Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2015, 17:49   #1
Arek100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-12-2012
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 31
Domyślnie Opony całoroczne - opinie

Witam,

Opony całoroczne - czy jeździ ktoś na takich? Może podzielić się opinią?

I czy może ktoś doradzić, czy taka opona jest "bezpieczna"? Nie jestem osoba, która jeździ w długie trasy - jedynie do pracy i po mieście. Max prędkość to 120km/h, w mieście wiadomo - różnie.
Do dzisiaj w zimę jeździłem na bieżnikowanych (szału nie było) - pech chciał, że jedna się "zepsuła" :]

Rozmiar opon: 205/55/16

Na ile takie opony Wam wystarczają?

Nad całorocznymi zastanawiam się, ponieważ letnie już ostatni sezon wytrzymają, a zimowych nie mam. Więc nie wiem, czy jest sens kupować na tak krótkie trasy (dziennie max 40km) dwa komplety opon - czy jeden nie lepszy?

Arek100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2015, 17:58   #2
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Opony całoroczne - opinie

poczytaj sobie w sieci opinie o oponach vredestein. Robia podobno calkiem dobre wielosezonowki. Co do uzytkowania to sie nie wypowiem, jedyna stycznosc z wielosezonowymi mialem w tico ktore to ujezdza teraz dziadek. Na sniegu daja dobrze rade wg mnie, na suchym tez w porzadku, gorzej na mokrym ale to pewnie kwestia masy auta, brak abs itp. Ogolnie w tico sie sprawdzaja, ale jak wiadomo to demon predkosci nie jest, dziadek nie szaleje, 100km/h ostatnio pewnie przekroczyl z 5 lat temu.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2015, 18:08   #3
pawcio98
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-04-2015
Skąd: małopolskie
Model: Focus
Silnik: 1,6 benzyna LPG
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Opony całoroczne - opinie

Witam.
Jeżdze na navigatorach2 głównie po mieście, zimą nie widzę problemu natomiast na mokrej drodze są sliskie, odnoszę wrażenie ze są bardziej zimowe niz letnie.
Planuje na przyszłą zimę zmienić na vredestein może takie o których pisze kolega Uziu,
siostrze kupiłem takie do clio podobno super.
pawcio98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2015, 18:25   #4
Arek100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-12-2012
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 31
Domyślnie Odp: Opony całoroczne - opinie

Cytat:
Napisał Uziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poczytaj sobie w sieci opinie o oponach vredestein. Robia podobno calkiem dobre wielosezonowki. Co do uzytkowania to sie nie wypowiem, jedyna stycznosc z wielosezonowymi mialem w tico ktore to ujezdza teraz dziadek. Na sniegu daja dobrze rade wg mnie, na suchym tez w porzadku, gorzej na mokrym ale to pewnie kwestia masy auta, brak abs itp. Ogolnie w tico sie sprawdzaja, ale jak wiadomo to demon predkosci nie jest, dziadek nie szaleje, 100km/h ostatnio pewnie przekroczyl z 5 lat temu.

W sieci tyle opinii, że szkoda gadać...

Wolałbym tutaj przeczytać zdania osób, które mają/miały takie opony i jak im służyły.
Co to Tico - bez obrazy, ale ciężko go porównać do Focua - inna masa, inna wielkość opon, inna moc.

Cytat:
Napisał pawcio98 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Jeżdze na navigatorach2 głównie po mieście, zimą nie widzę problemu natomiast na mokrej drodze są sliskie, odnoszę wrażenie ze są bardziej zimowe niz letnie.
Planuje na przyszłą zimę zmienić na vredestein może takie o których pisze kolega Uziu,
siostrze kupiłem takie do clio podobno super.

