Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-06-2020, 23:46   #1
kezorbz
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 28-06-2020
Skąd: Powiat miński
Model: Ford S-Max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Fokus mk2 z defektem

Witam,
Szukam auta w kombi i trafił mi się pod nosem fokus mk2 2005 rok. Po wstępnych oględzinach wszystko jest ok nie licząc standardowego defektu rdzy na rantach nadkoli. Ruda pokazała się na wszystkich 4. Przednie ranty wystarczy chyba tylko zeszlifować, wytrawić środkami i zabezpieczyć. Później chce założyć chlapacze wiec i tak wszystko zakryją (takie jak na foto).

Zerknijcie proszę jak to wygląda Waszym okiem? wrzucam 2 najgorsze ranty. Ile może kosztować usługa u lakiernika? dla mnie może być widoczne odcięcie malowania najważniejsze jest zabezpieczenie. Auto planuje mieć jakieś 3-4 lata może mi go nie zje? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

https://zapodaj.net/9e47a7724a6dc.jpg.html
https://zapodaj.net/f127e9bdcbbb5.jpg.html
https://zapodaj.net/37aa46a59f647.jpg.html

kezorbz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2020, 16:34   #2
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Fokus mk2 z defektem

Walczyłem w swoim Mk2 FL z tą samą korozją przez 3 lata (odkąd go kupiłem).
Tutaj lewy jest jeszcze do ratowania, ale w prawym są dziury, wystaje kilo szpachli (czyli już były kiedyś dziury) i to jest dramat.

Mi wyłaziła powierzchowna korozja (nie było dziur, blacha była całkiem spoko) i co roku mi tam wyłaziło. Problem jest w tym, że tam wyżej ten rant się zagina i pod nim tej rdzy po prostu nie wyczyścisz. Więc o ile lewy zrobisz (prawy to nie wiem tam blachy brak) to po roku będziesz go robił znowu - słabe oczyszczenie i to zawsze będzie wyłazić.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2020, 18:05   #3
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,163
Domyślnie Odp: Fokus mk2 z defektem

Gdzieś ty się tam szpachli dopatrzył? Ewidentna rdza,już leczona ,niestety bez efektu. Tylny błotnik próbowałbym reanimować,przednie prawdopodobnie pod plastikową listwą przypominają durszlak.
rav 75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2020, 19:13   #4
kezorbz
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 28-06-2020
Skąd: Powiat miński
Model: Ford S-Max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Fokus mk2 z defektem

Byłem dziś u znajomego lakiernika mu to pokazać. Kazał obadać progi jak nie idą za bardzo to brać i on to ogarbie 150 za nadkole. Chyba że tragedia będzie za tymi osłonami. Powiedział że widać robione własnymi siłami powierzchownie.

Podpowiedź dostałem że albo znajdę już dobrze zrobionego w tych miejscach albo do zrobienia będzie bo ten typ tak ma, igły nie będzie.

Za autem przemawia 2 letnia instalacja gazowa staga. I że mogę je kupić 15 km od domu.
Poniżej link do auta
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Reszta utrzymana perfekt jak dla mnie laika. Szczególnie środek, zero wytarć. Przy tej cenie same szepty spotkałem. Nie wiem już sam, zgłupiałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oprócz tych nadkoli i miejsca za osłonami co jescze sprawdzić z tą blacharką?
kezorbz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2020, 20:05   #5
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Fokus mk2 z defektem

Zapytaj lepiej sprzedającego ile oleju bierze. Może to być powód sprzedaży.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2020, 20:29   #6
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Fokus mk2 z defektem

