Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-08-2007, 17:39   #1
alibizi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Model: Ford Galaxy Ghia
Silnik: 1,9 TDI 116 Km
Rocznik: 2002
Postów: 28
Domyślnie Co z tą klimatyzacją?

Witam ponownie. Mam w samochodzie klimatyzację manualną. Gdy odpalam samochód, klimatyzacja nie zaskakuje od razu po jej włączeniu, lecz po jakimś czasie. (Czasem jest to minuta, czasem 10 minut). Później jadąc nim, czasem może się sama z siebie wyłączyć, później znowu załączyć. Ilość czynnika chłodzącego jest wporządku, bo była napełniana, wszystkie filtry wymienione, nawiewy odgrzybione.
Co może być przyczyną?
Dzięki wielkie.


Ostatnio edytowane przez deku ; 08-03-2016 o 08:56
alibizi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2007, 21:26   #2
olexy2107
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2006
Skąd: pomorze
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie

witaj kolego miałem taki sam problem umnie była to pompa od klimy dziadek przeciął w lesie przewód od klimy i tak jeżdził jak ja kupiłem galaxy od niego pojechałem to zrobić ,miałem takie same objawy jak piszerz i gdy wruciłem do serwisu stwierdzili ze to pompa od klimy wyciągneli mi to zrobili jest ok koszt 150 złotych i dwie godzinki to robili jak pojedziesz to zapytaj bo możesz miec cos innego ale po tym co piszerz może być to ta sama przyczyna pozdrawiam.
olexy2107 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2007, 21:35   #3
kjofol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-05-2005
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Galaxy Mk1
Silnik: 2.0 8V
Rocznik: 1996
Postów: 19
Domyślnie

Cytat:
Napisał alibizi
Ilość czynnika chłodzącego jest wporządku, bo była napełniana, wszystkie filtry wymienione, nawiewy odgrzybione
no chyba ze jest nieszczelna, bo objawy zdecydowanie wskazują na zbyt niski poziom czynnika chłodzącego. Jeżeli sprężarka nie hałasuje to raczej mało prawdopodobne że jest uszkodzona.
Alizbizi, czy przy napełnianiu klimy nie dodali Ci przypadkiem odrobiny płynu fluorescencyjnego w celu zlokalizowania ewentualnych nieszczelności?
__________________
Było:
Scorpio MK1 2.4V6 ARD EFI '89 GL BRC-LPG
BMW 750i M70 Shadowline '89 Exclusive
kjofol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2007, 19:40   #4
alibizi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Model: Ford Galaxy Ghia
Silnik: 1,9 TDI 116 Km
Rocznik: 2002
Postów: 28
Domyślnie

Nic nie dodawali. Napełnili i później przy sprawdzaniu powiedzieli że coś się z klimą dzieje bo się nie załącza od razu. To było kilka dni po zakupie samochodu (pierwszy z klimatyzacją) no i za bardzo jej nie używałem przez te kilka dni. Facet powiedział, że coś jest nie tak. Znalazłem sposób na nią. Przed tem wyłączałem klimatyzację dusząc pokrętło A/C przed zgaszeniem silnika. Teraz jej nie wyłączam i jak na razie jest wporządku. Ale i tak warto by było zrobić.
alibizi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2007, 19:48   #5
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie

Cytat:
Napisał olexy2107
witaj kolego miałem taki sam problem umnie była to pompa od klimy dziadek przeciął w lesie przewód od klimy i tak jeżdził jak ja kupiłem galaxy od niego pojechałem to zrobić ,miałem takie same objawy jak piszerz i gdy wruciłem do serwisu stwierdzili ze to pompa od klimy wyciągneli mi to zrobili jest ok koszt 150 złotych i dwie godzinki to robili jak pojedziesz to zapytaj bo możesz miec cos innego ale po tym co piszerz może być to ta sama przyczyna pozdrawiam.
Sorry, jak byś miał przecięty przewód klimy, jak piszesz, to czynnik schodzi z układu / nieszczelność / i natychmast czujnik cisnienia wyłącza sprężarkę, tak ze jej nie można uszkodzic, coś cię nacieli na te 150 zeta, zresztą naprawa tego ustrojstwa, jest dużo duzo drozsza.
Zresztą wymiana uszkodzonego przewodu, naprawa sprężarki, powtórne napełnienie układu, to są dośc wysokie koszta.............
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2007, 16:27   #6
tojek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-10-2007
Postów: 13
Domyślnie

