Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-10-2017, 09:50   #11
DawidUK
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 03-04-2017
Skąd: Manchester
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125bph
Rocznik: 2007
Postów: 81
Domyślnie wibracje - poduszki silnika/hałas w środku 1,8tdci

Cześć wszystkim,

Ostatnio zaczyna mi doskwierać hałas we wnętrzu auta, oraz wibracje przy gaszeniu silnika.

Zacznę od hałasu, na postoju przy wciśniętym czy wolnym sprzęgle hałas wychodzi jak by spod tej kratki wentylacji, wiem czytałem dużo tematów na forum i to może się nieść aż z dolotu spod lewej lampy tak ? czy ktoś ma jakiś inny świeży pomysł na to ? czy może to idzie z poduszki silnika/skrzyni ?

Bo główny problem się pojawia przy 1500 obrotach na jałowym (w trasie nic nie czuć oczywiście) ale buja aż autem. natomiast przy gaszeniu całym autem zatrzęsie (zaznaczę że dwumasa z kompletnym sprzęgłem SACHS'a wymieniona jakieś 5tys km temu)

Wymieniłem już tą dolną poduszkę podczas wymiany oleju, i zauważyłem że ta "łapa" skrzyni co jest mocowana wraz z tą poduszką ma tuleję która nie ukrywam nie daje dużego oporu, ale żeby aż tak ? na prawdę mocno trzęsie przy 1500rpm jak i przy gaszeniu jest masakra.

Bardzo proszę o wskazówki

DawidUK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2017, 13:15   #12
DawidUK
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 03-04-2017
Skąd: Manchester
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125bph
Rocznik: 2007
Postów: 81
Domyślnie Odp: wibracje - poduszki silnika/hałas w środku

Serio nikt nic ? ...
DawidUK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2017, 00:07   #13
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: wibracje - poduszki silnika/hałas w środku

niestety wszystko wskazuje na dwumas, odpada polos i lozyzysko polosi, poduszki silnika rowniez poniewaz poczulbys szarpniecie przy dodawaniu i puszczaniu gazu.
wiesz ze dieslu wiele moze byc opcji,
brales pod uwage ze podczas wymiany dwumasy sa przypadki urwania jednej ze srub? moze mechanik zostawil Ci niespodzianke
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2017, 10:28   #14
DawidUK
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 03-04-2017
Skąd: Manchester
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125bph
Rocznik: 2007
Postów: 81
Domyślnie Odp: wibracje - poduszki silnika/hałas w środku

Panowie....bardzo was proszę o rzetelną opinie bo ja już szału dostaje.....

Jeszcze raz wszystko po kolei.

W marcu kupiłem nowe sprzęgło ze sztywnym kołem - hałasowało/bujało, okazało się wadliwe, wymieniłem na normalne sprzęgło z dwumasą Sachsa.

Dwa razy płaciłem już za robociznę....mechanik mówił że teraz nie ma szans że sprzęgło powoduje to co jest więc zabraliśmy się za poduszki. Dodam że wszystkie które wymieniłem były już zerwane.

Wymieniłem poduszkę tą dolną przy skrzyni wraz z tą tuleją (mocowaniem) co idzie od skrzyni, oraz górną poduszkę po prawej stronie (pod akumulatorem)

Została z tego co wiem tylko ta olejowa poduszka która jest cholernie droga i na chwilę obecną tylko w ASO mógłbym ją zamówić w polsce albo u mnie w anglii jest za 150funtów.

objawy:

Buja całym autem ( nie mocno ale odczuwalnie ) przy 1500 obrotów.

Przy gaszeniu silnika na luzie bez wciśniętego sprzęgła jest lekkie szarpnięcie i klekot, zaś przy wciśniętym sprzęgle tylko bujnie budą, ja całe życie jeździłem benzyniakami, to jest mój drugi diesel (wcześniej miałem Avensis w nowej budzie z 2009 roku i tam nic takiego nie było...)

nie wiem czy ford tak ma, czy mój mechanik robi mnie w ciula...ale ja już rozkładam ręce. Niestety mam "zboczenie" że chce żeby auto było takie jak powinno, i wkurzają mnie takie odgłosy czy wibracje.

Bardzo was proszę o pomoc gdzie mam szukać rozwiązania, czy ta poduszka olejowa może to powodować, czy jest tak jak ja przeczuwam że jednak on spierdzielił mi nowe sprzęgło albo co gorsza założył jakieś przechodzone?....

