Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-10-2011, 14:07   #1
Goral 30
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-10-2011
Skąd: Poznań
Model: MK3
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 2
Smile kod Błędu P0251

witam posiadam Modeo mk3 2.0TDCi + chip .
od pewnego czasu zaczął mocniej dymić , a na dodatek podczas gwaltownego wcisniecia pedału gazu wyskakuje sprężynka no i trzeba wyłączyć stacyjke i ponownie uruchomic by wróciło do normy.Dzieje sie tak na ciepłym silniku.podjechałem do mechanika , podpiął pod kompa i wyszedł tylko jeden błąd P0251 . to jest jakiś czujnik ale czy to ten przy listwie wtryskowej czy ten przy EGR ?
proszę o pomoc koledzy

Goral 30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2011, 18:25   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: kod Błędu P0251

Błąd P0251 to nie jest zepsuty czujnik, tylko mówi on o usterce regulacji dawki paliwa doprowadzanej do wtryskiwacza.
Wg IDS -a (to fordowski tester) lista przyczyn powstania tego kodu błędu może być:
- błąd sterowania ciśnieniem w szynie paliwowej
- brak paliwa w zbiorniku
- ograniczenie przepływu miedzy pompą paliwa i zbiornikiem
- niedrożny filtr paliwa
- zablokowane, splątane lub zagniecione przewody paliwowe
- uszkodzone przewody elektr. zaworu regulacji dawki paliwa
- usterka wtryskiwacza

Wykonaj test ciśnienia paliwa i nieszczelności wewnętrznej... etc.
=============================
Tyle IDS, ale przy każdej z wymienionych przyczyn test zakłada prawidłową pracę czujnika cisnienia na szynie - tymczasem sam czujnik może być uszkodzony i przekazywać nieprawdziwe dane. To jedno...
Test nieszczelności WEWNĘTRZNEJ to między innymi próba przelewowa - zbyt duże przelewanie na wtryskach daje zbyt duże spadki ciśnienia... Trzeba ją wykonać.
Życie pokazuje, że po przelewających wtryskach przyczyną powstawania tego błędu może być zawór regulacji ciśnienia IMV w pompie.
Lub sama pompa. Po chipie wymagania odnośnie ciśnienia na szynie są stale podwyższone - szanse na wyjście z dopuszczalnych przez system tolerancji (np z tytułu zużycia pompy wtryskowej) są większe niż bez chipu i dzieje się to nieco wcześniej...

Mówiąc krótko: zrób próbę przelewową, jeżeli wyjdzie na którymś z wtryskiwaczy za duży przelew, zregeneruj WSZYSTKIE wtryskiwacze.
Jeżeli to nie pomoże, czeka cię chyba regeneracja pompy. Można ryzykować zamianę tylko zaworu IMV, ale kosztuje ok. 300 zł plus wymiana - a pewności efektu nie ma.

Czujnik na szynie bardzo rzadko pada, trzeba go wymieniać w całości z szyną, nie występuje jako odrębna część. Moim zdaniem lepiej go nie ruszać - przynajmniej na początku...

Dobrze jest, gdy trafi się na kumatego diagnostę, który z laptopem IDS-a na kolanach pojedzie z tobą na jazdę próbną i w momencie wejścia w tryb awaryjny stwierdzi, co się dzieje z ciśnieniem na szynie...

