Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2013, 08:16   #21
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Odp: Utrata mocy, kopcenie, syk powietrza przy dodawaniu gazu

Cytat:
Napisał wojtekn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla potwierdzenia foto że o to biega.

FINIS najnowszy 1496240 lub 6M51-6K863-HB

Starsze numery:

1231908 lub 3M51-6C646-BAA
1314277 lub 3M51-6C646-WB
1315664 lub 3M51-6C646-WC
1337786 lub 3M51-6C646-WD
1439412 lub 6M51-6K863-HA
Bardzo dziękuję za numery, mam tylko pytanie czy jak podam ten najnowszy to dostanę tą rurę? czy podawać wszystkie numery?

A z ciekawości - czemu na obrazku obok siebie są 2 rury? to w zależności od wersji silnika czy wyposażenia?
Ta pierwsza faktycznie wygląda jak moja bo właśnie ma taki karbowany odcinek i to na nim pojawiła się nieszczelność, więc powinna pasować.

Chciałbym jeszcze potwierdzić, że to na pewno do silnika 1,6 tdci 109km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i jeśli tak to zamawiam i wymieniam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ciekawe tylko ile to będzie kosztować...

fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2013, 08:19   #22
RedFord
ford::advanced
 
Avatar RedFord
 
Imię: Redzia
Zarejestrowany: 11-05-2011
Skąd: Radom
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 341
Domyślnie Odp: Utrata mocy, kopcenie, syk powietrza przy dodawaniu gazu

Myślę że na obrazku masz po prostu dwa warianty.

Spisuj numery i wal do sklepu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak nie jeden numer to drugi przypasuje.
A potem plażing Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
_______________________________________

http://i33.tinypic.com/2qxnfwk.jpg


RedFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2013, 08:35   #23
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Utrata mocy, kopcenie, syk powietrza przy dodawaniu gazu

Są dwa rysunki przewodu w zależności od kodu emisji spalin, lecz w tym momencie już to cię nie interesuje, bo numery FINIS obu się połączyły i zawsze teraz już masz taką jak twoja. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podaj im najnowszy numer, lecz jeśli jej nie mieli jeszcze to może na półce mają pod starym numerem, dlatego masz wszystkie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten przewód w tym modelu autka jest identyczny do wszystkich 1.6 TD nie ważne, jaka moc wiec spokojnie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2013, 15:11   #24
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Odp: Utrata mocy, kopcenie, syk powietrza przy dodawaniu gazu

Podjechałem dzisiaj do Forda w Splicie i zamówiłem część.

Gość średnio do dogadania, ale dobrze że miałem numer, bo pokazałem mu go i gość zamówił, tylko mam nadzieję, że w Chorwacji są te same, ale z drugiej strony jakby nie pasowało, to pewnie by mu numer nie wszedł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W sumie to nie tyle podałem mu numer co pokazałem lapka z otwartym forum i sam odczytywał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Część ma być na czwartek, mam jeszcze koło 10 zadzwonić zanim tam pojadę zapytać czy już jest na pewno żeby nie jechać na darmo 60km.

CIekaw jestem jak jest z kosztami względem Polski, bo powiedzieli mi za kawałek gumowej rury 960 hk czyli jakieś 530zł, jak wrócę do Polski to zadzwonię do Forda i zapytam ile u nas kosztuje.

Cieszę się że to już zamówiłem, bo może zdążę jeszcze gdzieś pojechać i pozwiedzać, mam tylko nadzieję, że dostanę to co zamawiałem, a nie np kierownicę do mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dam znać jak się czegoś dowiem :
fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2013, 06:12   #25
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Odp: Utrata mocy, kopcenie, syk powietrza przy dodawaniu gazu

No i oczywiście po wizycie w Grand Auto Split (ASO) okazało się, że moja rura nie dotarła z Zagrzebia i raczej nie zdąży dotrzeć, bo byłem tam wczoraj a dziś muszę wyjechać.

Jak to zwykle bywa zrobiłem prowizoryczną naprawę używając taśmy, kleju, dętki od taczek i stalowych obejm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chociaż na tyle mi się wykształcenie inżynierskie przydało...
Mam nadzieję, że dojadę na tym do Polski i tam w spokoju wymienię rurę na nową.

