Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2021, 14:58   #21
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,534
Domyślnie Odp: Brak automatycznych świateł mijania

Jak się chwilę logicznie pomyśli, to szybko da się wpaść na rozwiązanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro działało i przestało to znaczy że się zepsuło. Jeśli bezpiecznik jest sprawny i przekaźnik jest sprawny (sprawdzałeś przekaźnik?) to szukasz schematu (w paru tematach na forum pojawiały się linki gdzie można się do takiego dostać) i odczytujesz gdzie dalej idzie sygnał i sprawdzasz czy prąd dociera aż zlokalizujesz miejsce gdzie go nie ma i będziesz wiedział że problem jest pomiędzy ostatnio sprawdzanym a tym gdzie już go nie ma.
Może to jakieś złącze zaśniedziało lub się poluzowało, może kuna czy inny zwierz przegryzł kabel, masz 12-letni samochód więc różne rzeczy mogą się wydarzyć.

A jeśli był to moduł dokładany, to sorry ale musisz go zwyczajnie poszukać, najczęściej jest wpinany w okolice świateł. Szklanej kuli nie mamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Natomiast jeśli chcesz żeby ktoś znalazł przyczynę za Ciebie, to podejrzewam, że większość warsztatów mechaniki i elektryki pojazdowej ogarnie temat.

hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2021, 15:25   #22
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Brak automatycznych świateł mijania

Cytat:
Napisał max-bit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Po za tym mam przekonanie ze tu mało co ktoś kuma temat ...
No to "krzyż na drogę" i POWODZENIA "kumający" Kolego...Ja już Ci na pewno nie pomogę.
Organicznie nie znoszę "nic nie wiedzących, ale się wypowiadających".Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2021, 17:38   #23
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,972
Domyślnie Odp: Brak automatycznych świateł mijania

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2021, 09:13   #24
max-bit
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-06-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3
Silnik: 1,5 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 81
Domyślnie

Jedni mówią ze się koduje inni że kabelkiem ...
Misz masz pierwsza klasa ...
A Panowie NIC zero schematu .... wystarczyło wstawić to co ja poniżej u już bardzo dużo WAIDOMO !!!
Faktycznie kabelki są bezpieczniki są (nawet sprawne) podobnie przekaźnik ...

Ale ... i ...
Znalazłem schemat dziadostwa
W zasadzie sprawa jest prosta
niby ...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Musze sprawdzić czy jest napięcie
a) na wejściu przekaźnika K5 (1) - jeśli nie ma coś nie tak z samym przełącznikiem świateł / kabelkiem po drodze

b) na wyjściu z przekaźnika K5 (5) - jeśli nie ma.... / jeśli jest to ...

I dalej ... "troszkę" zagadką pozostaje ten przekaźnik nr 1 (zaznaczony na niebiesko)
Zwie się Low Beam Relay - ale gdzie on jest ? Na GEM nie mam tylko jeden ten co go widać ? (R2 / R15)
Czy ktoś może powiedzieć gdzie jest ten przekaźnik zaznaczony na niebiesko nr 1 (wew tego moduło ?)
Bo z niego już idzie bezpośrednio na bezpieczniki i lampy ....

Mam jeszcze jedno pytanie ktoś dobierał się do wnętrza tego modułu GEM ? co tam jest w środku ???

Aby było śmiesznie
Dziś sprawdziłem napięcia docierające w miejscu przekaźnika .... są ...
nie podejrzewam przewodów ... jeszcze w pewnym zainteresowaniu pozostaje GEM i jego styki ale tu planuję go w week zdemontować całkiem i go solidnie sprawdzić ( czytaj zajrzeć mu do serduszka) ZIMNE LUTY ? tam jest PCB i do tego są lutowane styki.
Ale światło się nie załącza ... jest podejrzenie że przełącznik ma zabrudzone styki ... (napięcie może być jednak zabrudzone - nie pewne styki - zimne luty mogą nie wymuszać stosownego pradu)