Ile km zrobiłeś na jednym komplecie? Jak one sprawują się po zimie, w lato? Są one wtedy jakoś twardsze?
Arek100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2015, 21:53   #5
Luttek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.6 PB 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 248
Domyślnie Odp: Opony całoroczne - opinie

Moim poprzednim autem, tj. Skodą Felicją 1.3 MPI 68 KM przejeździłem 6 lat na wielosezonówkach Dębica Naviagator 2. Łącznie jakieś ...sporo ponad 70 000 kilometrów (oczywiście nie na jednym komplecie). Sprawiały się dobrze i latem i zimą. Z tym że zimą raczej w góry się nie wybierałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poza miasto tak. Nigdy nie było problemów. To są naprawdę niezłe opony za taką cenę. Zimą w mieście, na brei i kilku cm śniegu - żaden problem.
Inna sprawa że autem 200 kg cięższym i o prawie połowę mocniejszym..nie zdecydowałem się jeździć na wielosezonowych. Mam dwa komplety, zimowe i letnie.
Widziałem kiedyś w jakiejś gazecie motoryzacyjnej test opon wielosezonowych. Wyszło na to że przyzwoite wielosezonówki sprawiają się lepiej w zimie niż tanie zimówki.
Reasumując: przyzwoite wielosezonówki nie są złe. Ale moim zdaniem do małych (mniejszych) aut. Większe auto, większa moc, hm..ja się nie zdecydowałem. Twój wybór Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może choć trochę coś pomogłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Edit
Co do wytrzymałości Navigatorów
Auto (Skodę) wziąłem już z Navigatorami na obu osiach. Z przodu mało zużyte, z tyłu mocno. Kupiłem dwie nowe, nowe na przód, te z przodu na tył. Po 3 latach znów dwie nowe na przód, przednie używane na tył. Jakoś tak mi wychodziło: 3 lata i około 35-40 tys przebiegu i nowe dwie opony na przód a te z przodu na tył i jeszcze kolejne lata posłużyły. Czyli wychodzi że wytrzymałe dość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I zgadzam się z przedmówcą że Navigatory są bardziej zimowe niż letnie. Ale z drugiej strony w lecie się dobrze sprawiały, szybkiego ścierania w lecie nie zauważyłem, a że śliskie na mokrym..nie podzielam opinii.

Ostatnio edytowane przez Luttek ; 15-04-2015 o 22:00
Luttek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2015, 22:29   #6
halukuba
ford::average
 
Avatar halukuba
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 19-02-2014
Skąd: KNS
Model: Focus mk3 FL; Fiesta mk7; Transit mk7
Silnik: 1.5 TDCI (120); 1.25 (60); 2.4 (140)
Rocznik: 2016; 2009; 2008
Postów: 141
Domyślnie Odp: Opony całoroczne - opinie

Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

Wielosezonówki się sprawdzają w małych samochodzikach z małymi kółeczkami. Swego czasu jeździłem na navigatorach małym CC i było OK, ale koła 16", silnik 2L ...będą głośne i będziesz pływał na zakrętach, a każda kałuża zamieni Twoją Fokę w poduszkowca.
IMO jak chcesz tanio opony dorwać to rozglądnij się za używanymi sezonowymi, z możliwością sprawdzenia. Coraz więcej punktów oferuje też takie opony z gwarancją.
halukuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2015, 23:58   #7
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

Miałem Dębicę Navigator 2 i...szybko przeszedłem na osobne komplety dla sezonu letniego i zimowego. Nie ma problemu, gdy pogoda jest w miarę niezmienna, gdy nie ma dużych mrozów, opadów deszczu, gdy samochód jeździ w standardowym załadunku, czyli w sumie max 5 osób i kilka toreb. Wesoło robi się, jak mamy zapakowany wóz, na dworze leje, a lecimy powyżej 100km/h. Powiem tak: trzeba mieć silne ręce, bo auto po prostu przestaje trzymać się drogi. Pływa, ucieka, gubi tor jazdy. Nie ma też mowy o smiganiu po śniegu, wyjazdach w nieznany teren. Wielosezonówki są dobre w miasto i niewielkie trasy pozamiejskie, jeśli ktoś użytkuje samochód w różnych warunkach, to niech odpuści myśl o uniwersalnych oponach. Latem super, póki nie spadnie większy deszcz, zimą super, póki nie spadnie śnieg.