Jak dojadę to napiszę co i jak i opiszę całą moją historię z naprawą, a teraz w skrócie dodam tylko że w między czasie jeszcze zepsuł mi się zamek maski jak na złość:/
Na szczęście przy odpowiednim przyciśnięciu grilla jeszcze zamek łapie, ale wyczajałem to ze 2 godziny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2013, 20:14   #26
RedFord
ford::advanced
 
Avatar RedFord
 
Imię: Redzia
Zarejestrowany: 11-05-2011
Skąd: Radom
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 341
Domyślnie Odp: Utrata mocy, kopcenie, syk powietrza przy dodawaniu gazu

No toś chłopie jechał z przygodami, daj znać jak wrócisz. Trzymam kciuki.
__________________
_______________________________________

http://i33.tinypic.com/2qxnfwk.jpg


RedFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2013, 23:10   #27
Rimano
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-07-2013
Skąd: POLSKA
Model: c-max mk1
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 25
Domyślnie Odp: Utrata mocy, kopcenie, syk powietrza przy dodawaniu gazu

Udanego powrotu! Mam taką rurę gdybys potrzebował.U nas w aso 400zł.pozdrawiam
Rimano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2013, 21:29   #28
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Utrata mocy, kopcenie, syk powietrza przy dodawaniu gazu

Cytat:
Napisał fifel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stwierdziłem pęknięcie rury gumowej
W Twoim przypadku, to ta rura nie gumowa jest a ... plastikowa.
Twarde to dziadostwo strasznie, praktycznie nieplastyczne.
Występowała też w wersji gumowej (widoczne na screenshocie z eCata/microCata) i taką wersję bardziej polecają.

Też się teraz wybieram w dłuższą podróż zagramanicę, też takim samym C-Maxem, nawet z tego samego roku i też jestem pełen obaw co potencjalnie może się skopać. O tą rurę też się boję. Po ostatniej wymianie altka pociła się na łączeniu z IC, dokręcenie opaski pomogło, ale później było spawanie chodnicy klimy (na nicie jednym puszczała) i znowu tam się poci.

Daj znać na co i za ile w końcu wymieniłeś, ale jakbyś pakował używkę, to omijaj plastikowe (te z dwoma harmonijkami) szerokim łukiem.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com

Ostatnio edytowane przez wrzoch ; 18-08-2013 o 21:32
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2013, 22:15   #29
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Odp: Utrata mocy, kopcenie, syk powietrza przy dodawaniu gazu

Panie i Panowie szczęśliwie dojechałem do Polski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój patent działał jak trzeba przez 200 km, później najprawdopodobniej puściły łaty z dętki od taczki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo były klejone mało plastycznym klejem (innego nie było nigdzie), a rura pracuje kiedy dostaje ciśnienia.

Po 200 km znów zaczął pojawiać się syk powietrza i czarny dym z rury, ale opaski stalowe i taśma na tyle spięły rurę, że uważając tylko, żeby nie przesadzić przy przyspieszaniu, w miarę komfortowo dojechałem do domu, czyli prawie 1500km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój patent sprawdził się w 100% bo dojechałem na nim do Polski. Poza tą rurą wszystko z samochodem było ok, nie licząc zepsutego zamka maski, który będę musiał zrobić w najbliższym czasie, tak samo jak zawieszenia, bo amorki już tańczą lambadę na drodze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Może jutro opiszę wszystkie przygody bo dziś nie mam już na to siły.

Załączam jeszcze fotę mojego patentu, tak na dobranoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2013, 23:14   #30
RedFord
ford::advanced
 
Avatar RedFord
 
Imię: Redzia
Zarejestrowany: 11-05-2011
Skąd: Radom
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 341
Domyślnie Odp: Utrata mocy, kopcenie, syk powietrza przy dodawaniu gazu

Jak to mawiają, potrzeba matką wynalazku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najważniejsze że już szczęśliwie w kraju!!!!
Dobranoc.
__________________
_______________________________________

http://i33.tinypic.com/2qxnfwk.jpg


RedFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.