Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-12-2022, 18:17   #1
ddejmien
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 11-08-2022
Skąd: Bochnia
Model: Focus ST
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 4
Thumbs down Zatrzaśnięte kluczyki

Cześć wszystkim, głupie pytanie, mianowicie jakimś dziwnym trafem zostawiłem kluczyki z keylessem w aucie koło ręcznego w schowku, zamknąłem auto, nie wiem jakim cudem się zamknęło, prawdopodobnie zrobiłem to przyciskiem na klamce, kodu z drzwi niestety nie znam, nie odczytywałem go nigdy, mogę tylko zamknąć ponownie auto, znacie jakieś tipy lub cokolwiek jak można dostać się do środka? Kluczyki są na tyle blisko że powinno się normalnie otworzyć ale niestety tak nie jest, mam mechanika który spróbuje otworzyć auto ale zależy mi na czasie.
Pozdrawiam

ddejmien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2022, 18:58   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Zatrzaśnięte kluczyki

Cytat:
Napisał ddejmien Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... kodu z drzwi niestety nie znam, nie odczytywałem go nigdy,...
W aucie z USA faktycznie klawiaturą na słupku da się drzwi zamknąć z kluczykami wewnątrz. I to bez żadnego ostrzeżenia.
Niestety "brak kodu do otwarcia drzwi" == "brak tipów".

Pozostaje jedynie "włamanie". Oraz dorobienie wreszcie drugiego kluczyka!

BTW - mechanik - jeśli nie ma umiejętności "włamywacza" - niczego nie zwojuje.

"Standardowe włamanie" na taką okoliczność robi się specjalną nadmuchiwaną poduszką włożoną w górny narożnik przednich drzwi a następnie długim sztywnym drutem (odpowiednio wyprofilowanym) od wewnątrz otwiera się klamkę drzwi kierowcy. Trzeba mieć "wyposażenie i doświadczenie". Zwykle "dobrzy klucznicy samochodowi" (oprócz dorabiania i doprogramowania kluczy) świadczą tego typu "usługi wyjazdowe".
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2022, 19:34   #3
ddejmien
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 11-08-2022
Skąd: Bochnia
Model: Focus ST
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zatrzaśnięte kluczyki

Dzięki za odpowiedź, dziwna sprawa że mimo kluczyków w środku ze słupka można zamknąć drzwi i jest "po ptokach" będziemy próbować może się udaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ddejmien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2022, 22:16   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Zatrzaśnięte kluczyki

Cytat:
Napisał ddejmien Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...będziemy próbować może się udaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale co "próbować"???
Przecież napisałem jaka w takiej sytuacji jest jedyna możliwość.
Kolega nie jest "jakiś wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju"...
Paru innych przed Kolegą też już wykonało ten "numer". Więc już wielokrotnie jest sprawdzone "co się uda" a co nie ma żadnych szans i tylko strata czasu z tych pomysłów pozostaje jako efekt.

BTW - "dziwną sprawą" to jest używanie klawiszy na klawiaturze bez zapisania sobie kodu do otwarcia drzwi... Aby nie owijać w bawełnę, to nazwał bym to nawet wręcz "głupotą"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 10-12-2022 o 22:18
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus mki centralny zamek , kluczyk , kod



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.