Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-08-2019, 01:30   #21
xkaderson
Zablokowany
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 21-05-2019
Skąd: Warszawa
Model: Fusion Titanium Individual
Silnik: 2.0 T 240 km
Rocznik: 2016
Postów: 108
Domyślnie Odp: Dołożenie grzanej szyby przód

A wiec skonczylem dzis projekt montazu grzanej szyby,z oczywistego powodu ze nie mialem wąsów drucików w BJB postanowilem zrobic montaz poz BJB.
Zakupilem kable 2.5, 2 x przekaznik 70A i mase bezpiecznikow 3 - 5 -40 A.
Oraz panel klimy Europejski z przyciskiem grzanej szyby przod.
W brakujace piny w duzej kostce do panelu wedle schematu dolozono 2 kabelki.
Przeciagniete do komory silnika, a tam przed przekaznikiem dalem bezp. 3A. Przy aku do zasilania przekaznika dalem 40 A oraz za przekaznikiem w strone szyby takze 40 A - wiec wszystko pozabezpieczalem aby unikac w razie czego sfajczenia czegos.
Zasilanie szyby do przekaznika dalem z aku grubymi kablami, a prad po stacyjce z BJB z pinu 1 (sam róg od strony aku, sprawdzalem miernikiem, to byl wolny pin w ktorym jest zasilanie)

Finalnie - po odpaleniu z przycisku na panelu odpala pierwszy sie przekaznik po 15 sek. a kolejny po 3 sek. Nie mialem pomyslu jak sprawdzic czy grzeje szyba ale przyszlo mi do glowy ze jest czesc szyby po bokach nie ogrzewana, wiec po ok minucie szyba jest lekko wyczuwalnie cieplejsza niz miejsce nieogrzewane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec dla mnie dziala.
Wylaczenie dziala niemal natychmiastowo, a drugi bezpiecznik zaraz po 3 sek tez sie wylacza.
No i zauwazlylem ze grzanie szyby wylacza sie samo po jakims czasie.

Mozna powiedziec w skrocie DZIAŁA ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oby jak najdluzej....
Teraz przede mna najgorsza rzecz... montaż el. regulowana kolumna kierownicza :/

xkaderson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2019, 07:02   #22
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Dołożenie grzanej szyby przód

Straszni to skomplikowałeś i nie słuchałeś co ci napisałem.Tu naprawdę druga prezerwatywa nie jest potrzebna,w postaci bezpiecznika między przekażnikiem a szybą.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2019, 07:12   #23
xkaderson
Zablokowany
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 21-05-2019
Skąd: Warszawa
Model: Fusion Titanium Individual
Silnik: 2.0 T 240 km
Rocznik: 2016
Postów: 108
Domyślnie Odp: Dołożenie grzanej szyby przód

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Straszni to skomplikowałeś i nie słuchałeś co ci napisałem.Tu naprawdę druga prezerwatywa nie jest potrzebna,w postaci bezpiecznika między przekażnikiem a szybą.
Lepiej dmuchac na zimne, to tylko/az elektryka, wazne ze dziala itp, inchyba normalne ze sie wylacza samo te grzanie
xkaderson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2021, 17:46   #24
przemek0111
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 17-08-2017
Skąd: Warszawa
Model: Fusion Mk5
Silnik: 2.0L EcoBoost (240PS)
Rocznik: 2015/2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dołożenie grzanej szyby przód

Cześć,
Czy ktoś w mazowieckim (ewentualnie okolice max. Lublina) ogarnąłby ten temat?
Gdyż właśnie wymieniłem zwykłą szybę przednią na szybę z podgrzewaniem.

Prośba o info i cenę na priv.

Z góry dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przemek0111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2022, 07:25   #25
slav-kiler
ford::advanced
 
Avatar slav-kiler
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 04-09-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Fusion Energi Titanium
Silnik: Plug-In Hybrid 188km
Rocznik: 2017
Postów: 231
Domyślnie Odp: Dołożenie grzanej szyby przód

Cytat:
Napisał komarkutno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potrzebujesz przerobić lub wymienić na europejski moduł BSI pod maską ponieważ w Fuzji nie ma końcówek do założenia bezpiecznika , musisz dołożyć dwa kabelki z modułu FCIM do BSI i dwa kabelki z BSI do szyby, zgodnie ze schematem który udostępnił @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Najlepiej by było dla wygody zmienić moduł FCIM na europejski aby włączać grzanie z przycisku a nie tylko z ekranu Sync2/3 (jeśli go masz) i oczywiście potrzebne kodowanie modułu FCIM i APIM.
Witam , udostępni ktoś schemat , bo link nie dziala ?
Nie trzeba wymieniać fcim , w ucds jest możliwość edycji przycisku z max szyba na grzaną szybę.
slav-kiler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2022, 06:33   #26
slav-kiler
ford::advanced
 
Avatar slav-kiler
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 04-09-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Fusion Energi Titanium
Silnik: Plug-In Hybrid 188km
Rocznik: 2017
Postów: 231
Domyślnie Odp: Dołożenie grzanej szyby przód

