Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-05-2019, 09:33   #1
Ryktyk
ford::average
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: Lubelskie
Model: mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 50
Domyślnie Słabo działający pilot

Witam.
Zakładam nowy temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na pytania. Wszyscy piszą o braku działania, lub innych zaburzeniach
Otóż pilot działa tylko przy małej odległości od auta 1,5-1m. Sprawdzałem oba piloty, baterie wymieniłem, styki poprawiłem i nic. Bywa tak, że zadziała z dalszej odległości, nawet 10m. Ale to po dłuższym odpoczynku kilku kilkunastu minutach. Zadziała tylko raz, gdy np. otworzę, zamknąć już nie zamknie, lub odwrotnie. Akumulator również odłączałem. Być może przyczyna leży w odbiorniku, lecz nie mam pojęcia jak on wygląda i gdzie szukać go w aucie.
Być może ktoś z Was miał podobny przypadek?

Ryktyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2019, 10:24   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,485
Domyślnie Odp: Słabo działający pilot

Akumulator w aucie sprawny i naładowany?

Te same objawy i wymiana aku w aucie usunęła problem.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2019, 11:19   #3
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Słabo działający pilot

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te same objawy i wymiana aku w aucie usunęła problem.
Nie wiem jakim cudem akumulator w aucie miałby wpłynąć na zasięg pilota... Chyba nie bardzo rozumiesz jak działają fale radiowe oraz nadajnik i odbiornik. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akumulator w aucie nie ma żadnego wpływu zarówno na moc nadajnika w pilocie jak i czułość odbiornika w aucie.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2019, 11:22   #4
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,485
Domyślnie Odp: Słabo działający pilot

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem, (...) chyba nie bardzo rozumiesz.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Odpowiedziałem Ci Twoimi słowami.

Czasem warto wyjść poza ramy swojego świata i posłuchać innych.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2019, 13:50   #5
Ryktyk
ford::average
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: Lubelskie
Model: mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 50
Domyślnie Odp: Słabo działający pilot

Akumulator sprawny. Całą zimę nie miałem z nim problemów. Więc uważam, że jest sprawny.
Ryktyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2019, 15:09   #6
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Słabo działający pilot

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czasem warto wyjść poza ramy swojego świata i posłuchać innych.
To ja poproszę abyś udowodnił lub poparł jakimiś tezami, że akumulator samochodu ma wpływ na zasięg pilota centralnego zamka. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dla mnie to w Twoim przypadku był po prostu jakiś problem z przywieszonym modułem, który ustąpił po odłączeniu akumulatora (reset sterownika), i nieważne czy byś podłączył nowy czy stary...

Wysunąłeś twierdzenie, że wymiana akumulatora na nowy to naprawiła. Twierdzisz tak, to udowodnij dlaczego, bo dopóki tego nie zrobisz to jest zwykłe opowiadanie bajek. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z poważaniem.

Cytat:
Napisał Henryk L Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Być może przyczyna leży w odbiorniku, lecz nie mam pojęcia jak on wygląda i gdzie szukać go w aucie.
Odbiornik pilota jest nad podsufitką w okolicy przedniej lampki. Wygląda on tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak się do niego dostać (musisz wymontować lampkę i jej ramkę):
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odłącz i przeczyść wtyczkę.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013

Ostatnio edytowane przez radkor ; 19-05-2019 o 19:28
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2019, 14:14   #7
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Słabo działający pilot

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W przypadku auta bez Keylessa odbiornik pilota jest nad podsufitką w okolicy przedniej lampki.
W przypadku aut z Keyless'em nic się nie zmienia,dalej otwieranie/zamykanie z pilota obsługuje ten odbiornik.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2019, 17:24   #8
Ryktyk
ford::average
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: Lubelskie
Model: mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 50
Domyślnie Odp: Słabo działający pilot

Odłączyłem akumulator, zdemontowałem lampkę łącznie z ramką.
Wymontowałem odbiornik pilota (jest we wskazanym miejscu po prawej stronie ramki, trzyma się na rzep), przeczyściłem styki i działa.
Przy odległości 10-11m otwiera, zamyka.Otwiera oraz zamyka szyby.
Ponad 11m otwiera oraz zamyka drzwi, szyb już niedomyka.

Dzięki za radę.
Mam nadzieję, że poprawa nie jest tymczasowa.

Pozdrawiam
Ryktyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2019, 19:04   #9
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Słabo działający pilot

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W przypadku aut z Keyless'em nic się nie zmienia,dalej otwieranie/zamykanie z pilota obsługuje ten odbiornik.
Sprawdziłem, i faktycznie przy keylessie też to jest. Tylko, że ja go u siebie nie znalazłem nad podsufitką. Jedynie silnik od szyberdachu... No chyba, że w tym przypadku jest on gdzie indziej umiejscowiony?

Bump: Henryk, czy testy robisz zawsze w tym samym miejscu? Może coś po prostu sieje zakłócenia na 433.092MHz i zakłóca Ci pilota w dalszej odległości. Czy jak przystawisz pilota do głowy to zasięg się poprawia? - nie śmiać się, ale to tak działa. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013

Ostatnio edytowane przez radkor ; 19-05-2019 o 19:28
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2019, 19:23   #10
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Słabo działający pilot

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy keylessie również on jest?
Tak.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.