powroce do tematu, bo mam identyczny objaw

dzis pol dnia na to stracilem u mechanikow. tylko wole sie upewnic co Wy na ten temat myslicie. dowiedzialem sie, ze jest to dosc czesta przypadlosc galaktyk, sharan`ow. peka, tylko juz niepamietam jak sie nazwywa ta czesc :fcp19 co jest pod deska. podobno trzeba sciagac cala przednia deske, kierownice i dopiero w ten sposob mozna sie dostac do tego. troche mnie to przerazilo. mozliwe? czy koles probuje naciagnac
tojek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2007, 17:42   #7
piotr14758
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy
Silnik: VR6
Rocznik: 1996
Postów: 304
Domyślnie

Trzeba zacząć od tego czy ubywa gazu. Jeżeli tak to instalacja powinna być napełniona gazem z dodatkiem środka UV. Wtedy można dokładnie zlokalizować nieszczelność. Co do parownika to owszem, może być nieszczelny ale nie zgodzę się z tym że to przypadłość galaxy albo sharanów.
piotr14758 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2007, 08:34   #8
tojek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-10-2007
Postów: 13
Domyślnie

Cytat:
Napisał piotr14758
Trzeba zacząć od tego czy ubywa gazu. Jeżeli tak to instalacja powinna być napełniona gazem z dodatkiem środka UV. Wtedy można dokładnie zlokalizować nieszczelność. Co do parownika to owszem, może być nieszczelny ale nie zgodzę się z tym że to przypadłość galaxy albo sharanów.


bylo uv (cisnienie okolo 12 atmosfer) i wszystko czyste. wpompowano 1200 czynnika, pogodzinie bylo 600.

podjechalem do drugiego zakladu i tam koles (wyglada na kokretnego i kumatego) nie mial czasu, ale powiedzial ze to normalne w tych autach. zreszta stal jeden sharan. na ponbiedzialek jestem umowiony, ma wpompowac 20 atmosfer i podobno wtedy slychac na ucho :fcp15. powiedzcie mi chociaz czy tam rzeczywiscie jest cos pod deska. naprawa nie tania bo okolo 800zl i czas - do 3dni :fcp15


czyli jest tam cos, czy naciaga?
tojek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2007, 08:52   #9
Pagob
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2006
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 115 kM
Rocznik: 1998/99
Postów: 372
Domyślnie

Cytat:
Napisał tojek
czy tam rzeczywiscie jest cos pod deska
Jest rzeczywiście wiele rzeczy pod deską :fcp4 , a chodzi zapewne o parownik od klimy.

Panowie, a czy przypadkiem te problemy z załączaniem klimy nie są spowodowane obecnymi temp. ??
Klima nie załączy się poniżej 4*C (czy coś koło tego)
__________________
ICHThYS - Pozdrawiam!
Pagob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2007, 09:32   #10
bary
ford::professional
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 22-02-2007
Skąd: Koło
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI (AUY)
Rocznik: 2002
Postów: 1,393
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pagob
Cytat:
Napisał tojek
czy tam rzeczywiscie jest cos pod deska
Jest rzeczywiście wiele rzeczy pod deską :fcp4 , a chodzi zapewne o parownik od klimy.

Panowie, a czy przypadkiem te problemy z załączaniem klimy nie są spowodowane obecnymi temp. ??Klima nie załączy się poniżej 4*C (czy coś koło tego)
Może tak.
__________________
Pozdrawiam Rysiek
Poprzednie auto: Mondeo MkII V6 Ghia
bary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.