Dziś ... nagle zaczęło działać ... (przynajmniej rano ... stało się to od ruszania przełącznikiem - choć teraz bez problemu świeci)

Na razie obstawiam
1. Przełącznik świateł (styki jak najbardziej mogą się zabrudzić) i to należy zawsze traktować za pierwszego podejrzanego (element ruchomy - brudzi się)
2. GEM styki - zimne luty
3. Złącza - styki
4. Kable
5. Przekaźnik ale (on sprawdzony) - przynajmniej u mnie w innym przypadku zawsze (wraz z bezpiecznikami) wstawiał bym go na pierwszym miejscu (info dla innych)
(kolejność nie przypadkowa)

Ostatnio edytowane przez SRS ; 15-09-2021 o 14:35
max-bit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2023, 16:06   #25
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 139
Domyślnie Jak włączyć tryb świateł "AUTO"

Cześć,

Mam takie dwie sprawy.

Pierwszą z nich jest to, że nie działała u mnie tryb "AUTO" włączania świateł. Wie ktoś może gdzie mam wejść w FORscani'ie, aby odpalić tę opcję lub edytować jej wartość, aby światła świeciły się cały czas i tylko w czasie gaszenia silnika się wyłączały?

Jeden temat jeden problem

Ostatnio edytowane przez SRS ; 11-02-2023 o 19:32
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2023, 16:12   #26
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,662
Domyślnie Odp: [FORscan] Jak włączyć tryb świateł "AUTO" i kalibracja wtrysków?

W pozycji auto powinny w zależności od pory dnia się zapalać lub nie. W MK3 zanim dołożyłem czujnik deszczu/zmierzchu w trybie auto światła mijania zawsze uruchamiały się z zapłonem i po wyłączeniu gasły (jak w pozycji 0).

Po jednorazowym zaaplikowaniu środka do czyszczenia to efekt będzie tylko w portfelu.

Ostatnio edytowane przez tomao ; 11-02-2023 o 16:15
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2023, 16:25   #27
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 139
Domyślnie Odp: [FORscan] Jak włączyć tryb świateł "AUTO" i kalibracja wtrysków?

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W pozycji auto powinny w zależności od pory dnia się zapalać lub nie. W MK3 zanim dołożyłem czujnik deszczu/zmierzchu w trybie auto światła mijania zawsze uruchamiały się z zapłonem i po wyłączeniu gasły (jak w pozycji 0).
No właśnie nie działa i to już mi oznajmił poprzedni właściciel, dlatego zastanawiam się, czy czasem gdzieś w opcjach nie jest gdzieś wyłączony jak opcja doświetlania zakrętów.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 11-02-2023 o 19:32
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2023, 16:52   #28
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: [FORscan] Jak włączyć tryb świateł "AUTO" i kalibracja wtrysków?

Cytat:
Napisał BlueCat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdzie mam wejść w FORscan
nigdzie, dla FF2 nie ma takiej opcji do zmiany poprzez jakikolwiek program, co nie zmienia faktu że na forum są informacje jak to zrobić
Doświetlania zakrętów nie było nawet w FF3, więc tym bardziej FF2 tego nie będzie miał.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2023, 09:52   #29
waldek1221
ford::advanced
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 22-05-2013
Skąd: Legionowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1,8 B(125)
Rocznik: 2009
Postów: 354
Domyślnie Odp: [FORscan] Jak włączyć tryb świateł "AUTO" i kalibracja wtrysków?

Cytat:
Napisał BlueCat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie nie działa , czy czasem gdzieś w opcjach nie jest gdzieś wyłączony
W Elm Config zaznaczyłem jeden "ptaszek" przy pozycji GEM/Configuration/Page3/Auto lamps is fited.
waldek1221 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2023, 10:42   #30
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: [FORscan] Jak włączyć tryb świateł "AUTO" i kalibracja wtrysków?

Cytat:
Napisał waldek1221 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto lamps is fited
i oznacza to tyle, że auto jest wyposażone w czujnik zmierzchu
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
światła mijania


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.