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2015, 12:33   #8
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Opony całoroczne - opinie

jak ktos lata tylko i wylacznie po wiekszym miescie z malymi predkosciami to da rade , jak ulewa to nie bedzie po miescie wiecej jak 100 popylal, a zima wieksze miasta sa przewaznie jako tako utrzymane i reje sniegu nie zalegaja, wiec dla kogos takiego moze sie nadac taka opona.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2015, 12:54   #9
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

Ja swojego kupiłem właśnie na wielosezonowych, bo właścicielka tylko po mieście jezdziła, jak sam wybrałem się na trasę, to już zrozumiałem, dlaczego nie opuszczała spokojnych, miejskich uliczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak ktoś ma pewność, że nie będzie jezdził samochodem w różnych warunkach, to może i takie opony są jakąś alternatywą. Ja i tak nie polecam, bo to taka pozorna oszczędność. Osobne komplety opon spokojnie oblecą 3-4sezony, uniwersalne może ze 2(tyle wytrzymały Navigatory które miałem), a cena wcale nie jest niższa niż opon na lato/zimę.

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2015, 19:52   #10
konraf
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-06-2009
Model: Ford Focus MK2 kombi
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2007
Postów: 106
Domyślnie Odp: Opony całoroczne - opinie

Cytat:
Napisał halukuba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
Tia...tak gadają zwykle oponiarze, bo tracą zarobek (swoją drogą mój oponiarz, u którego zawsze serwisuję opony twierdzi, że opisywane przeze mnie poniżej opony to opony bardzo dobrej klasy).

W grudniu 2014 kupiłem opony Vredestein Quatrac 3 205/55 R16 i uważam, że to był świetny wybór. To opony klasy premium (na najtańsze wielozosezonowe bym się chyba nie zdecydował).
Auto kupiłem z zajechanymi oponami letnimi i zimowymi. Miałem do wyboru albo kupić komplet letnich i zimowych (ale tu już bym musiał iść po kosztach i kupić coś taniego) albo dobre całoroczne. Wybrałem to drugie.

Co do samych opon, mogę porównać je do letnich Kleberg, bo na takich auto kupiłem. Na pewno Vredestein są cichsze (może przez to, że to nowa guma, a nie stara i już pewnie twarda, jak w letnich Kleberg).
Na pewno opona działa lepiej na mokrej nawierzchni, niż niskiej klasy letnia. To akurat miałem okazję sprawdzić, bo zdarzyło mi się już na nowych oponach jechać autostradą podczas ulewy. Bardzo dobrze odprowadzała wodę. Zero problemów przy hamowaniu.
Na pewno lepiej działa na śniegu, niż niskiej klasy zimowa (tu akurat miałem porównanie do opon w moim poprzednim aucie, gdzie miałem zimówki jakieś Point-S).
Jedyny malutki minus to taki, że wydaje mi się, że przy większych prędkościach (autostrada) opona jest nieco...hmm...gumowa i lekko jakby auto pływa. Jednak proszę ten minus traktować z pewnym marginesem, gdyż Focusa mam od 4 m-cy i nie wiem (nie mam porównania), jak auto by się zachowywało na innych oponach.

Obecnie Quatrac 3 są jeszcze dostępne ale chyba pojawił się nowszy model Quatrac 5.

Też zanim kupiłem te opony chyba z miesiąc czytałem różne opinie. Generalnie uśredniając je wszystkie można powiedzieć, że jeśli ktoś nie jeździ zawodowo, nie mieszka w rejonach górskich, to dobrej klasy opony całoroczne to dobry wybór.

Pozdrawiam
konraf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.