Pozdrawiam

Bump: dodam jeszcze że nie ma kompletnie żadnych hałasów od sprzęgła, nic nie chrobocze podczas jazdy, na postoju przy wciśniętym czy wolnym sprzęgle, nic kompletnie, żadnych stuków puków, kompletna cisza, sprzęgło chodzi bardzo delikatnie, nie ciągnie, nie jest za wysokie, po prostu miód...
DawidUK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2017, 13:19   #15
DawidUK
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 03-04-2017
Skąd: Manchester
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125bph
Rocznik: 2007
Postów: 81
Domyślnie Odp: wibracje - poduszki silnika/hałas w środku

kolejny update:

pojechałem do warsztatu (nowego) z prośbą o diagnozę, oni obstawili że mogą to być dwie zupełnie nie zależne rzeczy.

Wibracje - mogą wtryski być przytkane i dlatego przy 1500 obrotów czuć te wibracje, natomiast co do bujania, hałasu przy gaszeniu, powiedział że mało prawdopodobna jest dwumasa, obstawiałby że może coś ze skrzynią, ale nie chce nic wykluczać bo by musiał wziaść na diagnostykę....czarna magia...ale usłyszałem że wibracje to mało kto by przyszedł, bo są słabo odczuwalne, i że ludzie się zajmują usterkami jak nastąpią a nie zapobiegają im wystąpieniu...

więc chyba coś ze mną nie tak...?
DawidUK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2017, 14:29   #16
wojtt
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 29-12-2012
Skąd: Działdowo
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 104
Domyślnie Odp: wibracje - poduszki silnika/hałas w środku

Sprawdz jeszcze sprzęgiełko alternatora u mnie na wolnych dostawał takich wiracji że myślałem ze zderzak odpadnie , okazało się koło alternatora
wojtt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2017, 20:51   #17
roy61
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 18-01-2016
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 140
Rocznik: 2013
Postów: 23
Domyślnie Odp: wibracje - poduszki silnika/hałas w środku

Hej mam dokladnie te same objawy.. wibracje przy 1500 obrotach i przy gaszeniu silnika.. juz sie do tego przyzwyczailem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
roy61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2017, 07:58   #18
Emus
ford::beginner
 
Imię: Emus
Zarejestrowany: 25-06-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 44
Domyślnie Odp: wibracje - poduszki silnika/hałas w środku

Mam podobnie od 1400 do 1800 mam lekkie wibracje odczuwalne później wszystko OK.
Emus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2017, 10:38   #19
Tomas123
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2008
Model: Mondeo MK2 MK3 MK4 obecnie Kuga MK2 Titanium
Silnik: 2.0 PB, 2.0 TDDI, teraz 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 114
Domyślnie Odp: wibracje - poduszki silnika/hałas w środku

U mnie to samo wibracje budy na postoju... narazie zostawiłem to, podejrzewam poduchy silnika bo one po prostu często padają. Duży błąd popełniłeś nie wymieniając tej jednej poduszki silnika (wiem, że jest droga)teraz dwie masz dobre a jedna założe się, że jest walnięta - teraz na nowe poduchy działa większa siła. Kolejna rzecz przy wymianie poduch, nowe musisz zamontować dokładnie w te same miejsca co stare. Nie chce cię martwić ale nie zawodny sachs też nie rzadko sprzedaje wadliwe dwumasy (skoro go nie słychać i sprzęgło działa dobrze raczej bym go odpuścił) wtryski do sprawdzenia ale mechanicznie może w nich problem ??? Jak tam praca silnika zaraz po rozruchu ???
Przewód elastyczny tzw plecionka od tłumika też lubi chałasować i dawać wibrację... na forum dużo tematów na temat wibracji naszych MK4 część osób pozbyła się problemu ale szerokie grono niestety nie nawet przy wymianie połowy auta. Jedni nawet twerdzą TTM !!! Dlatego ja narazie tego nie ruszam... pozdrawiam
Tomas123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2017, 18:04   #20
mrhenio
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-06-2016
Skąd: Kartuzy
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 163
Domyślnie Odp: wibracje - poduszki silnika/hałas w środku

Mialem podobnie niedawno, winna była poduszka o której piszesz. Płaciłem coś koło 300zł za poduszkę febi. Objawy całkiem podobne, całe auto po prostu drgało, plastiki trzeszczały, strasznie mnie to irytowało.
mrhenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hałas , poduszka olejowa , sprzęgło , wibracje


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.