Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-09-2012, 19:21   #111
athlon64x4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-07-2012
Model: FF MK2 FL
Silnik: 1,6 dci
Rocznik: 2009
Postów: 25
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

u mnie jest tak samo - na 0 i na "mijania" świecą tak samo

athlon64x4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2012, 21:50   #112
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,039
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał athlon64x4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie jest tak samo - na 0 i na "mijania" świecą tak samo
To akurat jest oczywiste - masz xenony, a te nie potrafią świecić "na 70%"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Generalnie - światla dzienne (ciemniejsze o 20-30% od mijania) można uruchamiać jedynie na reflektorach halogenowych.

Xenony zawsze świecą na 100%!

Na xenonach można uruchomić światła "skandynawskie" (świecące z normalną jasnością razem z pozcyjnymi) wtedy na "0" są "niby-dzienne" niczym nie różniące się od pozycji na "mijania" - z jednym wyjątkiem: na "0" nie działają spryskiwacze reflektorów. Trzeba na to zwrócić uwagę!!! Jeżdżąc cały czas tylko na "0" - jasność się nie różni, ale w trasie w czasie deszczu będziecie "dawali po oczach" jadącym z naprzeciwka (nie spryskane, zabrudzone xenony dają nieźle...).
Alternatywnie (lepiej) jest założyć porządne diody DLR (Philipsy jak ja i inni wypowiadający się ze znajmością sprawy...) i ustawić przełącznik w pozycję AUTO (nie uruchamiać funkcji "fabrycznych świateł dziennych") i zapomieć o sprawie. Wszytko (łącznie ze spryskiwaczami reflektorów) będzie "działało samo"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli brak jest pozycji AUTO na wyłączniku a jest czujnik deszczu, to trzeba zamienić wyłącznik (tak jest u kol "athlon64x4"), dodać wspomniane diody DRL i dezaktywować światła skandynawskie. I tak będzie super - zaręczamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 09-09-2012 o 22:02
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2012, 22:10   #113
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Tedi, jako fachowiec od tych spraw, znowu może poratujesz. Otóż kombinując (bez powodzenia) z tym automatem zmierzchowym w wersji samochodowej, przestały mi się spryskiwać ksenony. Znaczy dysze się wysuwają, ale "na pyska nie tryska". Czy jest możliwe, że coś przekombinowałem elektrycznie? Z tego co piszesz jest taka możliwość, ale skoro to ustrojstwo się jednak wysuwa...

Ostatnio edytowane przez paablod ; 09-09-2012 o 22:13
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2012, 21:32   #114
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,039
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał paablod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przestały mi się spryskiwać ksenony. Znaczy dysze się wysuwają, ale "na pyska nie tryska". Czy jest możliwe, że coś przekombinowałem elektrycznie? Z tego co piszesz jest taka możliwość, ale skoro to ustrojstwo się jednak wysuwa...
Z tego co wiem i co wynika ze schematów - dysze wysuwają "hydraulicznie" się po podaniu ciśnienia prze pompę wysokiego ciśnienia spryskiwaczy reflektorów.
Tak więc albo pompka się nieco przytkała i podaje za małe ciśnienie do pełnego otwarcia spryskiwaczy, albo dysze złapały jakieś paprochy...

Czyli problem bardziej hydrauliczny niż elektryczny jak wynika z Twojego opisu.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2012, 21:54   #115
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli problem bardziej hydrauliczny niż elektryczny jak wynika z Twojego opisu.
No jak zwykle dzięki. Czyli skoro to ustrojstwo się wysuwa, znaczy że ciśnienie cieczy na przód maski dochodzi (pompka płynu działa) i tam trzeba szukać przyczyny, a nie przy zbiorniku (obstawiałem awarię pompki, rozluźnienie przewodów). Choć skoro pompka podaje za małe ciśnienie, to zdjęcie koła i jej obejrzenie będzie konieczne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2012, 23:12   #116
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,155
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

jakby dawała za niskie, to spryski nie wysuwałyby się, lub wysuwałyby sie cześciowo i lałoby słabo

jak nic nie leje, to wygląda jakby dysze zapchały się, ale obie jednocześnie? dziwne
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2012, 17:32   #117
athlon64x4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-07-2012
Model: FF MK2 FL
Silnik: 1,6 dci
Rocznik: 2009
Postów: 25
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli brak jest pozycji AUTO na wyłączniku a jest czujnik deszczu, to trzeba zamienić wyłącznik (tak jest u kol "athlon64x4"), dodać wspomniane diody DRL i dezaktywować światła skandynawskie. I tak będzie super - zaręczamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli ELM'em sam sobie to wyłacze w GEM'ie??
athlon64x4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2012, 21:34   #118
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,039
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał athlon64x4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli ELM'em sam sobie to wyłacze w GEM'ie??
Tak, na 3 stronie parametrów GEM zaznacz opcję 'Autolamps is fitted' oraz koniecznie wyjmij bezpieczniki F110 i F113. To dezaktywuje skandynawskie.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 11-09-2012 o 21:39
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2012, 00:41   #119
musso87
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 17-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Puma 2020
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Postów: 85
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał stilo_kielce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja nie zauważyłem w swoim focusie 1.8 Tdci z 20019 roku, aby jeżdżąc w nocy na pozycji 0 światła świeciły na poziomie 70%.
To z którego w końcu?

Jeśli nic nie było ruszane przy instalacji to na pewno świecą słabiej w pozycji 0.
Mam swojego z 2009 r i widać odczuwalną różnicę.
musso87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2012, 09:29   #120
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,039
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał musso87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To z którego w końcu?

Jeśli nic nie było ruszane przy instalacji to na pewno świecą słabiej w pozycji 0.
Mam swojego z 2009 r i widać odczuwalną różnicę.
Panowie błagam, w tego typu dyskusji zawsze uwzględniajcie, że zwykłe żarówki (halogenowe) mogą i powinny świecić w trybie DRL nieco ciemniej (jedni to widzą wyraźnie, inni muszą się mocniej przyjżeć...), natomiast xenony nie mają prawa świecić ciemniej i już. Każdy, kto usiłuje się wypowiadać na ten temat niech to zważy!

Czyli jest sens pisać jedynie tekst 'a moje zwykłe żarówki świateł mijania (halogenowe) nie świecą ciemniej i co ja biedny mam zrobić'Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wówczas udzielimy wyczerpującej poradyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 12-09-2012 o 09:31
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.