Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2022, 14:13   #1
Musiu93
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 02-01-2022
Skąd: Kalej
Model: Edge
Silnik: 2,7
Rocznik: 2016
Postów: 0
Domyślnie 2,7 ecoboost: opinie, dostępność części, lpg

Cześć,

Miło Was wszystkich poznać.

Mocno rozważam sprowadzenie z USA forda z silnikiem 2,7 v6 ecoboost.
Przeczytałem już sporo wątków tu i na anglojęzycznych stronach.
Wszystko wskazuje na to, że będzie to dobry wybór.

Czy mogę prosić jeszcze o opinię użytkowników z tego forum?

Głównie interesujące mnie kwestie:

1. Jak z dostepnoscią części do wersji USA?
Napotkaliście jakieś problemy?
Jeżeli tak to jakich konkretnie elementów dotyczyły?

2. Czy mieliście jakieś problemy z samym silnikiem?
Sam motor wygląda na rewelacyjny wedle artykułów (jedyne co znalazłem poza problemami które wychodziły na początku to cewki i wycieki olejowe).
Co traktuje jako absolutną normę i standardowe ryzyko.

3. Czy ktoś z Was montował podtlenek lpg? Jakie opinie i jakie przebiegi pokonaliście?
Czy spotkały Was z tego tytułu jakieś problemy obsługowe?
Widzialem filmiki jednej z firm i tu post z poleceniem kilku montażystów.

Miałem już dwa auta w lpg, ale wolnossaki.
Dla przeciwników: stać mnie na benzynę, ale jak mogę oszczędzić to lubię to robić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A rocznie robię okolo 25k km.

Liczę na owocną dyskusję i zebranie istotnych kwestii dla osób mających podobny dylemat w jednym miejscu.
Myślę, że może być nas więcej, a na pewno pojawią się podobne osoby w przyszłości.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum i liczę, że niebawem dołączę do grona posiadaczy tego ciekawego samochodu.

Musiu93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2022, 19:16   #2
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: 2,7 ecoboost: opinie, dostępność części, lpg

Cześc, to będzie bardzo dobry wybór......
1.Ściągnałem dla siebie wersję ST z 2019 r , nie był jakoś bardzo uszkodzony, generalnie częsci blacharskie są dostepne w kraju bez problemu, czy to nowe ,czy używane, to samo tyczy się wszelkich plastików ,wiazek elektrycznych a na filtrach kończąc....
Miałem jedyny problem z częściami,był to brak czujników martwego pola,pewnie jeszcze stojąc na placu w stanach ktos je jumnął bo na fotach z licytacji już ich nie było, w Polsce chcieli jakieś kosmiczne pieniadze,kupione ostatecznie zza wodą,kosztowały 200 dolarów plus wysyłka i cło....

2. Silnik rewelacja, kultura pracy i zapas mocy pod butem aż zachęca do jazdy...i tak jak piszesz kostrukcyjnie motor ma bardzo dobre opinie...

3. Mnie nawet nie przeszło przez głowę by pakować do niego gaz, tak, widziałem także że jest mozliwość ale nie generuje on aż tak wielkiego spalania żeby go ,,kaleczyć,, gazem...u mnie wykazuje apetyt na benę w wysokości 11,5 litra średnio ...a wczoraj trase Szczecin -Poznań i odwrotnie zrobiłem na 10.3 więc.....

Podsumowując....kupuj a się nie zawiedziesz...pozdrawiam.
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2022, 10:51   #3
Musiu93
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 02-01-2022
Skąd: Kalej
Model: Edge
Silnik: 2,7
Rocznik: 2016
Postów: 0
Domyślnie Odp: 2,7 ecoboost: opinie, dostępność części, lpg

Cytat:
Napisał wojtbf1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześc, to będzie bardzo dobry wybór......
1.Ściągnałem dla siebie wersję ST z 2019 r , nie był jakoś bardzo uszkodzony, generalnie częsci blacharskie są dostepne w kraju bez problemu, czy to nowe ,czy używane, to samo tyczy się wszelkich plastików ,wiazek elektrycznych a na filtrach kończąc....

Podsumowując....kupuj a się nie zawiedziesz...pozdrawiam.
Cześć,

Bardzo dziękuję za konkretną i rzeczową odpowiedź.
Możesz zdradzić kiedy sprowadzałeś, przez kogo i ile wyszedł Cię na gotowo taki ST?

Myślę o współpracy z AutoDiscover.
Musiu93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2022, 19:32   #4
witekga
FCP member
 
Zarejestrowany: 23-08-2007
Skąd: Kobyłka/Warszawa
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 381
Domyślnie Odp: 2,7 ecoboost: opinie, dostępność części, lpg

Musiu93 ja też powoli przymierzam się do wymiany swojego Maksia i też po głowie chodzi mi to autko. Jak będę sprowadzał to właśnie przez Autodiscover, kumpel z ich pomocą właśnie kupił dodga, autko jeszcze w porcie. Namiary dostał od jakiegoś kumpla który też ściągał i namiary miał z polecenia, więc firma raczej sprawdzona i uczciwa, ja napisałem do nich mejla i podali mi szacunkowe koszty Edka z 2019 pod dom, do tego akcyza i naprawa. Pogadaj z nimi, uczynni są bardzo. Tu masz jakąś ruską stronkę, gdzie możesz zobaczyć po ile szły auta na aukcjach w USA (coopart i iaai) - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
witekga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2022, 20:01   #5
milosz_o
ford::beginner
 
Avatar milosz_o
 
Imię: Miłosz
Zarejestrowany: 16-05-2012
Skąd: Tuchola
Model: Edge
Silnik: 2.7eb
Rocznik: 2019
Postów: 12
Domyślnie Odp: 2,7 ecoboost: opinie, dostępność części, lpg

Mam od dobrego miesiąca ten model, też w tym roczniku.
Problemem są np tylne tarcze hamulcowe. Przód sobie już zamówiłem. Tylne trzeba będzie ogarniać Motorcrafta z USA.

W lutym robię mu full serwis wszystkich olejów (silnik, skrzynia, mosty).

Jedyne co to trochę brakuje mi czujników parkowania z przodu. Ale to może latem przysiądę do tematu.
Większej ilości wodotrysków nie potrzebuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Auto ma mega wygodne fotele. Nieco zaczął przeciągać zmianę jednego biegu na zimnym silniku. Ale tym zajmę się dalej po wymianie oleju w skrzyni.
milosz_o jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
części , ecoboost , lpg , opinie użytkowników



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.