Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-10-2017, 13:53   #1
pawelcho
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-08-2017
Model: Fusion / Mondeo mk5 lift
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 13
Domyślnie Jak zakodować pilot do bramy

Witam.

Ktoś może udzielić porady jak zaprogramować otwieranie bramy ze sterowania z osłony słonecznej w Ford Fusion
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20171003_185537.jpg (91.2 KB, 103 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20171004_065517.jpg (89.6 KB, 74 wyświetleń)

pawelcho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2017, 12:23   #2
Greg Poznań
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak zakodować pilot do bramy

Też jestem tego ciekawy, próbowałem już z różnymi instrukcjami z sieci i nic nie wychodzi, z tego co kojarzę w Fusion USA (w moim przypadku akurat) mają piloty na częstotliwości 3xx MHz, u nas 433 i tutaj może być*problem.

Może ktoś podpowie proces programowania? Ktoś mi kiedyś mówił, że Harman mu działa, ale nie dowiedziałem się jak zaprogramował ...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2017, 20:13   #3
ostrebor
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-10-2016
Skąd: Katowice
Model: Escape Fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014 2017
Postów: 45
Domyślnie Odp: Jak zakodować pilot do bramy

Zakupiłem radioodbiornik Rx multi 300-868 MHz , ustawiłem tryb pracy na Lifemaster Rolling code 390 MHz , zakupiłem pilot zamiennik lifemastera na 390 MHz , skopiowałem według instrukcji do pilota w osłonie przeciwsłonecznej i przypisałem do radioodbiornika który podpiąłem wcześniej do napędu bramy. Jedyny minus to zasięg, zbiera jak jestem przy bramie. Antena z kawałka drutu, trochę czytałem o poprawie zasięgu ale jest jak jest. Napęd bramy FAAC.
ostrebor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2017, 08:17   #4
Greg Poznań
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak zakodować pilot do bramy

Nie wiem, czy czasem nie szybciej i prościej byłoby kupić daszek z europejskim pilotem. Mi ten moduł da tylko ewentualnie dostęp do własnej bramy garażu, ale już wjazdowej nie zmodyfikuję, bo to wspólna brama osiedla zamkniętego.

Może ktoś ma wiedzę, czy cały pilot jest w tym daszku czy tylko guziki, a reszta jest gdzieś w aucie? To nie powinno być drogie, może nawet aso byłoby akceptowalne, wymiana wtedy banalnie prosta i mamy wszystko. Jakby było wszystko w tym pilocie w daszku, to 10 min i mamy właściwe rozwiązanie.

Jakby co instrukcja programowania jest na filmie
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.