Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-07-2014, 15:14   #101
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

...wszystkie Fulary Fiaty po tyle robią. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2014, 12:52   #102
_Big_Mac_
ford::advanced
 
Avatar _Big_Mac_
 
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 ecoboost 150 @ 182
Rocznik: 2013
Postów: 242
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

Fulara, zdajesz sobie sprawę, że Twój wolnossący 1.6 to też wysilona, zdownsizowana jednostka? Na początku lat 90' Ford Probe robił 112 koni z 2.2 litra. Twój robi tyle z 600 ccm mniej, szaleństwo! Na bank padnie tydzień po gwarancji!

Albo takie Scorpio z tego samego okresu - jeśli masz wersję 125 konną, to odpowiadał mu silnik 2.4 V6 (125 KM przy 5800 obr/min, 182 Nm przy 3500 obr/min). Masz te same osiągi w silniku mniejszym o dwa cylindry i 800 ccm, tylko młodszym technologicznie o dekadę. A 1.0 ecoboost jest młodszy o dekadę od twojego.

Jak pojawiały się pierwsze 16 zaworowce, które robiły 100 koni z 1.6, to "stara gwardia", jeżdżąca 2.2 8v, pukała się w czoło. Rozrząd kolizyjny, większe wysilenie, większe ciśnienia paliwa, więcej zaworów, jakieś komputery, katalizatory, "panie, to będzie skarbonka! 40 koni z litra to max, ile normalny silnik powinien mieć!". I co? I nic. Teraz Ty jesteś tym marudą, co to lepiej wie, ile nowo zaprojektowany silnik pożyje, niż inżynierowie, którzy mu liczyli parametry.

W sumie wcale bym się nie zdziwił, gdyby ecoboosty 1.0 były bardziej długowieczne, niż ecoboosty 1.6. Te pierwsze były od początku projektowane pod duże doładowanie, te drugie to silniki wolnossące, którym lata po zaprojektowaniu bloku dokłada się turbo. Ale nie wiem, nie jestem inżynierem silnikowcem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
_Big_Mac_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2014, 13:33   #103
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

Dodam ze swej strony... gadanie wysilony nie wysilony to trochę sprawa drugorzędna, bardziej liczy się to na ile został policzony. Jak się chce, (oczywiście chęci to nie wszystko..itd) to i małe jednostki można zrobić długowieczne, można zabezpieczyć je odpowiednio zwiększając zapas materiałów, czy choćby programowo zadbać by się nie męczył zbytnio(owszem to będzie kosztować). Jeśli nie wysilony silnik zrobi się z "rzepy" to efekt będzie łatwy do przewidzenia, niezależnie od stosunku mocy do pojemności.
A w temacie, jakoś na razie nie słychać o masowym padaniu Ekobostów, no chyba że macie inne informacje, ja wiem jedno - oficjalnie od Forda się o tym nie dowiemy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2014, 20:35   #104
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

obecnie VAG robi zrąbane silniki, zarazem 2.0 tdi jak i 1.4 tsi :-) jak parę lat tamu kupiłem swojego bravo II 1.4 T-jet 150 koni, pełna wersja sport, to po zaprowadzeniu go do swojego mechanika (serwis klimy, oleje, wymiana łączników stabilizatora) powiedział że całe szczęście że nie kupiłem 1.4 tsi z VAG-a, mówił że już parę tych silników robił i popelina jak cholera, później z ciekawości zacząłem zgłebiać temat w necie i fakt wystarczy wpisać VW 1.4 tsi awaryjność (VAG miota się z tym silnikiem jak może żeby z tego wybrnąć). Na temat awaryjności T-jet i Ecoboost nic w sumie się nie znajdzie. Po fiaciku zamierzam dalej zostać przy włoskim aucie (giulietta) lub wrócić do focusa właśnie z silnikiem Ecoboost. Piszecie że z 1.6 ma 150 koni, ja mam 1.4 i 150 koni (seryjnie, dołożę mu jeszcze 30koni - tyle jest bezpiecze, jest trochę osób co mają te silniczki tak podkręcone i latają już po parę dyszek - wiedza z bravoklub), mam 120tyś. km. nalatane, silniczek chodzi cichutko, zero dziwnych dźwięków, tylko cyka. I tu brednie o autach na ,,F" można wsadzić sobie w buty, ja miałem FF1, tak super się spisywał że kupiłem FF2 (jest żony), sam mam Fiata i co i dalej zostanę przy włoskiej bryczce lub Fordzie (to się okaże jak już będę zmieniał i stanę przed faktem zakupu:-)