Cytat:
Napisał rav 75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzieś ty się tam szpachli dopatrzył? Ewidentna rdza,już leczona ,niestety bez efektu. Tylny błotnik próbowałbym reanimować,przednie prawdopodobnie pod plastikową listwą przypominają durszlak.
A te białe to co to jest? Szpachla. Bo są dziury i dlatego jest szpachla. Chyba, że znasz inny magiczny sposób łatania dziur to mnie oświeć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No offence Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał kezorbz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem dziś u znajomego lakiernika mu to pokazać. Kazał obadać progi jak nie idą za bardzo to brać i on to ogarbie 150 za nadkole. Chyba że tragedia będzie za tymi osłonami. Powiedział że widać robione własnymi siłami powierzchownie.
Oprócz tych nadkoli i miejsca za osłonami co jescze sprawdzić z tą blacharką?
Jak kupiłem swoje mk2 to też pierwszy raz robił mi to znajomy lakiernik też po 150 zł od strony. Ruda wyszła po 3 miesiącach.
Potem robiłem sam i to już wytrzymywało około roku. Za 150 zeta to dobrych środków nie idzie kupić (np na rdzę loctite 7505 który stosowałem kosztuje z 70 PLN)

Za osłonami dużo nie będzie. O dziwo gnije najbardziej to co widać. Pod nadkolami nie ma tragedii. Na pewno też gnije rant od środka i z tyłu na łączeniu ze zderzakiem. 100%

Cytat:
Napisał kezorbz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oprócz tych nadkoli i miejsca za osłonami co jescze sprawdzić z tą blacharką?
Progi - chociaż tu dramatu nie ma, jak były zaprawki robione to będzie całkiem ok. Do tego błotniki przód, ale to akurat luz - jak zgnije odkręcisz, zawieziesz na żyletki i przykręcisz drugi.


Cytat:
Napisał kezorbz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podpowiedź dostałem że albo znajdę już dobrze zrobionego w tych miejscach albo do zrobienia będzie bo ten typ tak ma, igły nie będzie.
To akurat prawda.

Cytat:
Napisał Marek
Zapytaj lepiej sprzedającego ile oleju bierze. Może to być powód sprzedaży.
Dokładnie. 2.0 bena olej lubi tak samo jak i benzynę - dlatego i jednego i drugiego pije dużo.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2020, 20:34   #7
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Fokus mk2 z defektem

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A te białe to co to jest?
Mnie to na podkład wygląda.
Kolega rav75 raczej zawodowo się blacharką zajmuje więc wie co pisze.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2020, 20:36   #8
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Fokus mk2 z defektem

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie to na podkład wygląda.
Kolega rav75 raczej zawodowo się blacharką zajmuje więc wie co pisze.
Spoko więc pewnie się pomyliłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2020, 21:55   #9
kezorbz
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 28-06-2020
Skąd: Powiat miński
Model: Ford S-Max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Fokus mk2 z defektem

Dzięki za podpowiedzi. Trochę myślałem sam robić te ranty drzeć i konkretne środk Forch lub coś takiegoi. O olej dopytam, ale czy prawdę powie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak pytałem o silnik twierdził że okej. Ruda sam mi pokazywał.
Na minus w aucie klima manuał, uszkodznyy zamek otwierania klapy trzeba z pilota czy jakoś tak, no przede wszystkim te nadkola. Opony tylko ten sezon letni dadzą radę. Komplet zimówek jest w zestawie.


Na mojego mechanika i stacje diagnostyczną się zgadza. Ale olej to mogę tylko na bagnecie sprawdzić.
Dzięki za wypowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kezorbz ; 29-06-2020 o 22:03
kezorbz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2020, 06:11   #10
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Fokus mk2 z defektem

Cytat:
Napisał kezorbz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na minus w aucie klima manuał, uszkodznyy zamek otwierania klapy trzeba z pilota czy jakoś tak,
Z klimą automatyczną możesz mieć więcej problemów niż to warte, problemy w stylu "chłodzi tylko lewa strona" itd też się zdarzają. Byle nie dziurawa i będzie ok.

Temat uszkodzonego zamka też jest dość szeroko opisany na forum, trochę trzeba pokombinować ale jest to do naprawy.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.