Cytat:
Napisał xkaderson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wiec skonczylem dzis projekt montazu grzanej szyby,z oczywistego powodu ze nie mialem wąsów drucików w BJB postanowilem zrobic montaz poz BJB.
Zakupilem kable 2.5, 2 x przekaznik 70A i mase bezpiecznikow 3 - 5 -40 A.
Oraz panel klimy Europejski z przyciskiem grzanej szyby przod.
W brakujace piny w duzej kostce do panelu wedle schematu dolozono 2 kabelki.
Przeciagniete do komory silnika, a tam przed przekaznikiem dalem bezp. 3A. Przy aku do zasilania przekaznika dalem 40 A oraz za przekaznikiem w strone szyby takze 40 A - wiec wszystko pozabezpieczalem aby unikac w razie czego sfajczenia czegos.
Zasilanie szyby do przekaznika dalem z aku grubymi kablami, a prad po stacyjce z BJB z pinu 1 (sam róg od strony aku, sprawdzalem miernikiem, to byl wolny pin w ktorym jest zasilanie)

Finalnie - po odpaleniu z przycisku na panelu odpala pierwszy sie przekaznik po 15 sek. a kolejny po 3 sek. Nie mialem pomyslu jak sprawdzic czy grzeje szyba ale przyszlo mi do glowy ze jest czesc szyby po bokach nie ogrzewana, wiec po ok minucie szyba jest lekko wyczuwalnie cieplejsza niz miejsce nieogrzewane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec dla mnie dziala.
Wylaczenie dziala niemal natychmiastowo, a drugi bezpiecznik zaraz po 3 sek tez sie wylacza.
No i zauwazlylem ze grzanie szyby wylacza sie samo po jakims czasie.

Mozna powiedziec w skrocie DZIAŁA ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oby jak najdluzej....
Teraz przede mna najgorsza rzecz... montaż el. regulowana kolumna kierownicza :/
Ja chcę to zrobić jak w oryginale , i przelutować piny do bezpieczników dawcy bjb do mojej bjb. Praca w toku.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 73ADBEF8-A1BC-484F-ABFC-2194C60F63D7.jpg (20.1 KB, 36 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg C60BC21E-0BAB-4AB3-9CBD-7E820230FF90.jpg (20.1 KB, 32 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 7ABF342E-2520-4B8D-87D3-5FC87A805474.jpg (19.3 KB, 31 wyświetleń)
slav-kiler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2022, 09:26   #27
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Dołożenie grzanej szyby przód

nie prościej wymienić BCMa?
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2022, 11:44   #28
slav-kiler
ford::advanced
 
Avatar slav-kiler
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 04-09-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Fusion Energi Titanium
Silnik: Plug-In Hybrid 188km
Rocznik: 2017
Postów: 231
Domyślnie Odp: Dołożenie grzanej szyby przód

Mam plugina usa , więc chyba bjb są inne , opisałem je.
Pompa paliwa w eu jest w f58 a w bjb usa jest w f56
więc i tak trzeba by przerabiać.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg BJB EU PRZÓD.jpg (99.8 KB, 31 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg BJB EU TYŁ.jpg (95.0 KB, 30 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg BJB USA PRZÓD.jpg (98.9 KB, 28 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg BJB USA TYŁ.jpg (93.8 KB, 23 wyświetleń)
slav-kiler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2022, 15:53   #29
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Dołożenie grzanej szyby przód

Cytat:
Napisał slav-kiler Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja chcę to zrobić jak w oryginale...
Generalnie lubię oryginalne/fabryczne "dokładki", ale zakres modyfikacji w BJB przy dokładaniu HWS zdecydowanie mnie odstręczył od tego pomysłu... Co gorsza jeszcze trudniej modyfikuje się fabryczne wiązki...
Porządnie (jak na mnie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) zrobiona instalacja dodatkowa, dokładnie implementująca funkcjonalność fabryczną (oraz mająca "bonus" w postaci diod sygnalizujących załączenie przekaźników każdej z połówek szyby - co pozwala stwierdzić, że połówki załączają się ze zwłoką ok. 5 sekund) wg mnie całkowicie spełnia swoje zadania, jest absolutnie bezpieczna i łatwo wytłumaczalna dla auta USA...
Więc jest sens się tak męczyć???

BTW - zdjęcie z mojego byłego EDGE, w Fusionie ewentualnie by trzeba trochę inaczej te przekaźniki zamocować...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg HWS.jpg (72.8 KB, 50 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 28-10-2022 o 15:57
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2022, 17:41   #30
slav-kiler
ford::advanced
 
Avatar slav-kiler
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 04-09-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Fusion Energi Titanium
Silnik: Plug-In Hybrid 188km
Rocznik: 2017
Postów: 231
Domyślnie Odp: Dołożenie grzanej szyby przód

Wygląda ok, ale jak już kupiłem i rozebrałem bjb , to przełożę co trzeba i będzie oryginał .
slav-kiler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.