Ostatnio edytowane przez jarekfxsilver ; 07-07-2014 o 06:04
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2014, 11:28   #105
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

bo wystarczy przyjrzec sie:
-pompowtryskom-technologia pozniejsza po commonraill ktora zaraz vw musial wycofac bo i tak nie mogla konkurowac z innymi-w dodatku nie mniej kosztowna i jeszcze bardziej awaryjna
-popatrzec na podciecia-powiekszenia wrebów na kołach pasowych od paska rozrządu w dieslach-i zobaczyc ze w vw paski rozrzadu musi sie zmienic bo sie potrafia sypac, pomimo ze wprowadzili podciecia. tylko ze przez te podcinane koła pasowe do wałka rozrządu muszą przyspieszyc zuzycie sie paska-dlatego pasek w fordzie 1,8dieslu po 120000km przewidzianej wymiany wyglada bardzo dobrze a pasek w 1,9 vw jest juz mocno zuzyty po 90000km
-a benzyniaki 1,2 z rozrzadem na lancuszku ktore to łancuszki miały awarie i przeskakiwały-i producent przewidywał obsługe łancuszka rozrzadu w nowych silnikach.
-a pekajace glowice w pompowtryskach
-a opadające szyby w drzwiach bo pekają plastiki na mrozach i szyba pozniej po odmrozeniu opada i moze sie nawet rozbic.
-a przepalające sie zawory w silnikach 1,2

No niestety te opisane błedy to nie są błedy powstałe na etapie produkcji ale powstałe na etapie projektowania-i swiadczą tylko o tym ze niemcy wcale nie są mądrzejsi od francuzów włochów czy amerykanów.
niemiecka jakosc dzisiaj jest taka sama jak kazda inna.

wiec dlaczego opel brał silniki od fiata a nie od vw jak przecierz jest niemiecki?
sory ale sam wybrałbym silnik fiata jak vw.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2014, 11:41   #106
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

Cytat:
Napisał u08mlap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a pokaż mi auto która przejechało bez awarii 500 tyś nie znam takiego i nie ma takiego
zapraszam do mnie, pokażę seicento z silnikiem 1.1 fire z przebiegiem 430 tys. Dopiero wtedy poszła UPG. takich przykładów mam więcej, hunday u mnie w rodzinie 310 tys km, silnik nie rozkręcany, nawet simmeringi oryginalne 16 letnie

niestety, padła się teraz produkuje a nie jakość
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2014, 12:09   #107
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiec dlaczego opel brał silniki od fiata a nie od vw jak przecierz jest niemiecki?
sory ale sam wybrałbym silnik fiata jak vw.
wiem coś o tym bo jeden ze znajomych kupił insignię cdti i mówi że świetny niemeicki samochód i widać tam niemiecką jakość na co mu parsknąłem śmiechem i powiedziałem żeby sobie poczytał bo serce auta to silnik fiat-a :-) :-) ale zdziwko go wzięło :-) i tu się zgadza co piszesz, dla mnie era dominacji auta z grupy VAG sie skończyła. Dalej jestem pełen podziwu dla naszego byłe go FF1 którego sprzedaliśmy 13 letniego - dalej poszedł do rodziny - był w świetnej kondycji, fakt miał malowaną klepę tyną - na dole rdzawka się pojawiała ale oddałem do najlepszego lakiernika w Głogowie i nawet śladu nie ma że było coś malowane, skraplacz klimy wymieniany po 9 roku bo był dziurawy, z zawieszenia oprócz sparciałych łączników stabilizatora KOMPLETNIE NIC!!! żadnych puków czy stuków, jeden siłownik centralnego zamka, układ wydechowy 13 lat i zero brzęczenia czy przedmuchów - jedynie elastyczny łącznik był wymieniany - TO JEST WŁAŚNIE FORD!!! świetnie się zapisał w mojej pamięci i dlatego teraz żona ma MK2.
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2014, 14:50   #108
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

Fulara - zapraszam do mnie, FFIII 1.6EB 207KM, nie całe 70tys km. Na pewno padlina w porównaniu z Seicento i Hyundaiem, ale chociaż zobaczysz jak jedzie...
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2014, 14:54   #109
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

porównamy za 15 lat
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2014, 14:54   #110
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

Atlis ale W124 to to Twoje nie jest i pewno za niecałe 30kkm korba mu wyjdzie bokiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: tfuuu tfuuu ... głupi żarcik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
awarie , focus , silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.