Zawór EGR nie ma z tym nic wspólnego.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 02-10-2011 o 18:28
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2011, 19:41   #3
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: kod Błędu P0251

Ten blad moze oznaczac wszystko w ukladzie paliwowym od pompy do wtryskiwacza i to jest po prostu glupie,pompe mozna naprawde dopiero sprawdzic po wybudowaniu na stole pomiarowym,ford tego nie moze dokonac
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2011, 21:12   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: kod Błędu P0251

Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i to jest po prostu glupie
Hm... Tester wyrzucając ten błąd informuje, że jest NIEPRAWIDŁOWE ciśnienie na szynie. Przyczyn może być kilka - ale to nie znaczy, że to jest głupie. IDS przewiduje dalsze procedury, które pozwalają na bliższe określenie przyczyny występowania błędu.
Problem w tym, że diagności obsługujący testery albo są niedouczeni, albo sposób pracy na stacji nie pozwala na marnowanie - wg nich - czasu na badanie w trybie rzeczywistym (czyli jazdę z podłączonym testerem). Działają często wymieniając drogie podzespoły na ślepo wg zasady, że "klient i tak zapłaci".
I to jest głupie...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2011, 07:07   #5
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: kod Błędu P0251

to jest tak samo glupie jak migajaca sprezynka,moze miec kilkanascie powodow i moze oni sa niedouczeni w kazdym fordzie maja te same procedury i zawsze uslyszysz: moze byc to albo tamto ale nie musi i wymienia sie pol silnika.Jeszcze nie spotkalem fachowca ktory na 100% powie to jest na pewno to i koniec,silniki dzisiejsze sa skomplikowane i rzadko diagnoza jest trafna
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2011, 21:37   #6
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: kod Błędu P0251

...zazwyczaj to błąd mówiący o spadku ciśnienia na CR poniżej zadanego, co może oznaczać...przelewające wtryski, mało wydajną pompę, a w przypadku chiptuningu zbyt wysoko podniesione ciśnienie wtrysku
...lub wszystko po trochę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2011, 18:25   #7
Goral 30
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-10-2011
Skąd: Poznań
Model: MK3
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: kod Błędu P0251

zauważyłem także że na biegu jałowym gdy moco wcisne pedał gazu i jest powyzej 3/4tys obrotów i nagle puszcze to wskaznik obrotomierza powoli schodzi , ale nie zawsze sie tak dzieje ,zazwyczaj wskazówka szybko opada !!! a co mówicie o własnej regeneracji wrtysku , wyczytałem że robi sie próby przelewowe a pózniej wymienia sie końcówkę wtrysku oraz zaworek.Nie mam aż takiego pojęcia jak wy koledzy wiec prosze o rady !!!
Goral 30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2011, 18:51   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: kod Błędu P0251

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..zazwyczaj to błąd mówiący o spadku ciśnienia na CR poniżej zadanego
Zazwyczaj tak, ale u mnie podczas jazdy tester pokazał w momencie wchodzenia w tryb awaryjny nagły skok ciśnienia w górę. Czyli... nie sama pompa. Nie wchodząc w szczegóły - pomogła wymiana zaworu IMV.
Jeżeli diagnosta jest kumaty, umie i chce - to szybko robiąc odpowiednie testy można dojść do przyczyny awarii.
Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze nie spotkalem fachowca ktory na 100% powie to jest na pewno to i koniec,silniki dzisiejsze sa skomplikowane i rzadko diagnoza jest trafna
To tylko świadczy o fachowcach których spotykałeś. Nikt nie jest nieomylny, ale inteligentne stosowanie testera przy występowaniu objawów awarii pozwala na dojście krok po kroku do jej przyczyny...
Cytat:
Napisał Goral 30 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zauważyłem także że na biegu jałowym gdy moco wcisne pedał gazu i jest powyzej 3/4tys obrotów i nagle puszcze to wskaznik obrotomierza powoli schodzi , ale nie zawsze sie tak dzieje ,zazwyczaj wskazówka szybko opada !!! a co mówicie o własnej regeneracji wrtysku , wyczytałem że robi sie próby przelewowe a pózniej wymienia sie końcówkę wtrysku oraz zaworek.Nie mam aż takiego pojęcia jak wy koledzy wiec prosze o rady !!!
A po co gazujesz silnik powyżej 4.000 obrotów na luzie? Co chcesz osiągnąć? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, takich przypadeków jak twój jest opisanych na Forum ze sto lub więcej... Wystarczy poczytać. Są dokładnie opisane sposoby robienia we własnym zakresie próby przelewowej i regeneracji wtryskiwaczy. Jeżeli ci to nic nie powie, to i tak nic sam nie zrobisz. Poszukaj - także na Forum w odpowiedniej strefie - adresów dobrych, sprawdzonych warsztatów i tam pojedź... W Warszawie znam adresy dobrych warsztatów, w Poznaniu nie.
Niezależnie od wszystkiego, NAJPRAWDOPODOBNIEJ czeka cię albo regeneracja/wymiana wtryskiwaczy lub pompy, albo i to i to. To niestety duże koszty...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 04-10-2011 o 19:10
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2012, 09:22   #9
zawka1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-01-2008
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCI 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 18
Domyślnie Odp: kod Błędu P0251

