłęby dymu za mną.
Jeśli ma ktoś takie objawy jak opisane na początku wątku,proszę sprawdżcie poprawność działania EGR-u.Mimo ogromnej kwoty wydanej na wymianę w serwisie tego ustrojstwa jestem zadowolony z poprawy pracy silnika i można już normalnie jeżdzić.
Nadmienię,że EGR padł po 453 tys km autko ma dopiero 4 lata i to pierwsza wymiana czegokolwiek za kwote powyżej 1 tyś zł.Moge śmiało powiedzieć,że autko jest naprawdę mało awaryjne.
Pozdrawiam wszystkich S-Maksiowiczów i szerokiej drogi.
citrovit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2014, 20:51   #264
Gregonio
ford::advanced
 
Avatar Gregonio
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 16-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy V-line
Silnik: 2.0 EcoBLUE 240KM
Rocznik: 2020
Postów: 236
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Ja też już po naprawie. Usterka silnika znów mi wyskoczyła (bez innych objawów). Błąd stwierdzony przez ASO - P269F. Wymiana świecy żarowej DPF na gwarancji. Na razie problem zniknął i widzę że DPF się wypala. Mam nadzieję, że to koniec z tym komunikatem.
Przy okazji pochwała dla ASO Lipski w Warszawie, która po początkowych drobnych problemach profesjonalnie rozwiązała problem.

Ostatnio edytowane przez Gregonio ; 02-10-2014 o 07:29
Gregonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2014, 08:15   #265
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał citrovit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nadmienię,że EGR padł po 453 tys km autko ma dopiero 4 lata i to pierwsza wymiana czegokolwiek za kwote powyżej 1 tyś zł.Moge śmiało powiedzieć,że autko jest naprawdę mało awaryjne.
.
THE Beściak....!

I niech ktoś powie że Fordy są awaryjne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2014, 18:15   #266
Mmaq
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 13-10-2014
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Witam wszystkich,
Po odpaleniu pojawia mi się wspomniany w temacie komunikat: usterka silnika, ale tylko komunikat, bez "check engine" czy ESP. W teście zegarów nie pojawiają się żadne błędy, po zczytaniu błędów z komputera (niestety tylko przy pomocy Torque'a bo tylko smartfon wyraził chęć współpracy z moją wtyczką z bluetooth) wyszło mi coś takiego: P0299, P0490, P03E8, P253F, P2297.

Dodam jeszcze że już mój mechanik stwierdził że EGR jest walnięty, podjął jeszcze próbę jego ratowania, podobnież go wydłubał i wyczyścił ale to raczej nic nie dało bo po przejechaniu 2 km "usterka silnika" wyskoczyła znowu, nakazał mi zakup używki (bo nowy pewnie kupe siana kosztuje) i zgłosić się na podmianke.

Postanowiłem jeszcze zaślepić EGRa, pomogło to tylko na tyle że przestał poszarpywać przy przyspieszaniu, ale komunikat nie zniknął, doszedł tylko błąd P0131 a samochód zaczął co jakiś czas wchodzić w tryb awaryjny, czyli obroty max 2800- 3000 i sto lat do setki.
Wywaliłem zaślepke, błąd P0131 zniknął, ale tryb awaryjny co jakiś czas się pojawia, chyba przy zbyt mocnym hamowaniu silnikiem, nieraz samochód sam z siebie odżyje podczas dalszej jazdy a nieraz po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika.

Kupiłem na allegro używanego EGRa, niestety jego wymiana w warunkach domowych graniczy z cudem ale udało mi się odpiąć wtyczke i podłączyć do tego nowego, jednak to nic nie dało, ani komunikat, ani żaden z błędów nie zniknął.

Wiem że trochę tego jest, ale może ktoś z kolegów ma pomysł jak się za to dalej zabrać, który z tych błędów jest jakiś ważniejszy i może wywalać ten nieszczęsny komunikat "usterka silnika"

Ostatnio edytowane przez Mmaq ; 04-11-2014 o 18:23
Mmaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2014, 18:53   #267
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Błąd jeśli wyskoczył to sam nie zniknie , mechanik powinien sam najpierw usunąć błędy z komputera .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2014, 20:58   #268
Mmaq
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 13-10-2014
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Rozumiem że po wymianie EGR powinienem skasować błąd jakimś bardziej zaawansowanym programem niż Torque i dalej walczyć z resztą usterek?
Mmaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2014, 21:39   #269
Papopl
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 30-06-2014
Skąd: Łódź
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 30
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zawór egr jak wymontować - temat kilka wątków wcześniej. Dokladnie opisane co należy zrobić.
Papopl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2014, 13:01   #270
Mmaq
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 13-10-2014
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Co do samego EGRa to wiem jak się zabrać, byłem już nawet blisko jego podmiany ale czas mnie gonił i musiałem szykować samochód do jazdy.
Z tego co już czytałem na forum to po wymianie EGR powinienem jechać do jakiegoś mądrego elektronika wykasować pamięć CAM, tak?
Mmaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.