Witam miałem przygodę z błędem P0251 mianowicie wczoraj (około - 18 stopni C) wracałem z pracy i w trakcie równomiernej jazdy około 80 - 90 km/h zaświeciła mi się sprężynka, spróbowałem przyspieszyć i wtedy samochód szarpnął i zgasł. Odpaliłem go ponownie i wszystko było w normie, jednak przy próbie przyspieszania - ponownie ta sama sytuacja. Oprócz tego żadnych dodatkowych objawów typu dymienie, głośna praca. Dzisiaj rano pojechałem do mechanika i sprawdziłem błędy - tylko jeden P0251 "nieprawidłowe ciśnienie w pompie wtryskiwaczy". Paliwo mam pewne, dolałem ulepszacza na zimę, postawiłem samochód włączony na dwie godziny i po próbie jazdy - wszystko jest ok. Dodam, że rano przed nagrzaniem była sytuacja jak wczoraj.
W związku z powyższym, mam pytanie, mianowicie :

- czy kryształki parafiny nie zaszkodzą wtryskom?
- czy dobrze myślę, że zamarzła mi ropa ( dziś - 20 stopni C)
- czy należy wymienić filtr paliwa ( zmieniałem go dwa tyg temu)
- czy po dolaniu ulepszacza (Skyord do - 39) i ogrzaniu samochodu muszę obawiać się porannych odpaleń i dalszych tras przy takich mrozach?

Z góry dziękuję za podpowiedzi szanownych kolegów i muszę powiedzieć, że odkąd częściej używam forum wydaję o połowę mniej kasy na mechaników.
zawka1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2012, 14:07   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: kod Błędu P0251

Cytat:
Napisał zawka1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy kryształki parafiny nie zaszkodzą wtryskom?
Parafina nie wytrąca się w postaci jakiś twardych kryształków, tylko osadzając się na filtrze tworzy taki szklisty, gęstniejący glut, który stopniowo przestaje puszczać paliwo. Dlatego zjawiska związane z wytrącaniem się parafiny nie są nagłe, ale objawy narastają w trakcie jazdy. Potem jak auto stanie - ciepło od silnika promieniując na filtr rozpuszcza nieco glut, znowu można odpalić i kawałek pojechać i tak w kółko. Czasem wystarczy 3-5 st.C więcej i filtr puszcza. Ja kiedyś (w latach 80-tych) - w akcie rozpaczy - ogrzewałem filtr dłońmi co 500 m, aby dojechać do jakiegoś zabudowania i podgrzać bak farelką.
Na takie mrozy należy skończyć z oszczędnościami i kupować najlepsze zimowe paliwo - ja kupuję Ultimate BP i zawsze możesz poprosić o atest ostatniej dostawy - muszą ci pokazać. Wczoraj na Połczyńskiej w Warszawie punkt wytrącania się parafiny był -23st.C. (6,06 zł/l) A jeszcze nie było to paliwo tzw arktyczne, które ma poniżej -30 st.
Zapłacisz ok. 30 gr więcej na litrze - ale będziesz jechał - bez depresatorów i kombinowania...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 01-02-2012 o 14:13
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.